08 Mart 2010, Pazartesi 12:57:08

SHGM DÜŞMANCA TAVIR İÇİNDE...

Airport TV Genel yayın Koordinatörü Ali Kıdık, bu haftaki yazısında sektörün gözünden SHGM'yi anlatıyor!
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • KESMEDIGIN CEZA ICIN OVUNMELISIN. BEN ISI BU KADAR SIKI TUTUYORUM KI BAK SIRKETLER HER UYGULAMAMI YAPIYORLAR VE CEZA KESEMIYORUM DEMELI. AMA NIYAZIKKI BU YOK.
  • BEN BU ULKELERDE SAFHA KONTROLLERINE GIRMIS BIR PİLOT OLARAK SUNU SOYLEYEBILIRIMKI KONTROLE GELEN PİLOTLARIN HEPSI AIRLINE TECRUBESI OLAN KAPTANLAR. BIZIM KONTROL PİLOTLARIMIZ NE NITELIKTE ACABA. AIRLINE TECRUBESI OLMAYAN KISILER. BU ISIN VAHIM KISIMLARINDAN SADECE BIRI. NE YAPIYOR BU KONUDA SHGM HIC BIRSEY. BU SUNA BENZIYOR CPL LI OLAN BIR PİLOTUN ATPL LI BIR PİLOTU KONTROLE ALMASI GIBI BIR SEY. AMA BU BIZDE BOYLE NIYAZIKKI. KWESTIGI CEZALARLA OVUNEN BIR SHGM ILE CALISIYORUZ .VE BUNU BIR OLAYMIS GIBI BASIN ACIKLAMALARIYLA ILAN EDIYOR SU TARIHLAER ARASINDA YAPILAN KONTROLLERDE SU KADAR CEZA KESTIK DIYORLAR. AMA SUNUN FARKINDA DEGILLER BUNU YAPMAKLA KENDI IS BILMEZLIKLERINI ORTAYA CIKARIYORLAR. SHGM OLARAK KESTIGIN CEZA SENIN BASARIN OLAMAZ
  • Sen daha Türkce yazi yazmasini bile bilmeden gelmis insanlara akil vermeye kalkiyorsun sinavi nasil gecerler diye. Zaten senin gibilerden baskasida o SHGM deki bahsi gecen insan(cik)lara arka cikmaz.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru iş bilmez, havacılıktan hiç anlamaz. Ondan önceki genel müdürler de öyleydi. Topa Bilgetin Toker, Serdar Cebeci, Sermet Ünel, Kayahan Kabadayı benim hatırladıklarım. Hepsi sektör düşmanı idi, hepsi şirketleri kendi çıkarları uğruna kullandı, hepsi rüşvet aldı. Evet, evet bunları bu genel müdürler yaptı...

Şöyle hafızamızı bir film şeridi gibi geri sarıp düşünelim. Kısa örnekler verelim… Kayhan Kabadayı sektör için ne yaptı. Fazla tanımamakla birlikte olumlu işler yaptığı söylenir. Ama akıllarda kalan şu… Kayhan Kabadayı, Turgay Ciner ile işbirliği yaptı ve HAVAŞ’ın özelleştirilmesinde Ciner’e yardım etti. Dahası var ama bu kadarı yeterli.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

SHGM DÜŞMANCA TAVIR İÇİNDE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 7 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
KESMEDIGIN CEZA ICIN OVUNMELISIN. BEN ISI BU KADAR SIKI TUTUYORUM KI BAK SIRKETLER HER UYGULAMAMI YAPIYORLAR VE CEZA KESEMIYORUM DEMELI. AMA NIYAZIKKI BU YOK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
BEN BU ULKELERDE SAFHA KONTROLLERINE GIRMIS BIR PİLOT OLARAK SUNU SOYLEYEBILIRIMKI KONTROLE GELEN PİLOTLARIN HEPSI AIRLINE TECRUBESI OLAN KAPTANLAR. BIZIM KONTROL PİLOTLARIMIZ NE NITELIKTE ACABA. AIRLINE TECRUBESI OLMAYAN KISILER. BU ISIN VAHIM KISIMLARINDAN SADECE BIRI. NE YAPIYOR BU KONUDA SHGM HIC BIRSEY. BU SUNA BENZIYOR CPL LI OLAN BIR PİLOTUN ATPL LI BIR PİLOTU KONTROLE ALMASI GIBI BIR SEY. AMA BU BIZDE BOYLE NIYAZIKKI. KWESTIGI CEZALARLA OVUNEN BIR SHGM ILE CALISIYORUZ .VE BUNU BIR OLAYMIS GIBI BASIN ACIKLAMALARIYLA ILAN EDIYOR SU TARIHLAER ARASINDA YAPILAN KONTROLLERDE SU KADAR CEZA KESTIK DIYORLAR. AMA SUNUN FARKINDA DEGILLER BUNU YAPMAKLA KENDI IS BILMEZLIKLERINI ORTAYA CIKARIYORLAR. SHGM OLARAK KESTIGIN CEZA SENIN BASARIN OLAMAZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sen daha Türkce yazi yazmasini bile bilmeden gelmis insanlara akil vermeye kalkiyorsun sinavi nasil gecerler diye. Zaten senin gibilerden baskasida o SHGM deki bahsi gecen insan(cik)lara arka cikmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000