26 Nisan 2013, Cuma 12:28:16

SHGM 8 KİŞİLİK EKİPLE SAGA’DA

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, mali sorunlar yaşayan Saga Havayolları’na 8 kişilik ekiple şok denetime geldi...
  • Bir önceki yorumumda Sayın Bilal Ekşi bey kimin Genel Müdürü diye sormuştum. Bunu sorma sebebim şuydu: Sayın Ekşi ve Musa Bey (saga) beraber (yaklaşık 3 hafta önce) İrana gittiler. İran Air Tour şirketi; sözde, saganın A310 nu vermiyormuş. Aradam külüstür 25 yaşındaki uçağa 10 Milyon USD para ödemiş senin uçağını ne versin. Bizim Bilal ve Musa Beyler bu uçağı geri almak için ricada bulunmak için gittiler. Şimdi biri bana izah edebilir mi? Sayın Ekşi, bir devlet çalışanı olarak, Saganın özel sorununu çözmek üzere nasıl olurda irana aracılık yapmaya gider? Sayın Ekşi, sen maaşını kimden alıyorsun? Devletten alıyorsan, sana TC Devleti git saganın özel işlerini hallet diye mi maaş veriyor? Toprağın altına girince, yediğin bu haltlardan her bir TC vatandaşı sayısınca sorguya çekileceğini bilmiyor musun? Ahirete inanıyorsan bunu hangi vicdanla yapıyorsun? Bu kadar çok vicdanlıysan, aynı hassasiyetti neden çalışanların maaşları üzerinde göstermiyorsun. Seni engelleyen nedir? Kimdir?
  • Aynı hassasiyeti SKY için niye göstermediler, mali sıkıntılar yüzünden yüzlerce insan mağdur oldu ? ? ? ? ?
  • Saga Airlines'te 7 aydır maaş alamayan insanlar var. Bu insanların suratlarına bu şirketin sahibi nasıl bakabiliyor anlamış değilim. Ben shgm'nin buna bir çözüm bulup artık bu şirketi kapatacağını inanıyorum ALLAH SAGA AIRLINES PERSONELİNE SABIRLAR VERSİN ALLAH YARDIMCILARI OLSUN.
  • SHGM, Saga gösterdiği bu torpilin %1 ni Turkuaz'a gösterseydi; Turkuaz batmazdı. Sayın Ekşi, senin SAGA ile ne gibi bir bağlantın var? Sen SHGM müdürü müsün yoksa SAGA nın mı?

Ekonomik  sıkıntılar sebebiyle 7 aydan  bu yana personel maaşlarını ödeyemeyen Saga Havayolları’nın mevcut durumunu göz önüne alan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, bugün 8 kişilik ekiple denetlemeye geldi.


Dün de şirket uçaklarına yönelik SANA denetimleri gerçekleştiren SHGM’nin, bugünkü denetlemesinden nasıl bir sonuç çıkacağı merakla beklenirken, borcundan dolayı  elektrik ve suları kesilen şirkette denetimler için jeneratör kullanılarak bilgisayarların açılabildiği kaydedildi.

SHGM TAM YETKİLİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Ticari Hava Taşıma İşletmeleri yönetmeliği  SHY 6A’ya göre mali durumu yetersiz olan şirketlere müdahale etme konusunda tam yetkili kılınıyor. Denetimlerde mali açıdan yetersiz olduğu tespit edilirse şirketin uçuş işletme ruhsatı iptal edilebiliyor.

©AirportHaber.com

SHGM 8 KİŞİLİK EKİPLE SAGA’DA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

SAGA = SHGM ~ 5 yıl önce
Bir önceki yorumumda Sayın Bilal Ekşi bey kimin Genel Müdürü diye sormuştum. Bunu sorma sebebim şuydu: Sayın Ekşi ve Musa Bey (saga) beraber (yaklaşık 3 hafta önce) İrana gittiler. İran Air Tour şirketi; sözde, saganın A310 nu vermiyormuş. Aradam külüstür 25 yaşındaki uçağa 10 Milyon USD para ödemiş senin uçağını ne versin. Bizim Bilal ve Musa Beyler bu uçağı geri almak için ricada bulunmak için gittiler. Şimdi biri bana izah edebilir mi? Sayın Ekşi, bir devlet çalışanı olarak, Saganın özel sorununu çözmek üzere nasıl olurda irana aracılık yapmaya gider? Sayın Ekşi, sen maaşını kimden alıyorsun? Devletten alıyorsan, sana TC Devleti git saganın özel işlerini hallet diye mi maaş veriyor? Toprağın altına girince, yediğin bu haltlardan her bir TC vatandaşı sayısınca sorguya çekileceğini bilmiyor musun? Ahirete inanıyorsan bunu hangi vicdanla yapıyorsun? Bu kadar çok vicdanlıysan, aynı hassasiyetti neden çalışanların maaşları üzerinde göstermiyorsun. Seni engelleyen nedir? Kimdir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet ~ 5 yıl önce
burada aslında senin gibilerin yorumlarına yer vermemeleri lazım. İranda rehin tutulan herşeyden türk bayraklı türk tescilli bir uçak. ama senin gibi kafalar herkesi kendi gibi zannediyor. ama sen artık kasma çünkü shgm ye dönemezsin...
SKY ~ 5 yıl önce
Aynı hassasiyeti SKY için niye göstermediler, mali sıkıntılar yüzünden yüzlerce insan mağdur oldu ? ? ? ? ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 5 yıl önce
Saga Airlines'te 7 aydır maaş alamayan insanlar var. Bu insanların suratlarına bu şirketin sahibi nasıl bakabiliyor anlamış değilim. Ben shgm'nin buna bir çözüm bulup artık bu şirketi kapatacağını inanıyorum ALLAH SAGA AIRLINES PERSONELİNE SABIRLAR VERSİN ALLAH YARDIMCILARI OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fth ~ 5 yıl önce
bakıyormuki?
Eski ~ 5 yıl önce
Eskiden tenezzül edip çalışanının suratına bakmayan selam bile vermeyen kişi şuan utancından bakamıyor. ne demişler; ne oldum değil ne olacağım demeli...
SAGA=SHGM ~ 5 yıl önce
SHGM, Saga gösterdiği bu torpilin %1 ni Turkuaz'a gösterseydi; Turkuaz batmazdı. Sayın Ekşi, senin SAGA ile ne gibi bir bağlantın var? Sen SHGM müdürü müsün yoksa SAGA nın mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Batardı ~ 5 yıl önce
Turkuaz o ticaretle ve o patronla ne olursa olsun batardı merak etme.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000