06 Nisan 2010, Salı 18:11:56

SAS AVIATION, ŞİRKETLERİ YAKTI!

Atatürk Havalimanı’nda yetkisi olmadan bakım yaptığı gerekçesiyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün operasyon düzenlediği SAS Havacılık’ın bakım hizmeti verdiği şirketlerden ACT ve SAGA Havayolları’nın toplam 5 uçağı yere indirildi.
  • Adamları tebrik etmek lazım. SHGM yetki vermeyince onlarda kendi kendilerini yetkilendirmişler.! Ne varki bunda bu kadar abartacak. ? Herhalde uçaklara şahin, doğan parçası takmadılar. Biraz da bu yetki işlerinde dönen dolapları araştırsanız.? Ne yapsın adamlar onca yatırıma siz önce izin verin sonrada kalkın yetki vermeyin.! Niçin peki.? Hiç araştıran oldumu.? Olmadı.! Ayıp ayıp...! Bu ülkede girişimcilere ve ileriye dönük işler yapmak isteyenlere ne hikmetse hep engel olunuyor.? tek taraflı bakmayın lütfen.! Bunu yapmaya neden mecbur kalmışlar acaba.? Siz ona bakın. ! Deli mi bu adamlar.? Yoksa önce tesisi kurdurup sonrasında istediklerini alamadıkları için onlara bu yetkiyi vermeyenlerdemi suç.? Bu hep böylemi olacak.? Yazık yazık... Ağlanacak halimize gülüyoruz. Bir avuç Çek Cumhuriyeti bile havacılıkta bizi çoktan sollamış durumda.! Nuri DEMİRAĞ ıda biz yemedikmi.? Tarihimizi okursak anlarız bir takım şeyleri.!
  • tamam anladik alinmadiniz sagayada bukadar da hirs yapilmaz be kardesim saga kaliteli sicacik bi sirket bence komik olan sizsinizki 1gun bile ucmadiniz bi sirketi karaliyosunuz baska arayislara yonelin...
  • saga hakettiğini buldu işte sonunda, ama daha bunlar başlangıç demiştik 60 tane insanın ahıyla bu uçaklar kalmaz diye , buyrun görün işte musa alioğlu bey eminim daha devamı gelecektir skandalların, A330 un motoru patlamış, arkasından bu?? nazara geldik diyenlerede çk komiksiniz diyorum sadece :) ne demişler alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...
  • ulkemin havayollarini yere indircen is yapamaz durumu getircen baska ulkelerin hurda ve blacklisteki ucaklarina goz yumcan ,act nin olusu bile sabihadaki ucaklardan iyidir,ucagin heruerine bagaj koyuyorlar cuval cuval onlari durdur once
AirportHaber’in ortaya çıkardığı Atatürk Havalimanı’ndaki bakım skandalı sonrası harekete geçen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, iki şirketin 5 uçağını yere indirme kararı aldı.

Dün akşam saatlerinde SAS Havacılık’ın Atatürk Havalimanı’ndaki merkezine ve Yeşilköy’deki ofisine baskın düzenleyen SHGM yetkilileri, bugün de iki havayolu şirketine yönelik inceleme başlattı.

Sabah erken saatlerde ACT Havayolları’nın merkezine giden SHGM yetkilileri, ilgili evraklara el koydu. Eş zamanlı olarak SAGA Havayolları’nın merkezinde de incelemeler yapıldı.

Gerekli evrakları alan SHGM görevlileri, ACT ve SAGA Havayolları’nın toplam 5 uçağında inceleme yapılması gerektiğine karar verdi ve uçakların yere inmesini istedi.

Buna göre, ACT Havayolları’nın 4 uçağıyla, SAGA Havayolları’nın TC-SGC kuyruk tescilli Airbus 310 tipi uçağının ground edilmesine karar verildi.

Bunun yanı sıra faaliyette oldukları dönemde bakım hizmetlerinin bazılarını SAS Havacılık’a yaptıran Best Havayolları ve Ankair'in evraklarının da incelemeye alındığı öğrenildi.

©AirportHaber
SAS AVIATION, ŞİRKETLERİ YAKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Black Hawk ~ 6 yıl önce
Adamları tebrik etmek lazım. SHGM yetki vermeyince onlarda kendi kendilerini yetkilendirmişler.! Ne varki bunda bu kadar abartacak. ? Herhalde uçaklara şahin, doğan parçası takmadılar. Biraz da bu yetki işlerinde dönen dolapları araştırsanız.? Ne yapsın adamlar onca yatırıma siz önce izin verin sonrada kalkın yetki vermeyin.! Niçin peki.? Hiç araştıran oldumu.? Olmadı.! Ayıp ayıp...! Bu ülkede girişimcilere ve ileriye dönük işler yapmak isteyenlere ne hikmetse hep engel olunuyor.? tek taraflı bakmayın lütfen.! Bunu yapmaya neden mecbur kalmışlar acaba.? Siz ona bakın. ! Deli mi bu adamlar.? Yoksa önce tesisi kurdurup sonrasında istediklerini alamadıkları için onlara bu yetkiyi vermeyenlerdemi suç.? Bu hep böylemi olacak.? Yazık yazık... Ağlanacak halimize gülüyoruz. Bir avuç Çek Cumhuriyeti bile havacılıkta bizi çoktan sollamış durumda.! Nuri DEMİRAĞ ıda biz yemedikmi.? Tarihimizi okursak anlarız bir takım şeyleri.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tamam anladik alinmadiniz sagayada bukadar da hirs yapilmaz be kardesim saga kaliteli sicacik bi sirket bence komik olan sizsinizki 1gun bile ucmadiniz bi sirketi karaliyosunuz baska arayislara yonelin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
saga hakettiğini buldu işte sonunda, ama daha bunlar başlangıç demiştik 60 tane insanın ahıyla bu uçaklar kalmaz diye , buyrun görün işte musa alioğlu bey eminim daha devamı gelecektir skandalların, A330 un motoru patlamış, arkasından bu?? nazara geldik diyenlerede çk komiksiniz diyorum sadece :) ne demişler alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ulkemin havayollarini yere indircen is yapamaz durumu getircen baska ulkelerin hurda ve blacklisteki ucaklarina goz yumcan ,act nin olusu bile sabihadaki ucaklardan iyidir,ucagin heruerine bagaj koyuyorlar cuval cuval onlari durdur once

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000