02 Ocak 2014, Perşembe 10:32:15

POST HOLDER OLMAK ZORLAŞACAK

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, form 4 belgesi için artık yazılı imtihan yapacak. İlk olarak bakımdan sorumlu form 4 belgesi alacaklar sınava girecek.
  • Turkbine diye bir şirketi var Thy teknik in. Bir gnl. Mdr. Vekili var Allahlik. Ne ingilizce var ne bilgisayar. Shy-145, easa desen hak getire. Şirket yk adamin çapı karatını bilmiş te oara harcama yetkisi dahi vermemiş ama shgm adama accointibil maneger yetkisi vermis :)
  • Üst düzey yöneticilerin sınava tabi tutulması mantığı güzel gibi gözüküyor fakat her işte yaptığımız gibi bunda da alavere dalavere dönecekse hiç yapılmasın daha iyi.
  • Çayci ve şoforlere sinav ne zaman!
  • bazı bakım şirketlerinde çalışan mühendis olmayan "mühendislik" müdürlerine ne olacak?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, kendisine karşı sorumluluk taşıyan form 4 belgesi alacak havacılık sektörü çalışanlarına sınava tabi tutacak. Şirketlerin en kritik departmanlarının başında yer alan form 4 sahipleri, daha önce sözlü mülakatla aldıkları belgeye artık sınavla sahip olabilecek.

Bu yıldan itibaren ilk olarak bakımdan sorumlu çalışanlar form 4 belgesi alabilmek için teorik imtihandan geçirilecek. Sonrasında ise diğer alanlardaki form 4 sahipleri için sınav gerçekleştirilecek.

Post holder olarak bilinen form 4 sahipleri havayollarında  genel müdür, bakım, kalite, uçuş işletme, uçuş eğitim, yer işletme ve emniyet (safety) müdürlerinde form 4 belgesi bulunuyor.

Teknik bakım şirketlerinde ise genel müdür, kalite ve bakım müdürlerinde form 4 belgesi bulunurken bu belge Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından istenildiği takdirde alınabiliyor. Herhangi bir olumsuzluk durumunda SHGM tarafından form 4 belgesinin alınması halinde o kişi 2 yıl boyunca bir daha belgeyi geri alamıyor.

POST HOLDER OLMAK ZORLAŞACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Turkbine ~ 5 yıl önce
Turkbine diye bir şirketi var Thy teknik in. Bir gnl. Mdr. Vekili var Allahlik. Ne ingilizce var ne bilgisayar. Shy-145, easa desen hak getire. Şirket yk adamin çapı karatını bilmiş te oara harcama yetkisi dahi vermemiş ama shgm adama accointibil maneger yetkisi vermis :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Üst düzey yöneticilerin sınava tabi tutulması mantığı güzel gibi gözüküyor fakat her işte yaptığımız gibi bunda da alavere dalavere dönecekse hiç yapılmasın daha iyi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sinav! ~ 5 yıl önce
Çayci ve şoforlere sinav ne zaman!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bomba ~ 5 yıl önce
bazı bakım şirketlerinde çalışan mühendis olmayan "mühendislik" müdürlerine ne olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknisyen ~ 5 yıl önce
teknisyen olmayıp teknik müdür olanlara ne olduysa o olacak

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000