27 Ağustos 2011, Cumartesi 10:14:02

PİLOTLAR SINAVDA TER DÖKECEK

Pilotlar için dil yeterliliği sınavları başlıyor. SHGM tarafından yapılacak İngilizce dil yeterliliği sınavları, 12 Eylül’de başlayacak ve sınavlar 5 gün sürecek.
  • sektörün içine edilmiş zaten sizin gibiler yüzünden
  • Olma aslanım o zaman sen hiç pilot olma, sektör birşey kaybetmez..
  • oh en azından dökülsünler gitsinler de bol bol yabancı kaptanlar geldin azıcım şirketlere medeniyet gelsin..
  • hoca ayagı ne ayagıydı ya yoksa baska bişeymiy di yoksaa:)
Konuyla ilgili olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Gerekli planlamanın yapılabilmesi için havayolu şirketlerinden, ilk pilotluk lisansını 05 Mart 2008 tarihinden sonra aldığı için lisansında dil yeterliliği seviyesi hakkında bilgi olmayan pilotların listeleri alınmış ve pilot sayıları dikkate alınarak yapılan tahsis sonucunda şirketlere kontenjan bildirilmiştir. Başvuru formları havayollarının uçuş işletme başkanlıklarından temin edilecektir.

Söz konusu sınavlar Genel Müdürlüğümüz binası 4üncü katında yapılacaktır. Uçuş İşletme Başkanlıklarınca ve kontenjan sayısı kadar belirlenecek pilotlar tarafından doldurulan başvuru formlarının en geç 06 Eylül 2011 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Doldurulan başvuru formlarının taranmış suretlerinin de en geç 05 Eylül 2011 tarihinde lisans(at)shgm.gov.tr adresine ulaştırılması gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonucunda oluşturulacak sınav randevuları www.shgm.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

SHT-1L talimatı gereğince, adayların dil yeterliliği sınavına ilk girişlerinde bir eğitim tamamlama zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak sınavda başarısız olunması halinde, yeniden sınava girebilmek için SHT-1L Dil Yeterliliği Talimatı'nın 11nci maddesi gereğince bekleme süresi ve onaylı bir kurs programını tamamlama zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle, aktif olarak uçuş yapan pilotların, sınava ilk girişlerine hazırlanarak başvurmaları büyük önem arz etmektedir.
Sınava girecek her bir aday, kendisine tahsis edilecek 1 saatlik zaman diliminde sınava girecektir. Kullanılacak olan dil yeterliliği sınavının bir örneği www.lplus.de/HP/demo1 adresinde yayınlanmış bulunmaktadır.

PİLOTLAR SINAVDA TER DÖKECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (191)

Misafir ~ 7 yıl önce
sektörün içine edilmiş zaten sizin gibiler yüzünden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Olma aslanım o zaman sen hiç pilot olma, sektör birşey kaybetmez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
oh en azından dökülsünler gitsinler de bol bol yabancı kaptanlar geldin azıcım şirketlere medeniyet gelsin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hoca ayagı ne ayagıydı ya yoksa baska bişeymiy di yoksaa:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000