22 Temmuz 2010, Perşembe 12:38:21

PİLOT ADAYLARINA ÖNEMLİ UYARI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, pilotluk hayali kuranların son zamanlarda artan şikayetlerini değerlendirerek bir açıklama yayınladı. İşte SHGM’den yapılan o açıklama...
  • 7600'a bağlamış gidiyor baloncu kardeş
  • SEN BENİM CEHALETİMİN YARISI KADAR BİLGİLİ OLABİLSEYDİN ZATEN ŞU ALTTAKİLERİ YAZMAZDIM,AMA ZORUNA GİDİYOR MADEM TEKRAR YAZIYORUM VE SEN VE SENİN GİBİ ZORUNA GİDENLERE SORUYORUM:GENÇLERE DESTEK VERMEK BU KADAR ZOR MU???? GENÇ İNSANLARIN BU İŞE GİRMESİ NEDEN BİRİLERİNİN ZORUNA GİDİYOR????NEDEN HER PİLOTAJ HABERİNDE BAZILARINIZ KLAVYE BAŞINDA HAZIRDA BEKLEYİP,SEVGİLİ GENÇ VE GELECEĞE UMUTLA BAKAN KARDEŞLERİMİN ÖNÜNE TAŞ KOYARCASINA YORUMLAR YAZIP DA MORALLERİNİ BOZMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ????HİÇ BİR MAKAM VE HİÇ BİR MEVKİ KALICI DEĞİLDİR,GENÇLERİ DESTEKLEYİN Kİ ONLAR DA SİZE GEREKEN SAYGIYI GÖSTERSİNLER!!!! NOT:YOLCU GENÇ PİLOTLARI SEVİYOR..
  • Zoruma neden gitsinki cahilce bir yorum yapmışsınız önce oku öğren ondan sonra yorumunu yap açıkca görülüyorki bilgileriniz yetersiz. Baloncu kardeş
  • burada yazılanlar senin zoruna gidiyorsa okuma aslanım!!

Uçuş Eğitim Organizasyonlarında Pilotaj Eğitimi Alacaklara Önemle Duyurulur...

Uçuş Eğitim Organizasyonlarında uçuş eğitimi almak (Pilot olmak) üzere başvuru yapan pilot adaylarının çeşitli sebeplerle mağdur oldukları yönündeki bilgilerin Genel Müdürlüğümüze ulaşması sebebiyle aşağıdaki duyurunun yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:

Ülkemizde Uçuş eğitimi vermek amacıyla yetki talep eden bir eğitim kurumunun, ilgili mevzuatlarda belirtilen gerekliliklere uygunluğunun tespit edilmesinin ardından Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmesi gerekmektedir.

Söz konusu gereklilikler, SHY–1 Uçak Pilotu Lisansı Yönetmeliği'nde yer almaktadır.

Ancak, pilot eğitimi almak amacıyla Yetkili Uçuş Okullarına başvuruda bulunacak pilot veya pilot adaylarının dikkat etmesi gereken en önemli hususların başında ilgili uçuş eğitim organizasyonunun yetki kapsamı ile yetki geçerlilik tarihi gelmektedir.

Herhangi bir eğitim kurumu için düzenlenen yetki belgesinin geçerliliğini koruyabilmesi için mevzuata uygunluk durumunun sürekli kılınması gerekmektedir.

Bu sebeple Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan denetimler sonucunda mevcut yetki belgelerinin geçerlilik süresi uzatılabildiği gibi, tespit edilen bulgular doğrultusunda yetkiler kısmen veya tamamen de geçersiz kılınabilmektedir.

Uçuş Eğitim Organizasyonlarında Pilot eğitimi almak için başvuruda bulunan kursiyerlerin mağdur olmaması için;

• Eğitim almak istediği Uçuş Eğitim Okulunun sahip olduğu yetkilerin Genel Müdürlüğümüz internet sitesinden (http://www.shgm.gov.tr/) teyit edilmesi,
• Pilot adayları için Genel Müdürlüğümüzce Öğrenci Pilot Lisansı (SPL) düzenlenmeden eğitime başlanılmaması (kursiyer sayılmayacağı için) önem arz etmektedir.

PİLOT ADAYLARINA ÖNEMLİ UYARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
7600'a bağlamış gidiyor baloncu kardeş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SEN BENİM CEHALETİMİN YARISI KADAR BİLGİLİ OLABİLSEYDİN ZATEN ŞU ALTTAKİLERİ YAZMAZDIM,AMA ZORUNA GİDİYOR MADEM TEKRAR YAZIYORUM VE SEN VE SENİN GİBİ ZORUNA GİDENLERE SORUYORUM:GENÇLERE DESTEK VERMEK BU KADAR ZOR MU???? GENÇ İNSANLARIN BU İŞE GİRMESİ NEDEN BİRİLERİNİN ZORUNA GİDİYOR????NEDEN HER PİLOTAJ HABERİNDE BAZILARINIZ KLAVYE BAŞINDA HAZIRDA BEKLEYİP,SEVGİLİ GENÇ VE GELECEĞE UMUTLA BAKAN KARDEŞLERİMİN ÖNÜNE TAŞ KOYARCASINA YORUMLAR YAZIP DA MORALLERİNİ BOZMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ????HİÇ BİR MAKAM VE HİÇ BİR MEVKİ KALICI DEĞİLDİR,GENÇLERİ DESTEKLEYİN Kİ ONLAR DA SİZE GEREKEN SAYGIYI GÖSTERSİNLER!!!! NOT:YOLCU GENÇ PİLOTLARI SEVİYOR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Zoruma neden gitsinki cahilce bir yorum yapmışsınız önce oku öğren ondan sonra yorumunu yap açıkca görülüyorki bilgileriniz yetersiz. Baloncu kardeş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
burada yazılanlar senin zoruna gidiyorsa okuma aslanım!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000