06 Kasım 2012, Salı 16:22:37

ORHAN BİRDAL SEKTÖRÜN NABZINI TUTTU

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Türk sivil havacılık sektöründe büyümenin hız kesmeden sürdüğünü, sektördeki başarılı çalışmaları sadece rakamların teyit etmediğini bildirdi.
  • Sayın Birdal her şey uzaktan bakıldığı kadar hoş değil. Bir çok limanda güvenlik görevlilerinin X ray da oturacağı sandalyelerin iskeleti bozuk kameradan izleyen büyüklerimizde sadece güvenlik görevlilerini kontrol eder oldu başka bir amaç için kullanmıyorlar sonra canı sıkılıp yanı başımıza gelen eli telsizli gelen arkadaşlar az düzgün otursanız diyor oturamıyoruz ki? Ah sandalyem olsa ona en iyi oturuşu göstereceğim. Konya hava limanında Dhmi personeli olan güvenlik görevlilerinin montunu asabileceği elindeki çantasını koyabileceği bir odası yok yemek hane yok yemeği Xray başında sineklerle beraber yiyoruz malum yanı başımızda tavuk çiftliği var çok vahim bir durumda lütfen ilgilenin lütfen. Bizim kurumumuz Dhmi ve sınavlarla girmişiz Polisin mekanı değil her yer polise çalışmaz beleşe herkes görevini bilmeli bunları öğretebilecek yetkililer tayin edin bu şekilde insanların psikolojisi bozuluyor. En az hizmet eden 12 sene hizmet etmiş artık düzelmeli bir şeyler
  • Sayın Birdal verdiği talimat ile Airport Habere Kurum bilgisayarlarından erişimi engelledi. Siz ise halen çarşaf çarşaf haberlerini yayınlıyorsunuz. Bu duruma uyan çok güzel bir söz var ama neyse...
  • Havaalanlarinda calismakta olan ozel guvenliklerin 2 asgari ucret olan maasi 21 Kasim da yapilacak ihale ile 01.01.2013 itibariyle asgari ucretin %50 fazlasi olarak degistiriliyor ! Yaklasik 350 Tl maaslari dusuruluyor . Hergun 150 bin suriyeliye bi o kadar iranliya bakan 3 ayda bir 10.000 polis kadrosu acan yetkililer 2.000 kisiye sahip cikamiyor , yazik ... Pardon ama ozel guvenliklerden kesilen parayla mi odeniyor ozgur suriye ordusunun maasi ?
  • Esenboga da yeni pist icin 6 yildir kamulastirma yapacagiz diye insanlari oyaliyoruz, imar haklarini ellerinden alarak zulum ediyoruz da deseymis. ICF nin en buyuk destekcileri kendileri, emekli olunca ICF de ise baslayacaklar.

Birdal, yaptığı açıklamada, Türk sivil havacılık sektöründe büyümeye paralel olarak DHMİ'nin de çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Yeni havalimanlarının yanı sıra, var olan havalimanlarının yenileme ve kapasitesinin artırılması için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Birdal, “Bu yatırımlardan biri de geçen ay tamamlandı. 1940 yılında hizmete giren Elazığ Havalimanı'na, 30 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere, pistle bağlantılı olarak 350 bin metrekare alan üzerine yeni terminal binası inşa edildi” dedi. Birdal, 1.416 metrekare olan terminal binasının 16 bin metrekareye çıkarılan Elazığ Havalimanı'nın, yıllık 150 bin yolcu kapasiteli terminal binasının yeni iç ve dış hatlar terminaliyle 2 milyon yolcuyu ağırlayabilecek hale geldiğini söyledi.


Sektördeki çalışmalar

Sektördeki başarılı çalışmaları sadece rakamların teyit etmediğini bildiren Birdal, şöyle konuştu:

“Kaliteli hizmetlerimiz, çevreye duyarlı yaklaşımımız da tüm dünyada takdir görüyor. Size üç örnek vermek istiyorum. Antalya Havalimanı, dünyanın karbon salınımı en düşük 8 havalimanı arasına girmeyi başararak Havalimanı Karbon Akreditasyon Optimisation sertifikasıyla ödüllendirildi. Antalya Havalimanı terminallerini, sektörün geldiği 'küresel hizmet standardında' işleten ICF Airports'un, bu sertifikayla kanıtladığı çevre bilinci, DHMİ'nin genel çevre politikalarıyla uyumludur.


Küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda mücadeleyi sağlamaya yönelik uluslararası çerçeveyi çizen Kyoto Protokolü'ne imza koymuş bir ülkenin önde gelen kuruluşu olarak, bu protokolün tüm prensiplerine duyarlıyız. Sosyal sorumluluk bilinci yüksek ve çevreye duyarlı bir hizmet anlayışına sahibiz. Dünyanın temiz ve sürdürülebilir geleceğine yönelik çabalara katkıda bulunmayı kurumsal bir görev olarak kabul ediyoruz.

Havaalanlarında faaliyet gösteren kuruluşların çevreye verdikleri veya verebilecekleri zararların azaltılması ve ortadan kaldırılabilmesi amacıyla 2009 yılı Haziran ayında SHGM tarafından başlatılan Yeşil Havaalanı Projesi'ni önemseyen bir kuruluşuz.”

“Milas-Bodrum Uluslararası Havalimanı'nın dünya çapında ödül aldı”

Milas-Bodrum Uluslararası Havalimanı'nın mimari projesinin, dünya çapında bir ödüle layık görüldüğüne dikkati çeken Birdal, WAF-Dünya Mimarlık Festivali'nde Bodrum Uluslararası Havalimanı projesinin, yarışmaya katıldığı “ulaşım” kategorisinde bu yılın büyük ödülünü aldığını kaydetti.

Önemli bir uluslararası ödüle layık görülen projenin arkasında bir başarı öyküsü daha bulunduğuna dikkati çeken Birdal, “Milas-Bodrum Havalimanı Yeni Dış Hatlar Binası'nın yap-işlet-devret modeli kapsamında yaptırılmasına karar veren DHMİ Genel Müdürlüğü, proje için yarışma açtı. Çok sayıda mimarın katıldığı yarışmada, birinciliğe Murat Tabanlıoğlu'nun eseri layık görüldü. 2 Ağustos 2006 tarihinde, bu ödüllü proje üzerinden uluslararası ihaleye çıkılan Dış Hatlar Terminal Binası, hızlı bir şekilde tamamlanarak haziran ayında hizmete açıldı” diye konuştu.

ORHAN BİRDAL SEKTÖRÜN NABZINI TUTTU

Facebook Yorum

Yorumlar

pers. ~ 5 yıl önce
Sayın Birdal her şey uzaktan bakıldığı kadar hoş değil. Bir çok limanda güvenlik görevlilerinin X ray da oturacağı sandalyelerin iskeleti bozuk kameradan izleyen büyüklerimizde sadece güvenlik görevlilerini kontrol eder oldu başka bir amaç için kullanmıyorlar sonra canı sıkılıp yanı başımıza gelen eli telsizli gelen arkadaşlar az düzgün otursanız diyor oturamıyoruz ki? Ah sandalyem olsa ona en iyi oturuşu göstereceğim. Konya hava limanında Dhmi personeli olan güvenlik görevlilerinin montunu asabileceği elindeki çantasını koyabileceği bir odası yok yemek hane yok yemeği Xray başında sineklerle beraber yiyoruz malum yanı başımızda tavuk çiftliği var çok vahim bir durumda lütfen ilgilenin lütfen. Bizim kurumumuz Dhmi ve sınavlarla girmişiz Polisin mekanı değil her yer polise çalışmaz beleşe herkes görevini bilmeli bunları öğretebilecek yetkililer tayin edin bu şekilde insanların psikolojisi bozuluyor. En az hizmet eden 12 sene hizmet etmiş artık düzelmeli bir şeyler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rumuz yok ~ 5 yıl önce
Sayın Birdal verdiği talimat ile Airport Habere Kurum bilgisayarlarından erişimi engelledi. Siz ise halen çarşaf çarşaf haberlerini yayınlıyorsunuz. Bu duruma uyan çok güzel bir söz var ama neyse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumcu ~ 5 yıl önce
Havaalanlarinda calismakta olan ozel guvenliklerin 2 asgari ucret olan maasi 21 Kasim da yapilacak ihale ile 01.01.2013 itibariyle asgari ucretin %50 fazlasi olarak degistiriliyor ! Yaklasik 350 Tl maaslari dusuruluyor . Hergun 150 bin suriyeliye bi o kadar iranliya bakan 3 ayda bir 10.000 polis kadrosu acan yetkililer 2.000 kisiye sahip cikamiyor , yazik ... Pardon ama ozel guvenliklerden kesilen parayla mi odeniyor ozgur suriye ordusunun maasi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Esenboga da yeni pist icin 6 yildir kamulastirma yapacagiz diye insanlari oyaliyoruz, imar haklarini ellerinden alarak zulum ediyoruz da deseymis. ICF nin en buyuk destekcileri kendileri, emekli olunca ICF de ise baslayacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000