19 Kasım 2014, Çarşamba 14:40:30

ONUR AIR KOKPİTİNDE IPAD DÖNEMİ

Onur Havayolları, Dünya sivil havacılığında kısa süre önce kullanımına başlanan kokpitte iPad dönemine geçti.
  • Anlayamıyorum polyannacılık oynayanları anlayamıyorum. Yok arabşstan varmış, avrupa uçuşları başlamışmış. Şirket gırtlağa kadar borca saplanmış, her geçen gün borç katlanıyor. Velev ki şirketin durumu duzelti, o koltuklarda oturan sözde yoneticeler ve zigniyetleri değişmedikçe İŞÇİ olarak hak ettiğini alabilecek misin. Bazı insanlara bir maaş zam yapılırken için rahat edecekmi. Aylarca mesai yada prim almadan çalışan insanlar hakkını alacakmı. Müdür diye geçinen patron yalakaları, elemanının hakkını savunmadıkça isterse her yere uçuş gerçekleştirsin ne çıkar.
  • Pegasus da hala böyle saçma şeylerle uğraşsın dursun... Yeniliklere açık olan şirketleri tebrik ediyorum...
  • Bunlarla uğraşacağınıza ercan havalimanındaki servisinizi adam edin. Kaldık yine kthy eskilerinin eline
  • Su onuru çekemeyenler varya batmamızı 4gozle bekleyenler onlara sesleniyorum dıshatta 5 noktada tarıfelıye geçtık :D

Onur Havayolları, Dünya sivil havacılığında kısa süre önce kullanımına başlanan kokpitte iPad dönemine geçti. Verimliliği artırmak amacıyla Onur Air uçaklarına yerleştirilen Ipad’ler Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından da onaylandı.

Onur Air’in, Airbus’tan oluşan filosunda "FlySmart with Airbus” iPad® uygulamasına dayalı EFB (Elektronik Uçuş Çantası) uygulaması kağıda dayalı materyal kullanımını azaltarak, kalkış ve iniş için uçak performans hesaplaması, işletme el kitabı ve seyrüsefer haritalarına bakma gibi uçuş ekiplerinin uçuş sırasındaki görevlerini daha verimli ve daha tutarlı bir şekilde gerçekleştirmelerine imkan veriyor.

Airbus uzmanlığına dayalı Airbus Prosky isimli şirket, kağıttan elektronik verilere emniyetli bir şekilde geçiş sırasında Onur Air'e rehberlik etti.

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun; " Airbus Prosky optimize edilmiş EFB Uygulaması için sınıfının en iyisi olan tavsiyelerde bulundu. Bu da gerekli tüm düzenleyici adımları gerçekleştirerek uygunluk onaylarını almamızı sağladı" diye konuştu.

Airbus Prosky CEO'u Paul Franck Bijou ise açıklamasında; "Airbus ile birlikte EFB Uygulama Aşamasına yönelik olarak müşterilerimize en yüksek standartta hizmetler sunmaya odaklanmış olduğumuzdan, bugün Onur Air'in kağıtsız/elektronik olarak uçabildiğini görmekten büyük bir memnuniyet duymaktayız" ifadesini kullandı.

ONUR AIR KOKPİTİNDE IPAD DÖNEMİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Poliyanna ~ 4 yıl önce
Anlayamıyorum polyannacılık oynayanları anlayamıyorum. Yok arabşstan varmış, avrupa uçuşları başlamışmış. Şirket gırtlağa kadar borca saplanmış, her geçen gün borç katlanıyor. Velev ki şirketin durumu duzelti, o koltuklarda oturan sözde yoneticeler ve zigniyetleri değişmedikçe İŞÇİ olarak hak ettiğini alabilecek misin. Bazı insanlara bir maaş zam yapılırken için rahat edecekmi. Aylarca mesai yada prim almadan çalışan insanlar hakkını alacakmı. Müdür diye geçinen patron yalakaları, elemanının hakkını savunmadıkça isterse her yere uçuş gerçekleştirsin ne çıkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Pegasus da hala böyle saçma şeylerle uğraşsın dursun... Yeniliklere açık olan şirketleri tebrik ediyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bunlarla uğraşacağınıza ercan havalimanındaki servisinizi adam edin. Kaldık yine kthy eskilerinin eline

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km ~ 4 yıl önce
Su onuru çekemeyenler varya batmamızı 4gozle bekleyenler onlara sesleniyorum dıshatta 5 noktada tarıfelıye geçtık :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000