24 Ağustos 2011, Çarşamba 13:12:46

O GÖREVE HAYDAR YALÇIN GETİRİLDİ

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) Geçici Konsey (PC) Başkan Yardımcılığı görevini Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın devraldı. Bu görev daha önce Ali Arıduru tarafından yürütülüyordu.
  • Elin İspanyolu, Fransızı level 6 alırken bu işin Türkiye'deki sorumlusu Haydar bey neyle uğraşıyordu? Hala Lisansıma level 4 yazdiramadim. Sirket beni sadece ichatlarda kullanıyor.
  • Böyle bir makam varmış demek, bu vesileyle öğrenmiş olduk.
  • Yürüüüüüüü Ümit Çendek Yürüüüüüüü kim tutar seniiiiiiiiii Haydar beyi övmişmüsün yermişmisin anlayamadık. Kısaca otur işini yap nene lazım bu işlerde senin diyorun da anlayana.
  • Senin yaptığına "Küçük At Civcivler de Yesin" denir ama olsun toplum olarak en büyük marifetimiz genel de atmak olduğu için normaldir. JAR 145 Mutual Recognation' u EASA'dan Haydar bey almadı onu kimin aldığını biz SHGM çalışanlarına sor biz sana söğleyelim. Ama Onurun Hollanda da kara listeye alınmasında gerçektn de önemli katkıları olmuştur.
Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın, bir dönem önce Sivil Havacılık eski Genel Müdürü Ali Arıduru’nın yürüttüğü Eurocontrol Geçici Konsey Başkan Yardımcılığı görevini devraldı.

Geçtiğimiz yıllarda teşkilat nezdinde yapılan etkin ve yoğun çalışmaların teşkilat bünyesinde kabul görmesi ve aday olarak gösterilen ülkemiz temsilcisinin üye ülkeler tarafından olumlu karşılanması neticesinde bu görevin Türkiye tarafından yürütülmesi kararlaştırıldı.

Bu doğrultuda, Eurocontrol PC Başkanı'ndan 23 Ağustos 2011 tarihinde alınan yazı ile, SHGM Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın’ın 04 Ağustos 2011 – 31 Aralık 2012 tarihlerini kapsayan süre için Eurocontrol PC Başkan Yardımcılığı'na seçildiği bildirildi.

Bununla birlikte, Eurocontrol Emniyet Düzenleme Komisyonu (SRC) Başkan Yardımcılığı da halen SHGM Hava Seyrüsefer Daire Başkanı G. Betül Doğan tarafından yürütülüyor.

Son yıllarda Avrupa sivil havacılığında önemli rol üstlenen Türkiye'nin ikinci kez bu göreve seçilmesi, etkinliğinin güçlenerek devam edeceğini göstermesi bakımından önem taşıyor.

©AirportHaber.com


O GÖREVE HAYDAR YALÇIN GETİRİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
Elin İspanyolu, Fransızı level 6 alırken bu işin Türkiye'deki sorumlusu Haydar bey neyle uğraşıyordu? Hala Lisansıma level 4 yazdiramadim. Sirket beni sadece ichatlarda kullanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Böyle bir makam varmış demek, bu vesileyle öğrenmiş olduk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yürüüüüüüü Ümit Çendek Yürüüüüüüü kim tutar seniiiiiiiiii Haydar beyi övmişmüsün yermişmisin anlayamadık. Kısaca otur işini yap nene lazım bu işlerde senin diyorun da anlayana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Senin yaptığına "Küçük At Civcivler de Yesin" denir ama olsun toplum olarak en büyük marifetimiz genel de atmak olduğu için normaldir. JAR 145 Mutual Recognation' u EASA'dan Haydar bey almadı onu kimin aldığını biz SHGM çalışanlarına sor biz sana söğleyelim. Ama Onurun Hollanda da kara listeye alınmasında gerçektn de önemli katkıları olmuştur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000