31 Mart 2009, Salı 14:51:29

MEDAIR TOPU TACA ATTI!

Kahramanmaraş’ta düşen helikopterin ait olduğu Medair firması, ELT cihazıyla ilgili talihsiz ilk açıklamadan sonra susmayı tercih etti.
  • Yazmadan edemeyeceğim. Sayın 09:09:51 yorumları okuduğumuzda avusturalya vatandaşının yukarıdaki yazıya değil, 20:12:36 daki rus standartlarını öne çıkaran yoruma cevaben/hicven yazdığını anlıyoruz. 1-Sabır 2-Takip ve analiz (rasyonel) 3-Teşhis (analitik) Lütfen kişisel almayın geleneksel ve genetiksel hale dönüşme ihtimali olan sosyal ve toplumsal bir zafiyete dikkat çekmek istedim. Herkeze selam ve saygılar Bilinçli yolcu
  • "Rusya" yorum başlıklı yazıya cevap; Sayın Avusturalya vatandaşlığı olan misafir, yanlış bir yorum yazmışsınız. Yukarıdaki yazıda Rusya'yla ilgili bir konu geçmiyor.
  • Ben de etkilendim hemen rus vatandaşlığına geçeçeğim...ne mükemmel bir ülkeymiş rusya... :) meğer komşu ülkede cennet gibi bir yaşam varmışta haberimiz yokmuş...haydin arkadaşlar rusyaya...ayrıca rus turizm bakanlığı bu arkadaşa madalya takmalı...karşılıksız rusya reklamı yaptığı için :)))
  • Ölenlerin aileleri ve/ya BBP ELT'den dolayı Medair aleyhine yüklü tazminat davaları açacaklar mı acaba?

Kahramanmaraş’ta BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun da bulunduğu helikopterin düşmesinden hemen sonra gündeme gelen ve çalışmadığı ileri sürülen ‘ELT’ cihazıyla ilgili Ali Sabancı’nın sahibi olduğu Medair firması daha temkinli konuşmayı tercih ediyor.

Kazadan sonra, ‘ELT cihazı çalışıyordu, ancak yumuşak iniş yapıldığı için sistem çalışmamış olabilir’ açıklamasını yapan Medair yetkilileri, çarpmanın sert olduğu tespit edilince susmayı yeğledi.

Şirketten bir yetkiliden alınan bilgiye göre, enkazla ilgili çalışmaların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğü, enkaz bölgesine kaza kırım ekibi dışında kimsenin giremediği belirtildi.

Bundan sonraki süreçte açıklama yetkisinin SHGM’de olduğunu vurgulayan aynı yetkili, frekans güncellemesini yaptıklarını söylediği ELT cihazının neden sinyal vermediğinin SHGM’nin araştırmasından sonra ortaya çıkacağını ifade etti.

Kazadan saatler sonra, ‘ yumuşak iniş olduğu için ELT sistemi devreye girmemiştir’ açıklamasını hatırlattığımız yetkili, bu açıklamayı da sadece yorum olarak nitelendirdi.

Öte yandan kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına ödenecek para miktarının ise kişi başı 200 bin Euro olduğu bildirildi. Helikopterin gövde sigorta bedelinin bir milyon 150 bin Euro olduğunu belirten yetkililer, koltuk başına sigorta bedelinin 200 bin Euro olduğunu ancak ödemelerin yapılacağı tarihin henüz belirlenmediğini belirttiler.

Bir hava taksi işletmecisi ise, ödemelerin kaza tahkikatının sona ermesi ve helikopterin sivil havacılık tescilinden düşmesinden sonra yapılabileceğini kaydetti.

UYARI

©AirportHaber.com

MEDAIR TOPU TACA ATTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 9 yıl önce
Yazmadan edemeyeceğim. Sayın 09:09:51 yorumları okuduğumuzda avusturalya vatandaşının yukarıdaki yazıya değil, 20:12:36 daki rus standartlarını öne çıkaran yoruma cevaben/hicven yazdığını anlıyoruz. 1-Sabır 2-Takip ve analiz (rasyonel) 3-Teşhis (analitik) Lütfen kişisel almayın geleneksel ve genetiksel hale dönüşme ihtimali olan sosyal ve toplumsal bir zafiyete dikkat çekmek istedim. Herkeze selam ve saygılar Bilinçli yolcu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
"Rusya" yorum başlıklı yazıya cevap; Sayın Avusturalya vatandaşlığı olan misafir, yanlış bir yorum yazmışsınız. Yukarıdaki yazıda Rusya'yla ilgili bir konu geçmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben de etkilendim hemen rus vatandaşlığına geçeçeğim...ne mükemmel bir ülkeymiş rusya... :) meğer komşu ülkede cennet gibi bir yaşam varmışta haberimiz yokmuş...haydin arkadaşlar rusyaya...ayrıca rus turizm bakanlığı bu arkadaşa madalya takmalı...karşılıksız rusya reklamı yaptığı için :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ölenlerin aileleri ve/ya BBP ELT'den dolayı Medair aleyhine yüklü tazminat davaları açacaklar mı acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000