14 Temmuz 2008, Pazartesi 09:44:31

Kapatıldı ama “açılacağım” diyor!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından uçuş ruhsatı tamamen iptal edilen Golden Airlines yeni bir atak içinde olduğunu gösteren işaretler vermeye başladı. Peki, ama nasıl? İşte AirportHaber’in takipçiliğinin ortaya çıkardığı son gelişme...
  • YAKLAŞIK 2 AY ÖNCESİNDEN BİZ UÇACAĞIZ DİYEREK İRANDAN CİDDİ ANLAMDA PARA TOPLAYAN BU ŞİRKET'İN ELBETTE BİR BİLDİĞİ VARDIR.ŞİRKET KAPATILMIŞ ,UÇAKLAR GERİ VERİLMİŞ ,LİSANS İPTAL OLMUŞ VE ANLAŞMALAR YAPILARAK PARA TOPLANIYOR.BU AFRİKA DA DEĞİL SADECE DÜNYA DA TEK BİR ÜLKE OLAN TÜRKİYEDE YAPILIR.KİMSE ŞOK OLMASIN TEKRAR FAALİYETE GEÇERLERSE ÇÜNKÜ ŞAİBELİ BİR SGHM BAŞKANI OLDUĞU İÇİN HER ŞEY NORMALDİR .BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ HER ŞEY MÜMKÜNDÜR
  • uçar uçar insanların haklarını yesin utanmadan sonrada uçacam der durur yüzsüzlüğün bu kadarı!!!
  • battı. borçları da taktı. soğuk su için afiyet olsun
  • Sevgili haklı, haklı olmaya haklısın ama bu sektörde böyle yüzkaraları olduğu sürece biz çalışanlar bunlara yaşamaya birtürlü mecbur bırakılacağız. Hani çıkmadık candan umut çıkmaz misali. Sonuçta bir müsübet bin nasihatten iyidir. Ama Golden veya sahiplerinin yalanlarına kanıp yeniden çalışmak isteyen arkadaşlarımız olursa senin yazdıklarının onlar için tamamen geçerli olacağına katılıyorum. Ama şu an en büyük yalaka M.Ceylan ve kız arkadaşını zaten bu sektöre dahil etmediğim için onlar bunun dışında kalsınlar başka yerde zatençalışma şansları yok. Dolayısıyla bu sektörden sayılmazlar.

2006 yılında ticari faaliyete başlayan ve uzun süre uçak getirmeye çalıştıktan sonra tek uçakla operasyon yapmaya başlayan Golden Havayolları yaklaşık bir yıl uçtuktan sonra sorunlar yaşamaya başladı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün o günkü kuralları gereği ikinci uçağını da filosuna getirmesi için tanınan süre içinde getiremedi.

 

Uçak getirme girişimleri her defasında başarısızlıkla sonuçlandı. Ancak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü şirketin kapanmaması için birkaç kez Golden Havayollarına ek süreler tanıdı. Bu sürelerin sonunda da filoya uçak getirilemedi. Golden Havayolları’nın elinde bulunan tek uçağını da kiralayıcı firma ILFC geri aldı. Tanınan sürelere rağmen uçak getiremeyen Golden Havayollarının ruhsatı SHGM tarafından tamamen iptal edildi.

 

Kurallar gereği kapatılan firmanın sahipleri yeniden şirket sahibi olması için uzun bir süre geçmesi gerekiyor.

 

Ancak Golden Havayolları web sitesini yenileyerek; “Çok yakında yepyeni bir Golden’de buluşmak üzere” şeklinde yazı yazarak yeniden uçacağına dair işaret veriyor. Nasıl açılacağı ise merak konusu. AirportHaber’in edindiği bilgilere göre şirketin bir cemaatten finans sağladığı ve kısa süre içinde SHGM’ye başvuracağı ifade ediliyor.

 

Golden Havayollarının web sitesinde uçuş noktası olarak Avrupa’nın beş ayrı şehrinden Türkiye’nin sekiz şehrine sefer yapıldığı gösteriliyor.

 Golden Airlines

©AirportHaber.com

Kapatıldı ama “açılacağım” diyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

VAY VAY VAY ~ 10 yıl önce
YAKLAŞIK 2 AY ÖNCESİNDEN BİZ UÇACAĞIZ DİYEREK İRANDAN CİDDİ ANLAMDA PARA TOPLAYAN BU ŞİRKET'İN ELBETTE BİR BİLDİĞİ VARDIR.ŞİRKET KAPATILMIŞ ,UÇAKLAR GERİ VERİLMİŞ ,LİSANS İPTAL OLMUŞ VE ANLAŞMALAR YAPILARAK PARA TOPLANIYOR.BU AFRİKA DA DEĞİL SADECE DÜNYA DA TEK BİR ÜLKE OLAN TÜRKİYEDE YAPILIR.KİMSE ŞOK OLMASIN TEKRAR FAALİYETE GEÇERLERSE ÇÜNKÜ ŞAİBELİ BİR SGHM BAŞKANI OLDUĞU İÇİN HER ŞEY NORMALDİR .BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ HER ŞEY MÜMKÜNDÜR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tc-gla ~ 10 yıl önce
uçar uçar insanların haklarını yesin utanmadan sonrada uçacam der durur yüzsüzlüğün bu kadarı!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
battı. borçları da taktı. soğuk su için afiyet olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamikaze ~ 10 yıl önce
Sevgili haklı, haklı olmaya haklısın ama bu sektörde böyle yüzkaraları olduğu sürece biz çalışanlar bunlara yaşamaya birtürlü mecbur bırakılacağız. Hani çıkmadık candan umut çıkmaz misali. Sonuçta bir müsübet bin nasihatten iyidir. Ama Golden veya sahiplerinin yalanlarına kanıp yeniden çalışmak isteyen arkadaşlarımız olursa senin yazdıklarının onlar için tamamen geçerli olacağına katılıyorum. Ama şu an en büyük yalaka M.Ceylan ve kız arkadaşını zaten bu sektöre dahil etmediğim için onlar bunun dışında kalsınlar başka yerde zatençalışma şansları yok. Dolayısıyla bu sektörden sayılmazlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000