22 Kasım 2012, Perşembe 10:46:28

İŞTE SHGM'NİN YENİ YÜZÜ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde sivil havacılık çalışanları ve diğer ilgililerin katılımıyla gerçekleştirilen anket sonuçlarından faydalanarak yeni logosunu seçti.
  • Eskisinden haritamız da vardı. Şimdi sadece bayrak kalmış. Sınırlarımız değişecek mi?
  • Sanli Bayragimiz icinde duruyor ya gerisi bos
  • Askeri rütbelere benzemiş
  • Astsubay Üstçavuş.

SHGM'den yapılan açıklamada:


Seçilen logo, genel olarak hareket, dinamizm ve büyümeyi ifade ederken geçmişi ile bağlantı kurmanın da amaçlandığı logonun özellikleri ise şöyle:

En Alt kanat:  Emniyeti temsil eden ve logonun bütününe bir temel oluşturan alt kanat,  Sivil Havacılığın Emniyet temelinde yükseleceğine işaret etmektedir.

Orta kanat;  Sivil Havacılıkta Güvenliği yansıtırken, Üst Kanat; çevreyi  korumanın önemine vurgu yaparak  Dünya Sivil Havacılık Teşkilatı'nın vizyonu ile paralellik sağlamaktadır.

Kanatların Formu; sürekli büyümeyi ve dinamizmi ifade ederken, Kanatların Uçları; sektörün korunmasına işaret etmektedir.

Ortadaki Daire; hareketlilik ve sürekliliği ifade etmektedir. Dairenin Yaprak Sayıları ise tarihle olan bağlantıya vurgu yapmaktadır.

Merkezdeki Hilal ve Yıldız;  Bayrağımızı simgelemekte olup, logonun üstünde: SHGM kısaltması, alt tarafında ise uluslararası kimliğe  yardımcı olacak şekilde DGCA (Directorate General of  Civil Aviation) kısaltması yer almaktadır.

Kurum çalışanları arasında ortak bir kurum kültürünün ve sektör kuruluşları ile ortak davranış kalıplarının oluşturulması amacıyla yürütülen kurumsal kimlik çalışmalarının, iş akışına yönelik süreçlerin iyileştirilmesi, görsel iletişim araçlarında standartların oluşturulması ve internet sayfası yenileme gibi diğer faaliyetler ile devam etmesi planlanmaktadır.

Saygıyla Duyurulur. 

İŞTE SHGM'NİN YENİ YÜZÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

türkiye ~ 6 yıl önce
Eskisinden haritamız da vardı. Şimdi sadece bayrak kalmış. Sınırlarımız değişecek mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ferhat Berlin ~ 6 yıl önce
Sanli Bayragimiz icinde duruyor ya gerisi bos

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HvKK ~ 6 yıl önce
Askeri rütbelere benzemiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:-) ~ 6 yıl önce
Astsubay Üstçavuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000