14 Kasım 2012, Çarşamba 15:15:12

İŞTE SHGM'NİN KIŞ TEDBİRLERİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde toplantısını yaptığı kış tedbirleriyle ilgili bir bildiri yayınladı...
  • SİVİL HAVACILIĞI GELİŞMİŞ ÜLKELERİN SİVİL HAVACILIK OTORİTELERİ, BU GİBİ DİREKTİFLERİ YAYIMLARKEN, KONUYLA İLGİLİ OLAN TÜM YÖNETMELİKLERİ, TALİMATLARI VE GENELGELERİ REFERANS OLARAK VERİRLER. ÖRNEĞİN FAA'NİN, http://www.faa.gov/air_traffic/publications/bulletins/media/atb_aug_08sp.pdf VEYA CAA'NİN http://www.caa.co.uk/default.aspx?catid=2520&pagetype=90 WEB SİTELERİNDE OLDUĞU GİBİ. DİĞER YANDAN AYNI ZAMANDA DHMİ'NİNDE, HAVAALANLARI OTORİTESİ OLARAK SEKTÖRE YÖNELİK, TÜM HAVACILIK İŞLETMELERİ İÇİN AYRI OLARAK "HAVAALANLARINDA KIŞ OPERASYONLARI VE TEDBİRLERİ" KONUSUNDA, TALİMATLARI VE GENELGELERİNİN MUTLAKA YAYINLAMIŞ OLMASI GEREKLİDİR. AMA NE YAZIK Kİ DEVLETİMİZİN HAVACILIKLA İLGİLİ KURULUŞLARI, BU KADAR İMKANLARA RAĞMEN, GELİŞMİŞ ÜLKELERİ TAKİP ETME VE ONLARI YAKALAMA ve NİTELİK VE NİCELİK AÇISINDAN YETERLİ YÖNETMELİKLER, GENELGELER HAZIRLAMA KONUSUNDA HALA MAALESEF YETERSİZLİK VE ZAAFİYET İÇERİSİNDE OLDUĞU AÇIK BİR ŞEKİLDE GÖZÜKMEKTEDİR.
  • Bu mudur? Bu dur... Deicing AEA-Recomm-27 ile 26 arasındaki farka dikkat çekse bile yeterli olur, hiç olmaz ise bir kaç yayın okumak zorunda kalırdı birileri. Yuvarlak cümleler ile, iş yaptım anlamında dört köşe, böyle olunur. Sonra da üç köşenin birine sıkışır kalırsınız!
  • Böyle basma kalıp laflarla kış tedbiri mi olur ? SHGM kafa buluyor herhalde...
  • koskoca kış tedbirleri sadece de-icing işleminden ibaret anlayacağınız. shgm her zaman olduğu gibi kapsamı geniş tutmuş

SHGM'nin geçtiğimiz günlerde kış aylarında yaşanması muhtemel sıkıntılar ve kalite standartlarını yükseltmek adına yaptığı toplantı neticesinde bir bildiri yayınladı.

İşte SHGM'nin konuyla ilgili yayınladığı bildiri:

İŞTE SHGM'NİN KIŞ TEDBİRLERİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

ÜMİT ÇENDEK ~ 6 yıl önce
SİVİL HAVACILIĞI GELİŞMİŞ ÜLKELERİN SİVİL HAVACILIK OTORİTELERİ, BU GİBİ DİREKTİFLERİ YAYIMLARKEN, KONUYLA İLGİLİ OLAN TÜM YÖNETMELİKLERİ, TALİMATLARI VE GENELGELERİ REFERANS OLARAK VERİRLER. ÖRNEĞİN FAA'NİN, http://www.faa.gov/air_traffic/publications/bulletins/media/atb_aug_08sp.pdf VEYA CAA'NİN http://www.caa.co.uk/default.aspx?catid=2520&pagetype=90 WEB SİTELERİNDE OLDUĞU GİBİ. DİĞER YANDAN AYNI ZAMANDA DHMİ'NİNDE, HAVAALANLARI OTORİTESİ OLARAK SEKTÖRE YÖNELİK, TÜM HAVACILIK İŞLETMELERİ İÇİN AYRI OLARAK "HAVAALANLARINDA KIŞ OPERASYONLARI VE TEDBİRLERİ" KONUSUNDA, TALİMATLARI VE GENELGELERİNİN MUTLAKA YAYINLAMIŞ OLMASI GEREKLİDİR. AMA NE YAZIK Kİ DEVLETİMİZİN HAVACILIKLA İLGİLİ KURULUŞLARI, BU KADAR İMKANLARA RAĞMEN, GELİŞMİŞ ÜLKELERİ TAKİP ETME VE ONLARI YAKALAMA ve NİTELİK VE NİCELİK AÇISINDAN YETERLİ YÖNETMELİKLER, GENELGELER HAZIRLAMA KONUSUNDA HALA MAALESEF YETERSİZLİK VE ZAAFİYET İÇERİSİNDE OLDUĞU AÇIK BİR ŞEKİLDE GÖZÜKMEKTEDİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuvarlak, dört köşe ve üçgen ~ 6 yıl önce
Bu mudur? Bu dur... Deicing AEA-Recomm-27 ile 26 arasındaki farka dikkat çekse bile yeterli olur, hiç olmaz ise bir kaç yayın okumak zorunda kalırdı birileri. Yuvarlak cümleler ile, iş yaptım anlamında dört köşe, böyle olunur. Sonra da üç köşenin birine sıkışır kalırsınız!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kafa buluyor... ~ 6 yıl önce
Böyle basma kalıp laflarla kış tedbiri mi olur ? SHGM kafa buluyor herhalde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyi güldüm ~ 6 yıl önce
koskoca kış tedbirleri sadece de-icing işleminden ibaret anlayacağınız. shgm her zaman olduğu gibi kapsamı geniş tutmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000