16 Mayıs 2009, Cumartesi 21:12:03

İşte düşen uçağın görüntüleri

Son günlerde uçuş okullarının üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Geçtiğimiz günlerde Met Air’e ait bir uçağın kaza atlatmasının üzerinden çok geçmeden Sindel Uçuş Okulu da ucuz atlatılan bir kaza yaşadı.
  • Öncelikle kaza geçiren arkadaşlarımıza geçmiş olsun der; bir daha üzücü olaylar yaşamamalarını, tüm uçucuların emniyetle uçuş yapmalarını dilerim. Yorumlara bakınca havacılığı yaşam tarzı olarak benimsemiş arkadaşlarla, benimsememiş olanları anlayabiliyorsunuz. Şunu belirtmek istiyorum; hava aracı kaza kırımlarında önce geçmiş olsun denir, sonra da bir daha kaza-kırım yaşanmaması için önerilerde bulunulur. Mahalle kadınları gibi dedikodu- seviyesiz, sonuca yönelik olmayan yorumlar yapılmaz. Bu arada zamanında Sindel'in lokması boğazından geçenlerin, yemek yediği tabağa tükürmemeleri, o lokmaların boğazlarına takılmaması açısından faydalı olur. Uçuculara emniyetli uçuşlar dilerim. Egeli Hezarfen
  • Arkadaşım sen neden üzerine alınıyorsun ki.. havacılığa gönül vermişsin uçmuşsun yada uçacaksın.. THY na mı girersin yada başka havayoluna mı bilemem.. şurası bir gerçek ki her havacı bir havayolunda uçmak ister çünkü orda pişersin orda her türlü kuralı ve uygulamayı öğrenirsin ve orda kaptan olduğunda sana gerçekten KAPTANIM diye hitap ederler.. gerisi sadece ya amatör ruh, ya teknik yetersizlik yada business jet lerde olduğu gibi para dır.. burda öğretmenliğe yapılan eleştiriler sonradan " hadi bari bende pilot olayım".. diye özentiyle başlayıp emeklilik sonrasında bir de öğretmen olmaya varan hevesleredir... öğretmenlik basit bir iş değildir..ayrıca öğretmen nerde pilot olmuş kaç saat uçuşu varmış bu sorular neden can sıkıyor ki ???
  • Ve son olarak,benim yada okulumun ne yarası ne derdi ne alınganlığı yok.. Çünkü şuanki eğitim sistemi ve öğretmenlerin yeterliliğini biliyoruz.. Tekrar ediyorum ŞUANKİ! Eskisini bilemem... Sadece böyle bi kaza olmuş,orada 2 kişi yaralanmış... O uçaktan cansız da çıkabilirlerdi (Allah korusun).. Bunlar bilindiği halde bi GEÇMİŞ OLSUN demek yerine önceliği birilerine laf atmakta,karalamakta bulduğunuz için sinirlenmemden... Herkesin yolu açık olsun!!
  • Ve size gayri resmi,şahsi bi açıklama; Ben bu hedefim uğruna gerçekten tırmalamak kelimesini birebir uygulayarak uğraşıorum.. ve eğitimim bittiğinde tabi ki gönlüm THY'de uçmakta ama nerden olsa biryerinden başlarım..Yani istediğin şey ayağına gelsin die beklemek diil olay.. ''aa thy mühendislik mezunu istiyor,A.Ü ve askeriye şansım da bitti..e unut gitsin'' dicek diilim.. Yukarı çıkmak için aşağıdan başlamam gerekiyorsa ordan başlarım!! (yani sindel mindelde bi baltaya sap olmaya çalışırım! ) Çünkü öncelikli amacım bol sükseli bi şirkette bol maaşla çalışmak diil,UÇMAK!! Herkes elinde altın kaseyle dünyaya gelmiyor,yada fırsatı zamanında göremeyebiliyor.. önemli olan neresinden yakaladığın ve hayalini gerçekleştirebildiğin!

İçinde bulunan öğretmen pilot ve pilot adayı öğrenci ile eğitim uçuşuna giden Sindel Uçuş Okulu’na ait bir uçak Silivri’nin Çanta Beldesi yakınlarında düştü.

Eğitmen Pilot Güngör Yağlıcan ve pilot adayı öğrenci Metehan Ateş’in içinde bulunduğu Cesna 172 tipi uçağın düşmesinin ardından olay yerine giden Sindel Havacılık Genel Müdürü ve Türkiye Pilotlar Derneği Başkanı Ali Ziya Yılmaz, “Ucuz atlattık. Umarız bir daha böyle bir durum yaşamayız” dedi.

Hafif yaralanan pilot ve pilot adayı öğrenci hastanede tedavi altına alınırken Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Sindel Kaza

Sindel Kaza

Sindel Kaza

Sindel Kaza

Sindel Kaza

Sindel Kaza

İşte düşen uçağın görüntüleri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 9 yıl önce
Öncelikle kaza geçiren arkadaşlarımıza geçmiş olsun der; bir daha üzücü olaylar yaşamamalarını, tüm uçucuların emniyetle uçuş yapmalarını dilerim. Yorumlara bakınca havacılığı yaşam tarzı olarak benimsemiş arkadaşlarla, benimsememiş olanları anlayabiliyorsunuz. Şunu belirtmek istiyorum; hava aracı kaza kırımlarında önce geçmiş olsun denir, sonra da bir daha kaza-kırım yaşanmaması için önerilerde bulunulur. Mahalle kadınları gibi dedikodu- seviyesiz, sonuca yönelik olmayan yorumlar yapılmaz. Bu arada zamanında Sindel'in lokması boğazından geçenlerin, yemek yediği tabağa tükürmemeleri, o lokmaların boğazlarına takılmaması açısından faydalı olur. Uçuculara emniyetli uçuşlar dilerim. Egeli Hezarfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşım sen neden üzerine alınıyorsun ki.. havacılığa gönül vermişsin uçmuşsun yada uçacaksın.. THY na mı girersin yada başka havayoluna mı bilemem.. şurası bir gerçek ki her havacı bir havayolunda uçmak ister çünkü orda pişersin orda her türlü kuralı ve uygulamayı öğrenirsin ve orda kaptan olduğunda sana gerçekten KAPTANIM diye hitap ederler.. gerisi sadece ya amatör ruh, ya teknik yetersizlik yada business jet lerde olduğu gibi para dır.. burda öğretmenliğe yapılan eleştiriler sonradan " hadi bari bende pilot olayım".. diye özentiyle başlayıp emeklilik sonrasında bir de öğretmen olmaya varan hevesleredir... öğretmenlik basit bir iş değildir..ayrıca öğretmen nerde pilot olmuş kaç saat uçuşu varmış bu sorular neden can sıkıyor ki ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ve son olarak,benim yada okulumun ne yarası ne derdi ne alınganlığı yok.. Çünkü şuanki eğitim sistemi ve öğretmenlerin yeterliliğini biliyoruz.. Tekrar ediyorum ŞUANKİ! Eskisini bilemem... Sadece böyle bi kaza olmuş,orada 2 kişi yaralanmış... O uçaktan cansız da çıkabilirlerdi (Allah korusun).. Bunlar bilindiği halde bi GEÇMİŞ OLSUN demek yerine önceliği birilerine laf atmakta,karalamakta bulduğunuz için sinirlenmemden... Herkesin yolu açık olsun!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ve size gayri resmi,şahsi bi açıklama; Ben bu hedefim uğruna gerçekten tırmalamak kelimesini birebir uygulayarak uğraşıorum.. ve eğitimim bittiğinde tabi ki gönlüm THY'de uçmakta ama nerden olsa biryerinden başlarım..Yani istediğin şey ayağına gelsin die beklemek diil olay.. ''aa thy mühendislik mezunu istiyor,A.Ü ve askeriye şansım da bitti..e unut gitsin'' dicek diilim.. Yukarı çıkmak için aşağıdan başlamam gerekiyorsa ordan başlarım!! (yani sindel mindelde bi baltaya sap olmaya çalışırım! ) Çünkü öncelikli amacım bol sükseli bi şirkette bol maaşla çalışmak diil,UÇMAK!! Herkes elinde altın kaseyle dünyaya gelmiyor,yada fırsatı zamanında göremeyebiliyor.. önemli olan neresinden yakaladığın ve hayalini gerçekleştirebildiğin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000