27 Mayıs 2014, Salı 14:50:13

ISPARTA DAVASINDA ŞOK GELİŞME

Isparta kazası davasında mahkeme hakimi tüm sanıklardan bilinçli kast gerekçesiyle ek savunma talep etti.
  • Eline klavye alan yorum yazacağım diye zırvalayıp duruyor. Yahu hiç mi ar haya kalmadı? Bu cahillik değil ise art niyettir. Boş yere değil Avrupalının havacılığın bir kültür olduğunu bağırıp durması. Yavaş Olalım' ın yazdığının dışında bir gerçek yok. Human Error için çok çarpıcı bir örnekten başka birşey değil. Öküz Altında Buzağı arayanlar aramaya devam etsin, öküzün altında bulacaklarının ne olduğu belli de asıl bu saçmalıkları aydınlatacak diye bir savcının göbeği çatlıyordur, bir de iftira yüzünden ikide bir ifadeye çağrılanlara yapılan psikolojik eziyetten başka bir şey olacağı yok. Sen sırf sana verilen işi kaybetmemek adına kaza olana kadar karakterini belli etme, kazadan sonra da vurun abalıya diye ağzına geleni söyle. Ne diyelim, bu karakterdeki mahluklar ile bir arada yaşamak bile başlı başına bir utanç kaynağı. Benzer karışıklık senaryosunu Muhsin Yazıcıoğlunun helikopter kazasında da yapıyorlar. Hınç alacağım diye linç yapılması çok çirkin.
  • WW Kalite müdürünün hiç mi sorumluluğu yok ki bu davada yargılanmıyor?
  • http://www.sondakika.com/haber/haber-ucak-kazasi-saniklari-bilincli-taksir-ve-olasi-6081259/
  • Ariduru sonunda hak ettigi cezayi gorecek sanirim. İcim simdi rahatladi.

2007'de Isparta'da 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazası davasına bugün devam edildi. Sanıklardan sadece Faruk Çağımnı'nın katıldığı duruşmada diğer sanıkları avukatları temsil etti.

Isparta Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava öncesinde düşen World Focus uçağının sahibi Yavuz Çizmeci ile ilgili bilirkişi raporu mahkeme heyetine sunuldu. Sözkonusu raporda Yavuz Çizmeci'nin uçağın ait olduğu şirketin yönetim kurulu başkanı olmasına rağmen şirketin genel müdürü ve diğer yetkili müdürlerinin sorumluluğunda olduğu ve yönetim kurulu başkanı olarak suçu bulunmadığı vurgulandı.

Mahkeme heyeti katılımcı avukatlardan kısa kısa savunma isterken beklenmedik bir karar çıktı. Mahkeme başkanı bilinçli taksir suçlamasıyla bütün sanıklardan ek savunma istedi. Sanık Faruk Çağımnı mahkemede hazır bulunduğu için savunmasını bu duruşma sırasında yaptı.

Diğer sanıkların bilinçli taksir suçlamasına yönelik savunmalarını yapmaları için mahkeme 3 Temmuz tarihine ertelendi.

Bu arada SHGM eski Genel Müdürü Ali Arıduru'dan ise hem görevi kötüye kullanma hem de bilinçli taksir suçlamalarına yönelik savunma yapması istendi.

Airporthaber'in edindiği bilgiye göre, bir sonraki duruşmada mahkemenin davayla ilgili kararını açıklamasının beklendiği öngörülüyor.

Airporthaber.com

ISPARTA DAVASINDA ŞOK GELİŞME

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Utanç ~ 4 yıl önce
Eline klavye alan yorum yazacağım diye zırvalayıp duruyor. Yahu hiç mi ar haya kalmadı? Bu cahillik değil ise art niyettir. Boş yere değil Avrupalının havacılığın bir kültür olduğunu bağırıp durması. Yavaş Olalım' ın yazdığının dışında bir gerçek yok. Human Error için çok çarpıcı bir örnekten başka birşey değil. Öküz Altında Buzağı arayanlar aramaya devam etsin, öküzün altında bulacaklarının ne olduğu belli de asıl bu saçmalıkları aydınlatacak diye bir savcının göbeği çatlıyordur, bir de iftira yüzünden ikide bir ifadeye çağrılanlara yapılan psikolojik eziyetten başka bir şey olacağı yok. Sen sırf sana verilen işi kaybetmemek adına kaza olana kadar karakterini belli etme, kazadan sonra da vurun abalıya diye ağzına geleni söyle. Ne diyelim, bu karakterdeki mahluklar ile bir arada yaşamak bile başlı başına bir utanç kaynağı. Benzer karışıklık senaryosunu Muhsin Yazıcıoğlunun helikopter kazasında da yapıyorlar. Hınç alacağım diye linç yapılması çok çirkin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazıklar olsun ~ 4 yıl önce
Ay Allah senden razı olsun be kardeşim. Bu kaza üzerinden birşekilde nemalanmak için birkısım medya ve medyacı ile birkaç avukatın oluşturduğu yanlış algıyla sanki ortada bir suç, suşlu veya gizemli birşey varmışçasına bu kaza öyle bir hale getirildi ki çok az havacılık bilgisi olan bizlerin bile kafası karıştı. Zaman zaman acaba bizden saklanan birşeyler mi var? Dosyalarda kimsenin bilmediği sırlar mı saklı? diye aklımızdan kuşkulanır olduk. Sonuçta neresinden bakarsanız bakın pilot hatasına dayalı, yani insan faktörüne dayalı bir kaza olduğu anlaşılıyor. En son yaşanan SOMA olayları da bahane edilerek yine etrafta bilgi kirliliği yaratılmaya başlandı bu kaza ile ilişkilendirilmeye başlandı ne alakası varsa ne benzerliği varsa? vallahi bizim de kafamız karıştı. Bütün bu olup bitenler bu kazada hayatını kayıp edenlere de saygısızlık değilmi. Buna çanak tutan herkesi de kınıyorum. Yazıklar olsun.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
WW Kalite müdürünün hiç mi sorumluluğu yok ki bu davada yargılanmıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal olsun ~ 4 yıl önce
http://www.sondakika.com/haber/haber-ucak-kazasi-saniklari-bilincli-taksir-ve-olasi-6081259/

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ariduru sonunda hak ettigi cezayi gorecek sanirim. İcim simdi rahatladi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000