11 Nisan 2015, Cumartesi 11:00:54

İLAÇLAMA UÇAĞI AĞAÇLARA ÇARPTI

19 Mayıs Üniversitesi UZAYTEM’e ait Engiz Havaalanı’nda bir ilaçlama uçağı piste indikten sonra kaza yaptı, TC-GEH tescilli uçak kullanılamaz hale geldi.
  • Tamer kardeşim geçmiş olsun.. ekibini ismen tanıyorum bu konuda tecrübeli pilotlardır. Yazılanların çoğu çekememezlikten dolayı karalama kampanyasıdır. Bu işi havacılıktaki bilgi birikimi zekanla ve dürüst çalışmanla başarı ile tamamlayacağına inanıyorum. Kolay gelsin...
  • Bu aşı atma işi önümüzdeki dönem 6 yılliğına ihale edilecek tarım bakanlığından. Firmaları azdıran işte bu 6 yıllık tatlı paradır. Gökçek bu işi işte bu 6 yıllığı kapabilmek için bu sene süper ucuza almıştır bu yüzden de maliyet düşürme derdine girmiştir. Böyle giderse ve büyük ihaleyide alırsa önümüzdeki yıllarda daha çok kaza haberleri gelir bu ihaleden.
  • Allah kimseyi havacıların ağzına malzeme olmayı nadip etmesin. Yorumlara bakınca midem bulandı. Geçmiş olsun yazacaklarına "bunlar ne kadar maaş alıyorlar" diye yazan bile var. Allah ıslah etsin.
  • Ekip rumuzlu arkadaş ne palavracısın TARKİM çorluda ne zamn kırım geçirdi. O pervane çooook farklı bi zamnda ve çok farklı bi meydanda oldu. Ayrıca o uçak aylarca bakımda kaldı ve shgm den onay alana kadar canları çıktı. Daha önce kırım geçiren hiçbir uçakta sanayiden öyle pasta cilayla filn çıkamadı. İyi salla sallayacaksan. 2 yıl önce tek bi yerinde çizik olmadan mecburi iniş yapmış uçak bile hala çıkmadı TARKİMin bakım hangarından sanayici beyinli

19 Mayıs Üniversitesi UZAYTEM’e ait Engiz Havaalanı’nda bir ilaçlama uçağı piste indikten sonra kaza yaptı, TC-ETO tescilli uçak kullanılamaz hale geldi.

19 Mayıs Üniversitesi UZAYTEM’in Samsun’un Bafra ilçesinde bulunan kontrolsüz pistinde geçtiğimiz hafta hasarlı bir uçak kazası yaşandı.

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün Kuduz ile Mücadele kapsamında yaptığı havadan kuduz aşısı atma ihalesini kazanan Gökçek Elektronik firmasına ait kuduz aşısı atma uçuşu yapan TC-ETO kuyruk tescilli Socota TB-20 uçak, iniş sırasında kontrolden çıkarak ağaçlara çarptı ve ciddi hasar aldı. Kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Uçağın kullanılamayacak hale geldiği belirtilirken SHGM olayla ilgili soruşturma başlattı.

UÇAK UYGUN DEĞİL MİYDİ?

Kaza sonrası ortaya ilginç iddialar atıldı. İddiaya göre Gökçek Elektronik firması,  Genel Havacılık Ruhsatını ve B2 yetkisini Kuduzla Mücadele ihalesi yapılmadan sadece bir gün önce aldı.  İlaçlama için kullanılan uçakların ise aslında eğitim uçağı olduğu ve bu tip uçuşlar için gerekli mekanik modifikasyona sahip olmadığı ancak gerekli işlemlerin kazadan bir gün önce yapıldığı, pilotların ise bu iş için yeterli tecrübelerinin bulunmadığı iddia edildi.

©AirportHaber

İLAÇLAMA UÇAĞI AĞAÇLARA ÇARPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

O-BEN ~ 3 yıl önce
Tamer kardeşim geçmiş olsun.. ekibini ismen tanıyorum bu konuda tecrübeli pilotlardır. Yazılanların çoğu çekememezlikten dolayı karalama kampanyasıdır. Bu işi havacılıktaki bilgi birikimi zekanla ve dürüst çalışmanla başarı ile tamamlayacağına inanıyorum. Kolay gelsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu aşı atma işi önümüzdeki dönem 6 yılliğına ihale edilecek tarım bakanlığından. Firmaları azdıran işte bu 6 yıllık tatlı paradır. Gökçek bu işi işte bu 6 yıllığı kapabilmek için bu sene süper ucuza almıştır bu yüzden de maliyet düşürme derdine girmiştir. Böyle giderse ve büyük ihaleyide alırsa önümüzdeki yıllarda daha çok kaza haberleri gelir bu ihaleden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah Korusun ~ 3 yıl önce
Allah kimseyi havacıların ağzına malzeme olmayı nadip etmesin. Yorumlara bakınca midem bulandı. Geçmiş olsun yazacaklarına "bunlar ne kadar maaş alıyorlar" diye yazan bile var. Allah ıslah etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ekip rumuzlu arkadaş ne palavracısın TARKİM çorluda ne zamn kırım geçirdi. O pervane çooook farklı bi zamnda ve çok farklı bi meydanda oldu. Ayrıca o uçak aylarca bakımda kaldı ve shgm den onay alana kadar canları çıktı. Daha önce kırım geçiren hiçbir uçakta sanayiden öyle pasta cilayla filn çıkamadı. İyi salla sallayacaksan. 2 yıl önce tek bi yerinde çizik olmadan mecburi iniş yapmış uçak bile hala çıkmadı TARKİMin bakım hangarından sanayici beyinli

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000