01 Şubat 2009, Pazar 14:50:52

"Helikopterde bakım sorunu yoktu"

Düşen ambulans helikopterin Türkiye tescilinin ve Sağlık Bakanlığı'na kabulünün henüz yapılmadığını belirten yetkililer, mevcut hava ambulanslarında hiçbir sorun bulunmadığını, periyodik kontrollerin düzenli olarak yapıldığını bildirdi.
  • Uçaklarda bulunan ELB lar herhangi bir çarpma anında kendiliğinden otomatik olarak veya gerektiğinde pilotlar tarafından manuel olarak faaliyete geçirilir.Yer tesbiti ise Merkezi Fransada bulunan bir ünite tarafından tesbit edilir ve ilgili makamlara hemen bildirilir.24 saat sonra diye birşey yoktur.Ancak gerekli cihazlarla teçhiz edilmiş arama kurtarma araçlarıda yer tesbiti yapabilir.Malumat.
  • Haberde 2 yanlışlık var.1.Helikopter bakımlarının DHMİ hangarlarında yapıldığı.Bu helikopterlerin DHMİ ile hiç bir ilgisi yoktur.Bakımlarıda yetkili bakım merkezinde yapılmaktadır.2.Helikopter pilotlarının Hava Kuvvetlerinden emekli olan pilotlar olduğu belirtilmektedir.ÇOğunluk Kara Kuvvetlerinden olmasına rağmen Silahlı Kuvvetler denmesi daha uygundur.Ayrıca Sarhoşahtapotun yorumlarına katılmıyorum.SHGM.lüğünün bu konuda alacağı bir tedbir olacağını düşünmüyorum.Böyle bir havada uçuş (VFR)yapmak pilotun kararıdır hele şartlar kalkış için uygunsa .Gerisi Kader ve Basiret neticesi dePİLOTAJ dır.
  • SAYIN ROSENBAUER BANA ""PUŞT"" DİYE HİTAP ETTİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.BEN SANA ""SAYIN"" DİYORUM.ÖZÜR DİLEYECEK KADAR DELİKANLIMISIN ACABA MERAK EDİYORUM. SİTE YÖNETİCİLERİ BU KÜFÜRÜ YAYINLADIĞI İÇİNDE TEŞÜKKÜR EDERİM. BENİM SİVİL HAVACI OLDUĞUMU HERHALDE BİLMİYORSUN SANA TERS GELENLERİ BURADA TARTIŞIRIZ BİR MESLEKTAŞA ""PUŞT"" DERSEN ZATEN SENİN GİBİ DÜŞÜNENLER VE YETERLİ BİLGİSİ OLMAYANLAR YÜZÜNDEN BU HALLERDEYİZ SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT
  • bob bu helikopterleri çok yakından tanıyor,enkısa zamanda tecrübelerini bizlerle paylaşacak

Alman yapımı EC-135 tipi ambulans helikopterin İstanbul'dan Ankara'ya giderken Bolu'nun Kıbrıscık ilçesi yakınlarında düşmesinin ardından, hava ambulanslarının güvenliği konusu da gündeme geldi. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, düşen hava ambulansı Ankara'ya ulaşmış olsaydı, Türkiye tescilinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından pazartesi günü yapılacağını, ardından Sağlık Bakanlığı'na teslim edileceğini belirterek, hava ambulansı olarak kullanılıp kullanılamayacağının tespitinin ardından kabulünün gerçekleştirileceğini anlattı.

Bakanlık yetkilileri, 2'si Ankara'da, diğerleri İstanbul ve Erzurum'da olmak üzere faaliyette bulunan 4 hava ambulansın bakımlarının Devlet Hava Meydanları'na ait hangarlarda düzenli olarak yapıldığına dikkat çekti.

Yetkililer, "Mevcut hava ambulanslarının günlük uçuş sonrası ve uçuş saatlerine (300-500 saat) göre bakımları rutin olarak gerçekleştirilmektedir. Pilotlarımızın çoğu, hava kuvvetlerinden emekliye ayrılan pilotlar. Mevcut çalışmakta olan helikopterlerimizde hiçbir sorun yok." diye konuştu.

"Helikopterde bakım sorunu yoktu"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Fokker-27 ~ 9 yıl önce
Uçaklarda bulunan ELB lar herhangi bir çarpma anında kendiliğinden otomatik olarak veya gerektiğinde pilotlar tarafından manuel olarak faaliyete geçirilir.Yer tesbiti ise Merkezi Fransada bulunan bir ünite tarafından tesbit edilir ve ilgili makamlara hemen bildirilir.24 saat sonra diye birşey yoktur.Ancak gerekli cihazlarla teçhiz edilmiş arama kurtarma araçlarıda yer tesbiti yapabilir.Malumat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fokker-27 ~ 9 yıl önce
Haberde 2 yanlışlık var.1.Helikopter bakımlarının DHMİ hangarlarında yapıldığı.Bu helikopterlerin DHMİ ile hiç bir ilgisi yoktur.Bakımlarıda yetkili bakım merkezinde yapılmaktadır.2.Helikopter pilotlarının Hava Kuvvetlerinden emekli olan pilotlar olduğu belirtilmektedir.ÇOğunluk Kara Kuvvetlerinden olmasına rağmen Silahlı Kuvvetler denmesi daha uygundur.Ayrıca Sarhoşahtapotun yorumlarına katılmıyorum.SHGM.lüğünün bu konuda alacağı bir tedbir olacağını düşünmüyorum.Böyle bir havada uçuş (VFR)yapmak pilotun kararıdır hele şartlar kalkış için uygunsa .Gerisi Kader ve Basiret neticesi dePİLOTAJ dır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SARHOŞAHTAPOT ~ 9 yıl önce
SAYIN ROSENBAUER BANA ""PUŞT"" DİYE HİTAP ETTİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.BEN SANA ""SAYIN"" DİYORUM.ÖZÜR DİLEYECEK KADAR DELİKANLIMISIN ACABA MERAK EDİYORUM. SİTE YÖNETİCİLERİ BU KÜFÜRÜ YAYINLADIĞI İÇİNDE TEŞÜKKÜR EDERİM. BENİM SİVİL HAVACI OLDUĞUMU HERHALDE BİLMİYORSUN SANA TERS GELENLERİ BURADA TARTIŞIRIZ BİR MESLEKTAŞA ""PUŞT"" DERSEN ZATEN SENİN GİBİ DÜŞÜNENLER VE YETERLİ BİLGİSİ OLMAYANLAR YÜZÜNDEN BU HALLERDEYİZ SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BOB MARLEY İN ARKADAŞI ~ 9 yıl önce
bob bu helikopterleri çok yakından tanıyor,enkısa zamanda tecrübelerini bizlerle paylaşacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000