04 Kasım 2011, Cuma 10:27:44

HAVAK'TAN ÇAĞRI: "GELİN BİRLİK OLALIM"

Türk Sivil Havacılığını Geliştirme Vakfı HAVAK Yönetim Kurulu, havacılık sektörünün güç birliği sağlaması açısından bütün havacılık şirketlerini ve çalışanları Havak çatısı altına davet etti.
  • Tüm Havacılık Şirket ve Kuruluşları ile Uçuş Okullarının da üye olması sağlanmalı...
  • Bu kadar meraklanmana gerek varmı bilmiyorum. Herkesin de bildiği gibi fazla merak iyi deyil insanın başına her iş gelir aşırı meraktan. Boşunamı atalarımız demiş "insanın başına ne gelirse meraktan" diye. Konuya bir katkın varsa yaz yoksa susman en hayırlısı diye düşünüyorum. Bu tür durumlarda yırtık dondan çıkar gibi ortaya çıkmak zarar verir insana.
  • At hırsızları ile at çambazları toplanmışsınız İstanbula havacılık hariç her haltı yiyorsunuz "körler ile sağırlar bir birlerini ağırlar" misali bu da yetmiyormuş gibi ağzınızda lağım suyu gelip geçenin üzerine püskürtüp duruyorsun. Oktay bey hem Havakın kurucusu hem yönetim kurulu üyesi hem SHGM den emekli hemde hala havacılığın içinde o da konuşmayacak senin dedenmi konuşacak en iyisimi sen kendi işine bak kardeşim.
  • Emekli bir SHGM calisaninin ozel sektore gectikten sonra hala aktif bir SHGM calisani gibi konustugunu zannetmiyorum. Bir yanlis anlama soz konusu olabilir. Aksi halde sorarlar adama ozel sektor calisani olarak SHGM calisanlari adina konusabilir misin diye...
1995 yılındaTürk Sivil Havacılığının gelişmesine ve güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Türk Sivil Havacılığını Geliştirme Vakfı, Mayıs 2012 ayındaki genel kurul öncesi havacılık sektörünü güç birliği yapmaya çağırdı.

Yavuz Çizmeci’nin başkanlığını yaptığı HAVAK’ın yönetim kurulunda Ömer Faruk Berksan, Oktay Erdağı, Racih Tokaç ve Necip Murat Öztürk gibi isimler bulunuyor.

Türk sivil havacılığının gelişimine katkı sağlamak için kurulan ancak uzun yıllardır bekleneni veremeyen HAVAK’ın yeniden yapılanma süreci devam ederken vakıf senedinde yapılan değişiklikle önceki yılların aksine bütün havacılık sektörü kurumsal olarak ve çalışanları da bireysel olarak vakfa üye olabilecek.

Şirket bazında 45 üyesi bulunan HAVAK’ın kurulduğu günden bu güne sektördeki gelişmeler ve güç dengeleri de dikkate alınarak üye sayısının artırılması ve ilk etapta 200'ü tüzel bin üyeye çıkarılması hedeflenirken TALPA, TASSA, UTED, UTİKAD ve HAVA İŞ gibi mesleki örgütlerin de HAVAK’a üye olmasının sağlanması düşünülüyor.

Havak Yönetim Kurulu üyesi Oktay Erdağı, 1995 yılnda başta o günkü Sivil Havacılık Genel Müdürü Kayıhan Kabadayı olmak üzere SHGM’de çalışan kısıtlı sayıdaki tüm personelin sektörün bazı oyuncularının önemli katkılarıyla kurulan HAVAK’ın havacılık sektöründen yeterli desteği göremediği için olması gereken yerde olmamasından tüm SHGM çalışanlarının büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Erdağı, “Umuyoruz ki sektörden de yeterli desteği alarak HAVAK hak ettiği yerde olur. Bu konuda SHGM çalışanları olarak sektöre sitemlerimiz büyük. O yüzden ümitle ve sabırla sektör tarafından HAVAK’a gerekli desteğin verilmesini bekliyoruz.” dedi.

Oktay Erdağı son olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün ve sektörün de desteğiyle havacılık sektörünü daha üst düzeye çıkarmak için herkesi Havak çatısı altına davet etti.
HAVAK'TAN ÇAĞRI: "GELİN BİRLİK OLALIM"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
Tüm Havacılık Şirket ve Kuruluşları ile Uçuş Okullarının da üye olması sağlanmalı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu kadar meraklanmana gerek varmı bilmiyorum. Herkesin de bildiği gibi fazla merak iyi deyil insanın başına her iş gelir aşırı meraktan. Boşunamı atalarımız demiş "insanın başına ne gelirse meraktan" diye. Konuya bir katkın varsa yaz yoksa susman en hayırlısı diye düşünüyorum. Bu tür durumlarda yırtık dondan çıkar gibi ortaya çıkmak zarar verir insana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
At hırsızları ile at çambazları toplanmışsınız İstanbula havacılık hariç her haltı yiyorsunuz "körler ile sağırlar bir birlerini ağırlar" misali bu da yetmiyormuş gibi ağzınızda lağım suyu gelip geçenin üzerine püskürtüp duruyorsun. Oktay bey hem Havakın kurucusu hem yönetim kurulu üyesi hem SHGM den emekli hemde hala havacılığın içinde o da konuşmayacak senin dedenmi konuşacak en iyisimi sen kendi işine bak kardeşim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Emekli bir SHGM calisaninin ozel sektore gectikten sonra hala aktif bir SHGM calisani gibi konustugunu zannetmiyorum. Bir yanlis anlama soz konusu olabilir. Aksi halde sorarlar adama ozel sektor calisani olarak SHGM calisanlari adina konusabilir misin diye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000