27 Aralık 2012, Perşembe 14:24:47

HAVACILIK SEKTÖRÜNDE ŞOK TUTUKLAMA

Bir dönem bakım yetkisi olmamasına rağmen merdiven altı diye tabir edilen yöntemle havacılık sektöründe bazı şirketlere uçak parçası bakımı yapan Salih Zeki Öztürk tutuklandı.
  • Merhaba, Bu sektörde merdiven altından parça satma deyiminin mümkün olmayacağını herkes bilir.Kendisi zaten şu anda Amerikada tutuklu değildir.Ayrıca haberi yazma üslubunuz ve kullandığınız terimleri tasvip etmediğimi belirtmeliyim. Subjektif ifadelerle insanları karalamamanız gerektiğini düşünüyorum.Sektörümüzde önemli bir yeri olan bu siteye yakıştıramadım.
  • Antalya'da benzer bir bakım şirketi var!! Yazın çalıştırayım kışın işten atayım karşıma aldığımda her yalanı mübah sayıp onların herşeyiyle oynama hakkına sahip olayım... Ne Devleti sayar, ne hukuk tanır, ne çalışan.... Oda İran'a mal satıyor uzun süredir "dur!!" diyen hala yok?
  • işçi çalıstıran yanında calısan insanları magdur etmeyen sirket icin haberler yapın batan sirketler onların calısanlarının hakkını korumak için hic bir haber yapmayın nasıl iş anlamadım
  • lüffen batan sirketler hakkındada haber yapın onlarca insanı magdur edenleri mesela turkuaz hic adı gecmiyor hic haber yapıılmıyor neden acaba

SAS Havacılık adı altında Atatürk Havalimanı’nda şirket kuran ve  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ruhsat verilmeden el altından bakım yapan Salih Zeki Öztürk’ün foyasını AirportHaber ortaya çıkartmıştı.

Belgeleriyle ortaya konan izinsiz bakım olayları sonrasında gerek Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve gerek Gümrük Memurları apronda bulunan SAS Havacılık şirketine baskınlar yaparak şirketi mühürlemişti.

Ancak Salih Zeki Öztürk hem DHMİ’yi hem de SHGM’yi mahkemeye vererek hak aramış ve mahkeme Salih Zeki Öztürk lehinde karar vermişti.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Onaylı Tedarikçi Kuruluşlar adı altında bir talimat hazırlayarak Salih Zeki Öztürk’ün önünü açmıştı.

İşte bu yetkilere dayanarak çalışmalarını sürdüren Salih Zeki Öztürk, merdiven altı çalışmalarına da devam etti. Amerika’nın yasaklamasına rağmen gerek Boeing ve gerekse MD-87 uçağına ait iki adet motoru İran’a sattı.

Yasaklama kararına rağmen İran ile çalışmaları sürdüren Salih Zeki Öztürk,  Amerika’nın takibine takıldı.

Kısa bir süre önce asistanı ile birlikte Amerika’ya giden Salih Zeki Öztürk, Amerikan polisi tarafından gözaltına alındı. Öztürk çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Asistanı Türkiye’ye dönen Salih Zeki Öztürk, telefon hakkını kullanarak Türkiye’de bir kişiyi arayarak şirketinin başına geçmesini istedi. İsminin açıklanmasını istemeyen bu kişi Salih Zeki Öztürk’ün teklifini geri çevirdi.

Amerika daha önce de Yavuz Çizmeci için ambargo koymuştu.

AirportHaber.com

HAVACILIK SEKTÖRÜNDE ŞOK TUTUKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

airfly ~ 5 yıl önce
Merhaba, Bu sektörde merdiven altından parça satma deyiminin mümkün olmayacağını herkes bilir.Kendisi zaten şu anda Amerikada tutuklu değildir.Ayrıca haberi yazma üslubunuz ve kullandığınız terimleri tasvip etmediğimi belirtmeliyim. Subjektif ifadelerle insanları karalamamanız gerektiğini düşünüyorum.Sektörümüzde önemli bir yeri olan bu siteye yakıştıramadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Antalyalı ~ 5 yıl önce
Antalya'da benzer bir bakım şirketi var!! Yazın çalıştırayım kışın işten atayım karşıma aldığımda her yalanı mübah sayıp onların herşeyiyle oynama hakkına sahip olayım... Ne Devleti sayar, ne hukuk tanır, ne çalışan.... Oda İran'a mal satıyor uzun süredir "dur!!" diyen hala yok?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haklısınnn ~ 5 yıl önce
işçi çalıstıran yanında calısan insanları magdur etmeyen sirket icin haberler yapın batan sirketler onların calısanlarının hakkını korumak için hic bir haber yapmayın nasıl iş anlamadım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birazda baska ~ 5 yıl önce
lüffen batan sirketler hakkındada haber yapın onlarca insanı magdur edenleri mesela turkuaz hic adı gecmiyor hic haber yapıılmıyor neden acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000