09 Kasım 2012, Cuma 09:50:02

HAVACILIK SEKTÖRÜ ONDAN KURTULABİLECEK Mİ?

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici’nin, otoritesi olduğu havacılık sektöründen nüfuzunu kullanarak sadece belediye başkanlığı yaptığı Samsun’un Kavak ilçesindeki hemşerilerine burs istemesini Airporthaber gündeme getirmişti.
  • Rahat birakin adami. Sanki sirketi soymus
  • Sayin Bahri Kesici Adam gibi Adam dir. Cok zeki ve akilcidir. Mantik adami dir. Ve o kurum da mustesarligi hak eden biridir.
  • Böyle bir haber ile kişilere karalama yapmaz, aksine onları yüceltirsiniz. Adam Cebinemi alıyor, gariban ama geleceği parlak insanlar için çalışıyor.
  • ihtiyaç durumu olan öğrencilere burs bağlattı diye firca atılıyor bunlar bu ülkenin cocuklarını okutmak istemiyorlarmı asıl haber burda

Havacılık sektöründen gelen çok sayıda şikayeti araştıran AirportHaber, Bahri Kesici’nin sektörü bunaltan isteklerinin belgesine ulaşmıştı. Havacılık sektörünü denetleyen kurumun en etkili makamında bulunan Kesici’nin nüfuzunu kullanarak çok sayıda öğrenciye burs istemesi gelecek seçimlere ya yeniden belediye başkanlığı ya da milletvekilliğine hazırlandığı iddialarını gündeme getirmişti.


Bahri Kesici’nin Kavaklı hemşerilerine bursun yanında yine sektörü kullanarak iş imkanı da sağladığı iddia ediliyor.
AirportHaber’in bu iddiaları belgeleri ile ortaya koymasının ardından Ankara’da hareketli saatler yaşandı. Haberi gören Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici’yi bakanlığa çağırdığı iddia edildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kaynaklarından edinilen bilgiye göre bakan Yıldırım’ın Bahri Kesici’yi şiddetli bir şekilde fırçaladığı belirtildi.

Bahri Kesici’nin istifa edip etmeyeceği bilinmezken sektörden gelen tepkilere göre artık o makamda uzun süre duramayacağı şeklinde.

Öte yandan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün bankalardan kullandığı örtülü ödenek ile ilgili AirportHaber’in sorduğu sorular henüz cevaplanmazken bu ödenekten SHGM’nin tüm işlerini yapan meçhul işadamı SHGM’ye gelmez oldu. Her gün SHGM’nin  koridorlarını arşınlayan bu işadamının SHGM’deki adamı tarafından uyarıldığı ve “bir süre ortalarda görünme” uyarısı yapıldığı kaydedildi.

©Airporthaber.com
 

HAVACILIK SEKTÖRÜ ONDAN KURTULABİLECEK Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Aga ~ 11 ay önce
Rahat birakin adami. Sanki sirketi soymus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam gibi. Adam ~ 2 yıl önce
Sayin Bahri Kesici Adam gibi Adam dir. Cok zeki ve akilcidir. Mantik adami dir. Ve o kurum da mustesarligi hak eden biridir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal Olsun. ~ 4 yıl önce
Böyle bir haber ile kişilere karalama yapmaz, aksine onları yüceltirsiniz. Adam Cebinemi alıyor, gariban ama geleceği parlak insanlar için çalışıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habere bak ~ 5 yıl önce
ihtiyaç durumu olan öğrencilere burs bağlattı diye firca atılıyor bunlar bu ülkenin cocuklarını okutmak istemiyorlarmı asıl haber burda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000