29 Ocak 2015, Perşembe 19:50:12

HAVA İŞ'TEN TEKNİK A.Ş.'YE SERT AÇIKLAMA; "SABRIMIZ TÜKENİYOR"

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava İş) akşam saatlerinde Teknik A.Ş.'ye yönelik bir açıklama yayınladı.
  • Teknik as şartları beğenmeyen gider.Arkadaslar nerde olduğunuzun farkına varın. Akıllı olun.
  • İyide Tekniğe geçtik geçmesine iş kolu mahkemesi devam ediyor diye hava işe üye fln olamıyoruz ki hala çelik-iş sendikasında üye görünmekte atatürk hava alanı haricinde çalışan arkadaşlar. (Sabiha -Mng) Yani üye bile değiliz hala bu formu doldurmak neye yarıyacak adama sorarlar senin üyen bile değil diye yanlışmıyım?
  • Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz....Hava-İş yönetimi laf üreteceğine bişey yapsın da biz de onlara güvenmediğimiz için "yanılmışız" diyelim...
  • Sen hava iş bu açıklamayı yapıyorsun ama ne için yapıyorsun üye kazanmak için çünkü sendika ya kimsenin güveni kalmadı.bunu da bil gecişlerde senin onaylamadığın hiç bir şey yok

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava İş) akşam saatlerinde Teknik A.Ş.'ye yönelik bir açıklama yayınladı. Açıklamada Hava İş Sendikası ve Teknik A.Ş. yönetimi arasında imzalanan ek protokole uyulmaması sert bir dille eşeltirildi.

Hava İş'ten yapılan açıklama şöyle;

Değerli Üyelerimiz,

Teknik A.Ş. yönetimi ile ek protokol sonrası yapılan teknik personel alımlarında işverenin bu protokole uymadığı, yöneticilerin bakkal dükkanına çırak alır gibi personel alımı yaptıklarını  ibretle izliyoruz. Bu çirkin davranışların bir bedelinin olacağını unutmayın, biz unutturmayacağız. Bu yöneticiler Teknik A.Ş.'nin TİS'e bağlı SENDİKAL ÖRGÜTLÜ  işyeri olduğunu öğrenmedilerse yakında öğreneceklerdir. Alım süreci içerisinde birçok kez ek protokollere ve sözleşmeye aykırı davrandıklarını belirtmemize rağmen aynı davranışlarını devam ettiren bu yöneticilere, devam eden davaların bekledikleri gibi sonuçlanmayacağını tekrar hatırlatırız.

Sayın Teknik A.Ş. Yöneticileri; belirtmemiz gerekir ki; uçak teknisyeninin aldığı ücretleri takip etmek, vardiya primlerini, revizyon primlerini kesmek için uğraşmak yerine, çabalarınızı şirketinizin büyümesi için hangara uçak doldurmak için kullanın.

Çalışma saatleriyle oynayarak, senelik ve mazeret izinlerini takip ederek, o da yetmedi cenaze izinlerine bile karışarak uyguladığınız baskıyla, Teknik A.Ş.'de, zaten günden güne eriyen donanımlı teknisyen bulmanız zor bir hale gelecektir. Sonucunda binlerce dolar verip yurt dışından teknisyen alarak ve hala almak için çaba sarf edersiniz.

İmzalattığınız ve SHGM'ye verdiğiniz fazla mesai kağıtları da işinize yaramayacak, bu kadar genç ve verimli olan teknisyen arkadaşlarımızı küstürerek ne kazanacağınızı merak ediyoruz! Size şiddetle tavsiyemiz; yurt dışına yetişmiş uçak teknisyeni kaçırmak yerine, biraz çaba harcayarak yurt dışından bakıma uçak almanızdır.

Sendikamızın yeni yönetim anlayışı, üyelerimizin huzurlu ve iş barışı içinde olmasıdır, buna azami derecede dikkat etmekteyiz ve sessiz duruşumuzda bu nedene dayanmaktadır. Ama unutulmasın ki sabrımızın da bir sonu vardır ve bu sabır maalesef tükenmek üzeredir. Defalarca masa başında anlattık; biz çalışan - işveren ve sendika ile büyüyen iş yeri tarafındayız.

Havacılık iş kolunun tek bir sendikası vardır; o da HAVA-İŞ'tir. Tek muhatapta biz olacağız. Her sözleşme öncesi yapılmaya çalışılan, çalışanların sendikalarına karşı güvensizlik ve birlikteliği yok etme çabaları, yıllardır sonuç vermediği gibi yine vermeyecektir. İstedikleri ve bekledikleri Sendikacılığa, Bağımsız TÜRKİYE CUMHURİYETİ Mahkemelerinin de onay vermeyeceğine inancımız sonsuzdur.

Ek protokol sonrası yapılan alımlarda, üyemiz olan arkadaşlarımızın aşağıdaki bilgileri doldurarak sendikamıza iletmelerini önemle rica ediyoruz.

Bilgilerinize, saygılarımızla...

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU

FORM İÇİN TIKLAYIN

HAVA İŞ'TEN TEKNİK A.Ş.'YE SERT AÇIKLAMA; "SABRIMIZ TÜKENİYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Teknik as şartları beğenmeyen gider.Arkadaslar nerde olduğunuzun farkına varın. Akıllı olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android beyinliye ~ 3 yıl önce
Sana mı sorduk gidip gitmeyi biz her şeyin farkındayız sen kendi işine bak.
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
İyide Tekniğe geçtik geçmesine iş kolu mahkemesi devam ediyor diye hava işe üye fln olamıyoruz ki hala çelik-iş sendikasında üye görünmekte atatürk hava alanı haricinde çalışan arkadaşlar. (Sabiha -Mng) Yani üye bile değiliz hala bu formu doldurmak neye yarıyacak adama sorarlar senin üyen bile değil diye yanlışmıyım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz....Hava-İş yönetimi laf üreteceğine bişey yapsın da biz de onlara güvenmediğimiz için "yanılmışız" diyelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sen hava iş bu açıklamayı yapıyorsun ama ne için yapıyorsun üye kazanmak için çünkü sendika ya kimsenin güveni kalmadı.bunu da bil gecişlerde senin onaylamadığın hiç bir şey yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000