17 Temmuz 2013, Çarşamba 13:27:09

GYROCOPTER PİLOTLARI EDREMİT'TE YETİŞİYOR

Gyrocopterler Türkiye'de de yaygınlaşıyor. Pilotluk eğitimiyse sadece Edremit'teki Kocaseyit Havalimanı'nda veriliyor.
  • güzel bir çalışma, kimse bir şey diyemez kendi emeğiyle, parasıyla çıkmış ortaya. Yıllar yılı bağış toplayanlar keşke iş yapsaydı. Kolay gelsin bu arkadaşlara, maddi ve manevi yıkıcı bir sektör bu malesef. Ayakta kalmak kolay değil. Kaç okul açıldı kapandı
  • KORAY ABİ HAYIRLI OLSUN .EMNİYETLİ UÇUŞLAR DİLİYORUM .
  • Koray kaptanim Elinize sağlik Sivil Havacılığa büyük katkılar saglayacaginiza eminim Emniyetli Ucuslar
  • Kimse yokken Vedat vardı.

Kocaseyit Havalimanı'nda bir uçuş okulu uluslararası belgelere haiz gyrocopter pilotliği eğitimi vermeye başladı. Uçuş okulu ve bakım merkezinin genel müdürü Pilot Koray Yılmaz, modern teknoloji ürünü olan ve özellikle Avrupa ve ABD 'de kısa iniş-kalkış mesafesi ve rüzgar toleransı dolayısıyla sıkça kullanılan bu araçların sayısının Türkiye 'de de arttığını söyledi.

GELECEĞİN HAVA ARACI

Gyrocopterin, geleceğin önemli havacılık araçları arasında gösterildiğini dile getiren Yılmaz, şöyle devam etti: "Merkezde, 'Türkiye'de ilk' sloganıyla uçuş ve bakım eğitimlerine başladık. 15 Mayıs'ta Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından okul statüsü tarafımıza verildi. Bu tarihten itibaren eğitimlere başladık. Ultralight pilot eğitimini uçak, gyrocopter ve microlight kategorilerinde veriyoruz. Sıfırdan uçuşa başlayan bir öğrenci yaklaşık 1,5 ayda ultralight pilot lisansı almaya hak kazanabiliyor. Okulda aynı anda 9 öğrenciye eğitim verebiliyoruz." 8 hava aracıyla hizmet veren okul, pilotaj eğitimlerinin yanı sıra hangarda gyrocopter, ultralight, microlight bakım ve onarımları da gerçekleştiriyor.

KAZDAĞLARI'NIN ETEKLERİNDE UÇUYORLAR

Yılmaz, ücretlerinin, tercih edilen hava aracına göre 4 bin ile 6 bin avro arasında değiştiği bilgisini verdi. Okulda eğitimlerin sabah brifingiyle başladığını ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: "Eğitmen ve öğrenci pilotların katıldığı toplantıda hava durumu, uçuş saatleri, eğitim aşamaları planlanıyor. Ayrıca bu toplantıya okulun doktoru da katılıyor. Teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı eğitimler için de pilot adayları, Balıkesir Kocaseyit Havalimanı kullanılarak Kazdağları'nın yamaçlarında, Ege Denizi'nin eşsiz mavisi ve zeytin yeşilinin üzerinde görsel bir eğitim alma şansı buluyor."

GYROCOPTER PİLOTLARI EDREMİT'TE YETİŞİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

güzel ~ 5 yıl önce
güzel bir çalışma, kimse bir şey diyemez kendi emeğiyle, parasıyla çıkmış ortaya. Yıllar yılı bağış toplayanlar keşke iş yapsaydı. Kolay gelsin bu arkadaşlara, maddi ve manevi yıkıcı bir sektör bu malesef. Ayakta kalmak kolay değil. Kaç okul açıldı kapandı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UĞUR ÇAKMAK ~ 5 yıl önce
KORAY ABİ HAYIRLI OLSUN .EMNİYETLİ UÇUŞLAR DİLİYORUM .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
baris ~ 5 yıl önce
Koray kaptanim Elinize sağlik Sivil Havacılığa büyük katkılar saglayacaginiza eminim Emniyetli Ucuslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vedoooo ~ 5 yıl önce
Kimse yokken Vedat vardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000