11 Ekim 2013, Cuma 11:50:33

"ETİMESGUT HAVAALANI'NIN KAPATILMASI GEREKİYOR!"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Ankara'da en önemli problemlerden birinin mania hattı (uçuş güvenliği hattı) olduğunu söyledi.
  • şeker mahallesinde oturuyorum şuan saat 23:49! DAKİKADA BİR evimin üstünden tek motorlu uçak geçiyor gürültüsünden uyuyamıyorum ve bu her gece oluyor...
  • Etimesgut Havalimanı kapatılmayı bırak, yolculara açılsınki okadar uzaga gitmek zorunda kalmayalım.
  • Berlin'de 43 yıldır yaşıyorum. Tek motorludan helikopterine kadar uçuyor. Kim verdi sana bu yalan bilgiyi?
  • Avrupa birliğinde tek motorlu uçaklar şehir üstünde uçamazmış. Sen önce doğru bilgi sahibi ol. Sonra fikir sahibi olursun. Doymadınız be! Allah gözünüzü doyursun.

Ankara'da en yüksek binanın 110 metre yüksekliğindeki Atakule olduğunu belirten Bezci, ATO Meclis ve gazetecilerle sohbet ettiği Şanghay Finans Merkezi'nin 492 metre yüksekliğe sahip olduğuna dikkat çekti. "Böyle binalar bizde neden olmasın" diyen Bezci, Dubai'de dünyanın en yüksek projesini Türk mimar Mustafa Abadan'ın çizdiğini anlattı.

"ANTENE BİLE İZİN YOK"

Etimesgut'taki havaalanının şehir içinde kaldığını ve bunun bir an önce kaldırılması gerektiğini ifade eden Bezci, gerek Başbakan gerekse Cumhurbaşkanı'nın mania hattının kaldırılmasını istediğini ama bir türlü sonuç alınamadığını kaydederek, ATO'nun yapmayı planladığı 70 katlı binayı mutlaka yapacaklarını anımsattı. Mania hattına ilişkin yetkinin 4. Kolordu'dan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne geçtiğini ancak bunun da sorunu çözmeye yetmediğini belirten Bezci, "Yüksekliği 30 santimetre fazla olduğu gerekçesiyle izin alamayan binalar var. Üstteki antene bile izin verilmiyor. Avrupa Birliği direktiflerine göre tek motorlu uçakların şehir üstünde uçması yasak. Bundan dolayı da Etimesgut Havaalanı'nın kapatılması gerekiyor" dedi.

...

(Osman ALTINIŞIK / SABAH)

"ETİMESGUT HAVAALANI'NIN KAPATILMASI GEREKİYOR!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

cagri ~ 5 gün önce
şeker mahallesinde oturuyorum şuan saat 23:49! DAKİKADA BİR evimin üstünden tek motorlu uçak geçiyor gürültüsünden uyuyamıyorum ve bu her gece oluyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Celal ~ 1 yıl önce
Etimesgut Havalimanı kapatılmayı bırak, yolculara açılsınki okadar uzaga gitmek zorunda kalmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
celal ~ 1 yıl önce
Berlin'de 43 yıldır yaşıyorum. Tek motorludan helikopterine kadar uçuyor. Kim verdi sana bu yalan bilgiyi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Avrupa birliğinde tek motorlu uçaklar şehir üstünde uçamazmış. Sen önce doğru bilgi sahibi ol. Sonra fikir sahibi olursun. Doymadınız be! Allah gözünüzü doyursun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000