02 Ocak 2009, Cuma 09:30:22

Erciyes Üniversitesi JAR-147 ile yetkilendirildi

Erciyes Üniversiyesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, Sivl Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından JAR-147 'Bakım Eğitimi Yetkisi'ni aldı.
  • gümbür gümbür geldik girdik bile piyasaya mezunlarımızn hepsi hemde ;) Kolpa havacı vfr nedemek biliomusn vfr ucus olmucakta ifr mı olcak :) Kolpa havacı dediklerin yeni mezun tayfa , suan da güzel yerlerde,hatta tr de bütün modulleri geçip ilk lisansı alanlarda onlar... Hazımsızlık oldu mu ? :) Hee buarada bu okuldan bi cacık olmaz öğrencilei canavar gibidir okuldaki dökümanları bile kendileri getirmişlerdir kendileri çalışmışlardır ve alınlarının akıyla havacılık camiasına giriş yapmışlardır.gümbür gümbür derken ben ileride daha da iyi anlıcaksın arkadasım
  • Anadolu üniversitesi öğrencileri erciyes üniversitesini neden çekemiyorlar anlayabilmiş değilim. Bilip bilmeden yazmışlar 1. JAR 147 Bakım yetkisi değil Bakım Eğitimi yetkisidir 2. Erciyes üniversitesi pilotaj bölümünün uçağı vardır ve bir dönem bu uçakla uçuş yapılmıştır. 3. Erciyes üniversitesi mezunları sektörde oldukça iyi konumlara gelmişlerdir. 4. Bir akademisyen olarak erciyes üni. mezunları ile anadolu ünv. mezunları arasında kıyaslama yapabilme şansını buldum ancak çok bir fark göremedim. 5. Anadolu ünv. elindeki imkanlar erc. ünv göre oldukça iyi ancak çıkan ürünler çok farklı değil. Bu da anadolu ünv. nin başarısızlığını gösterir. Daha yazacak bunun gibi çok şey var ....
  • erciyes üniversitesi madem gümbür gümbür geliyor (ki ne demek anlamış değilim) yetkililerden ricam bide pilotaj açıp yürütsünlerde görelim, bizim gibi 8 tane cessnayla VFR da yapmayın razıyım, 1 uçağı uçurun en çok ben alkışlıyacağım kolpa havacılar sizi.. haddinizi bilin kendinizi kocaeli sivil hv. ile yarıştırın, biz üst ligdeyiz ;)
  • erciyes ü. kutluyorum.cekemeyenleri de kınıyorum...

Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu SHY/JAR-147'ye göre öğrenci yetiştirme, sınav yapma yetkisi alarak "sınav merkezi" konumuna geldi.

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen yetkilendirme belgesi için gerekli modül sınavları, eğitim sürecinde Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu'nda yapılacak. Yetkilendirme belgesi, öğrencilerin mezun olduklarında herhangi bir ek eğitime gerek kalmadan ya da başka bir sınava girmeksizin gerekli deneyim şartlarını yerine getirdikten sonra "havaaracı bakım lisanslarını" alabilmelerini sağlayacak.

Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, "sınav merkezi" yetkilendirilmesi kapsamında, tüm Türkiye'de ilk kez havaaracı bakım lisansı alacak adayların yanında, mevcut lisansı olan uçak bakım teknisyenlerinin; kategori geçiş, sınırlama kaldırma, kategori ilave edilmesi gibi sınavlarını da yapılabilecek.

Erciyes Üniversitesi SHYO

Erciyes Üniversitesi JAR-147 ile yetkilendirildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
gümbür gümbür geldik girdik bile piyasaya mezunlarımızn hepsi hemde ;) Kolpa havacı vfr nedemek biliomusn vfr ucus olmucakta ifr mı olcak :) Kolpa havacı dediklerin yeni mezun tayfa , suan da güzel yerlerde,hatta tr de bütün modulleri geçip ilk lisansı alanlarda onlar... Hazımsızlık oldu mu ? :) Hee buarada bu okuldan bi cacık olmaz öğrencilei canavar gibidir okuldaki dökümanları bile kendileri getirmişlerdir kendileri çalışmışlardır ve alınlarının akıyla havacılık camiasına giriş yapmışlardır.gümbür gümbür derken ben ileride daha da iyi anlıcaksın arkadasım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akademisyen ~ 10 yıl önce
Anadolu üniversitesi öğrencileri erciyes üniversitesini neden çekemiyorlar anlayabilmiş değilim. Bilip bilmeden yazmışlar 1. JAR 147 Bakım yetkisi değil Bakım Eğitimi yetkisidir 2. Erciyes üniversitesi pilotaj bölümünün uçağı vardır ve bir dönem bu uçakla uçuş yapılmıştır. 3. Erciyes üniversitesi mezunları sektörde oldukça iyi konumlara gelmişlerdir. 4. Bir akademisyen olarak erciyes üni. mezunları ile anadolu ünv. mezunları arasında kıyaslama yapabilme şansını buldum ancak çok bir fark göremedim. 5. Anadolu ünv. elindeki imkanlar erc. ünv göre oldukça iyi ancak çıkan ürünler çok farklı değil. Bu da anadolu ünv. nin başarısızlığını gösterir. Daha yazacak bunun gibi çok şey var ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tc-aua ~ 10 yıl önce
erciyes üniversitesi madem gümbür gümbür geliyor (ki ne demek anlamış değilim) yetkililerden ricam bide pilotaj açıp yürütsünlerde görelim, bizim gibi 8 tane cessnayla VFR da yapmayın razıyım, 1 uçağı uçurun en çok ben alkışlıyacağım kolpa havacılar sizi.. haddinizi bilin kendinizi kocaeli sivil hv. ile yarıştırın, biz üst ligdeyiz ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erciyes ~ 10 yıl önce
erciyes ü. kutluyorum.cekemeyenleri de kınıyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000