24 Kasım 2011, Perşembe 14:55:36

BU HABER TÜRK PİLOTLARA...

SHGM, 5 Mart 2008 tarihinden önce pilot lisansı alan pilotların dil yeterliliğini sertifikalarına işletmeleri gerektiğini açıkladı...
  • Arkadaşlardan biri Adem yorumu yapmış. Bende soylemeden duramadım. Nedir bu Adem, bu ne kadar başıboşluksa, ne kadar ciddiyetsizliktir. İnsan nasıl bu kadar kafasına göre hareket eder. Geçmişte rahatsızım ara vererek sonraki sınava devam etmek istiyorum dedim, 5 dk. sonra burdasın dedi. Herşeyle alakalı yetkilidir. Ama asıl sıkıntı sanki Ademin üzerinde hiçbir yetkili olmamasıdır. Anlıyorum ki yıllar sonra bile bu Adem Bademde olsa durum farklı olmayacaktır. Mesele açık ve net SHGM nin ciddiyetsizliğidir. Basit bir PPL lisansı 2 ayda onaylanır. Tamamen keyfe bağlıdır. 15dk da kontrol edeceği evrakı 45 günde kontrol eder. SHGM nin daha profesyonel ve kişi odaklı değil Kurum odaklı bir müdürlük olması dileğiyle.
  • valla benim elimde olsa hepsini yabancılardan seçerim..insan hayatı bu kadar ucuz değil...kaza sıralamalarına bir göz atın bakalım,birde çıkmış yabancılar şöyle böyle diye sallıyorsunuz..biz kimin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz..sen yorma kafanı otur ders çalış :))
  • Kardeşim amerikada veya ingilterede sorular ezberlenmiyor mu yani ? ATPL soru bankası kim tarafından çıkartılmış bir öğrenin ! Yahu zerre kadar bilginiz yok atıp tutuyorsunuz.Yurtdışında eğitim alanlarıda görmesek inanıcaz size.Amerikada yöntem farklımı sanki ? Orda millet bırak ATPL sınavını type rating sınavına bile kitapla giriyor heyhat sen neden bahsediyorsun ?
  • Yabancı plt larin bilgili olduğunu iddia edenler nereden biliyorlar onlar daha bilgisiz artı ukala artı menfaatci onlar soruları ezberlemeyip ne yapıyorlar o zaman yabancı teknik yabancı hostes yabancı genel müdür falanda gelsin nede olsa size göre onlarda daha bilgilidir daha kalitelidir milletine vatandaşına ancak bu kadar düşman olunur böyle düşünenleri kınıyorum
Sivil Havacılık Genel Müdürliğü, yayınladığı bir bildiri ile 5 Mart 2008 tarihinden önce lisans alan pilotların dil yeterliliklerinin 2013 yılının sonuna kadar geçerli olduğunu açıklayarak SHGM'ye başvuruda bulunmalarını istedi.

SHGM ayrıca pilot sınavlarının 1 hafta ertelendiğini de bildiride belirtti.

SHGM yapılan açıklamada;

 
5 Mart 2008 Tarihinden Önce Lisans Sahibi Olan Pilotlar...
 
18.02.2011 tarihinde yayımlanan  SHT-1L Dil Yeterliliği Talimatı'nın geçici 1inci maddesi gereğince, Genel Müdürlüğümüz tarafından tanzim edilmiş bir pilot lisansına 5 Mart 2008 tarihinden önce sahip olanların lisanslarına işlenen dil yeterlilikleri 31.12.2013 tarihine kadar geçerli olmaktadır.
 
Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda, 5 Mart 2008'den önce lisans sahibi olmuş ancak SHY-1 Uçak Pilotu Lisans Yönetmeliği'nin 6ncı maddesinin yedinci fıkrasına uygun olarak dil yeterliliği almak için durumu uygun olanlardan lisanslarında dil yeterliliği işlenmemiş pilotlar olduğu görülmüştür. Bu durumda olan lisans sahiplerinin Genel Müdürlüğümüze başvurarak lisanslarına dil yeterliliği işletmeleri büyük önem arz etmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Aralık-2011 Pilot Sınavları Ertelenmiştir...
 
Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan ve 12.12.2011 tarihinde başlayacak olan pilot sınavları zorunlu nedenlerden dolayı 1 hafta ertelenmiş olup 19.12.2011 tarihinde başlayacaktır. Sınavların son başvuru tarihi ise değiştirilmemiş olup, 28.11.2011 tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
BU HABER TÜRK PİLOTLARA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşlardan biri Adem yorumu yapmış. Bende soylemeden duramadım. Nedir bu Adem, bu ne kadar başıboşluksa, ne kadar ciddiyetsizliktir. İnsan nasıl bu kadar kafasına göre hareket eder. Geçmişte rahatsızım ara vererek sonraki sınava devam etmek istiyorum dedim, 5 dk. sonra burdasın dedi. Herşeyle alakalı yetkilidir. Ama asıl sıkıntı sanki Ademin üzerinde hiçbir yetkili olmamasıdır. Anlıyorum ki yıllar sonra bile bu Adem Bademde olsa durum farklı olmayacaktır. Mesele açık ve net SHGM nin ciddiyetsizliğidir. Basit bir PPL lisansı 2 ayda onaylanır. Tamamen keyfe bağlıdır. 15dk da kontrol edeceği evrakı 45 günde kontrol eder. SHGM nin daha profesyonel ve kişi odaklı değil Kurum odaklı bir müdürlük olması dileğiyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
valla benim elimde olsa hepsini yabancılardan seçerim..insan hayatı bu kadar ucuz değil...kaza sıralamalarına bir göz atın bakalım,birde çıkmış yabancılar şöyle böyle diye sallıyorsunuz..biz kimin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz..sen yorma kafanı otur ders çalış :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kardeşim amerikada veya ingilterede sorular ezberlenmiyor mu yani ? ATPL soru bankası kim tarafından çıkartılmış bir öğrenin ! Yahu zerre kadar bilginiz yok atıp tutuyorsunuz.Yurtdışında eğitim alanlarıda görmesek inanıcaz size.Amerikada yöntem farklımı sanki ? Orda millet bırak ATPL sınavını type rating sınavına bile kitapla giriyor heyhat sen neden bahsediyorsun ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yabancı plt larin bilgili olduğunu iddia edenler nereden biliyorlar onlar daha bilgisiz artı ukala artı menfaatci onlar soruları ezberlemeyip ne yapıyorlar o zaman yabancı teknik yabancı hostes yabancı genel müdür falanda gelsin nede olsa size göre onlarda daha bilgilidir daha kalitelidir milletine vatandaşına ancak bu kadar düşman olunur böyle düşünenleri kınıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000