02 Haziran 2008, Pazartesi 08:59:14

BU DEV UÇAĞI KİM SATIN ALDI?

THY’nin kargo taşımacılığı için filosuna katmak istediği Boeing 747-200 tipi uçaklar Türkiye’de ilk kez AnkAir Havayolları’nın filosuna dahil edildi.
  • 747-200/300 serileri Classic sinif olarak bilinirler ve teknolojik acidan B727 ve A300-B4'lere benzerler.Dunyadaki Cargo firmalari artik bunlari elden cikarmaktadirlar.Piyasanin onde gelen firmalari yakinda ucusa baslayacak olan 747-800'leri alip ellerindeki -400'leri 2.sinif firmalara onlar da -400'leri alip -200/300'leri 3.sinif firmalara kakalamaya calismaktadirlar.-200/-300'ler 3.dunya ulkelerinde ucmaktadirlar ve teknik maliyetleri cok fazladir.Bu ucagi Turkiye'de altyapisiz olarak ucurmak neredeyse imkansizdir.Ucusa basladiktan birkac hafta malesef sonra AOG olur.
  • YAYINLAMADIĞIN YORUMLAR SIRTINDA KAMBUR.BİRGÜN GÜNEŞİN BALÇIKLA SIVANMADIĞINI ANLARSIN SENDE OLGUNLAŞACAKSIN. NE DEMİŞLER TECRÜBE YEDIĞİMİZ KAZIKLARIN BİLEŞKESİDİR.
  • sunu da eklemek istiyorum. ucagin su anda Turkiye`de isletilecegini zannetmiyorum. buyuk ihtimalle yatirim amacli yapilan bir islemdir. cunku 2 ucakla zor durumda kalan bir operatorun filosunda ve ulkesinde olmayan bir ucagi opere etmesi operasyon ve teknik anlamda mumkun degildir. isin diger tarafi da ankair 2 ucakla operasyonlarinda devam edemeyeceginden gecici olarak bu ucagi isletmesine alarak opere etmeden pazarlayacabilir.
  • ankair yolcu ve yuk tasimaciligi ruhsatina sahiptir. kaynak http://www.shgm.gov.tr/doc/hyi.xls bakiniz world focus... lutfen arastirip yorum yazalim. bu ilki gerceklestiren sirketimize ve emegi gecen herkese tebrik ve tesekkurleri sunuyorum.

Bir uçağı Isparta’da talihsiz bir kaza sonucu düşen WorldFocus Havayolları iki uçağı ile operasyonlara devam etmişti. Yapılan kaza soruşturması sonrasında bir uçağı tescilden düşen WorldFocus Havayolları da kaza yapan şirket imajından kurtulmak için isim değişikliğine giderek yeni bir sayfa açmak istemişti. ANKAIR adına alan şirkete Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kurallar gereği üçüncü uçağını getirmesi için üç ay süre vermişti.

 

Şirketi sahibi Yavuz Çizmeci, süre dolmadan AnkAir filosuna üçüncü uçağı getirmeyi başardı. AnkAir’e dev bir uçak alındı. Eşine ender rastlanan bu satın almada yolcu uçağı beklenirken Yavuz Çizmeci tüm havacılık sektörünü şaşırtacak bir uçak getirdi. Şirketin filosuna Boeing 747–200 tipi bir uçak alındı. Kargo uçağı olan bu uçaktan Türk Havayolları da getirmeyi planlamıştı. 31 Mayıs itibari ile AnkAir filosuna TC-AKZ kuyruk numarası ile geçici tescil alınan dev uçak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına indi.

 

AirportHaber’in edindiği bilgilere göre uçağın AnkAir tarafından bir başka ülkeye kiralanacağı, operasyonun da şimdilik gizli tutulacağı ifade edildi. AnkAir bu uçağı filosuna dahil ederek bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Türkiye’de ilk kez bir firma Boeing 747-200 tipi bir uçağı filosuna dahil etmiş oldu.

©AirportHaber.com

BU DEV UÇAĞI KİM SATIN ALDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Robinhood ~ 10 yıl önce
747-200/300 serileri Classic sinif olarak bilinirler ve teknolojik acidan B727 ve A300-B4'lere benzerler.Dunyadaki Cargo firmalari artik bunlari elden cikarmaktadirlar.Piyasanin onde gelen firmalari yakinda ucusa baslayacak olan 747-800'leri alip ellerindeki -400'leri 2.sinif firmalara onlar da -400'leri alip -200/300'leri 3.sinif firmalara kakalamaya calismaktadirlar.-200/-300'ler 3.dunya ulkelerinde ucmaktadirlar ve teknik maliyetleri cok fazladir.Bu ucagi Turkiye'de altyapisiz olarak ucurmak neredeyse imkansizdir.Ucusa basladiktan birkac hafta malesef sonra AOG olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airport ~ 10 yıl önce
YAYINLAMADIĞIN YORUMLAR SIRTINDA KAMBUR.BİRGÜN GÜNEŞİN BALÇIKLA SIVANMADIĞINI ANLARSIN SENDE OLGUNLAŞACAKSIN. NE DEMİŞLER TECRÜBE YEDIĞİMİZ KAZIKLARIN BİLEŞKESİDİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoda ~ 10 yıl önce
sunu da eklemek istiyorum. ucagin su anda Turkiye`de isletilecegini zannetmiyorum. buyuk ihtimalle yatirim amacli yapilan bir islemdir. cunku 2 ucakla zor durumda kalan bir operatorun filosunda ve ulkesinde olmayan bir ucagi opere etmesi operasyon ve teknik anlamda mumkun degildir. isin diger tarafi da ankair 2 ucakla operasyonlarinda devam edemeyeceginden gecici olarak bu ucagi isletmesine alarak opere etmeden pazarlayacabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoda ~ 10 yıl önce
ankair yolcu ve yuk tasimaciligi ruhsatina sahiptir. kaynak http://www.shgm.gov.tr/doc/hyi.xls bakiniz world focus... lutfen arastirip yorum yazalim. bu ilki gerceklestiren sirketimize ve emegi gecen herkese tebrik ve tesekkurleri sunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000