27 Ocak 2016, Çarşamba 13:20:10

Bilal Ekşi'den Adnan Menderes değerlendirmesi

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ekşi, İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminal girişindeki x-ray cihazların kalkmasıyla hem güvenliğin arttığını hem de insanların rahatladığını belirtti.
  • akıllı bir adam çıksın da AVM girişlerindeki ucubeleri de kaldırtsın
  • ekşicilerin fav'ını alırım burdaysalar!!
  • Bilmediğin konularda yorum yazmamanı öneririm.Hava tarafına geçen tüm personel kemerine kadar aranır.Oturduğu yerden her konuda uydurmaya bayılan bir milletiz
  • Şaka mı tam tersi adam elinde bombayla terminali patlatsa nolucak? İlla apronu mu parlatması gerekiyor eylem için dünyada örneği olmayan bir skandal bir uygulama hele hele bizim gibi bir terör ülkesinde

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ekşi, İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminal girişindeki x-ray cihazların kalkmasıyla hem güvenliğin arttığını hem de insanların rahatladığını belirtti.

Ekşi, havacılıkta uçağın ve uçuşun korunmasının esas olduğunu dile getirerek, "Bu nedenle x-ray cihazlarının kalkmasıyla hem güvenlik arttı hem de terminal içindeki yoğun gürültü kalktı, şimdi büyük bir sakinlik var. Aramalardan dolayı gerilen insanlar, artık daha sakin" dedi.

Ekşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havalimanı girişlerinin hızlı ve güvenli olması amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında ilk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminal girişindeki x-ray cihazının kaldırıldığını ifade ederek, 6 ay önce gerçekleştirilen uygulamanın çok başarılı olduğunu söyledi.

Söz konusu havalimanında bugüne kadar herhangi bir güvenlik riski olmadığını dile getiren Ekşi, "Tam tersine bizim beklemediğimiz yan faydaları oldu. Eskiden terminal içinde yoğun bir gürültü vardı. Uçağa yetişmek isteyen insanların güvenlik kapılarındaki aramaları nedeniyle yaşanan gürültü artık yaşanmıyor. Havalimanında şu anda büyük bir sakinlik var. Havayolları müdürlerinin söylediğine göre, check-in bankolarına aramalardan dolayı gerilen insanların, kızgınlıkla geldiklerini, şimdi ise yolcuların gayet sakin bir şekilde bankolara gelerek işlemlerini yaptırıyorlar" diye konuştu.

Havacılıkta uçağı ve uçuşu korumanın esas olduğunu, binaları korumak amacıyla terminal girişlerinde arama yapmanın dünyanın hiçbir yerinde olmadığını belirten Ekşi, havalimanlarında yapılan aramaların tehlikeli maddenin uçağa girişini engellemeyi amaçladığı kaydetti.

Antalya ve Esenboğa havalimanları x-ray cihazlarının kaldırılması için gerekli çalışmalarının hemen hemen tamamlandığını dile getiren Ekşi, söz konusu havalimanlarının mülki idare amirlerinin vereceği karara göre geçişin gerçekleşeceğini kaydetti.

Bilal Ekşi'den Adnan Menderes değerlendirmesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

AVM ~ 2 yıl önce
akıllı bir adam çıksın da AVM girişlerindeki ucubeleri de kaldırtsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ekşici ~ 2 yıl önce
ekşicilerin fav'ını alırım burdaysalar!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yanlış rumuzluya ~ 2 yıl önce
Bilmediğin konularda yorum yazmamanı öneririm.Hava tarafına geçen tüm personel kemerine kadar aranır.Oturduğu yerden her konuda uydurmaya bayılan bir milletiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katılmıyorum ~ 2 yıl önce
Şaka mı tam tersi adam elinde bombayla terminali patlatsa nolucak? İlla apronu mu parlatması gerekiyor eylem için dünyada örneği olmayan bir skandal bir uygulama hele hele bizim gibi bir terör ülkesinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bolonez ~ 2 yıl önce
dünyada ornegi olmayan mı? başka yerleri gezmeden "bizim ülkemiz cennet" diyenler gibi oldunuz. en yakınından butun Avrupa'da uygulama böyle.
Gülüm ~ 2 yıl önce
Adam bombayı havalimanı dışında tam girişte patlatsa aman ne güzel x ray in önünde oldu. Sayılmaz sayılmaz banane banane mi diyeceğiz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000