13 Kasım 2008, Perşembe 07:58:22

Bahtışen Best Air için direniyor…

Büyük umutlarla kurulan Best Havayolları da ekonomik krize direnmeye çalışıyor. İnter Havayolları’nın uçuşlarının askıya alınması için SHGM’ye başvurmasından sonra şimdi de Best Havayolları Ankara’dan yardım istedi.
  • Best air'in yoneticileri hem islerini iyi biliyorlar,hem tecrubeli hemde namuslu serefli kisilige ve is kariyerine sahipler.dostlari sevinsinsin dusmanlari uzulsun BEST AIR batmaz daha guclu,daha saglam emin adimlarla geliserek yola devam.SaygilarYorumunuz...
  • best bu günleri atlaticaktir bizler buna sonuna kadar inanıyoruz kim ne derse desin sonuna kadar güveniyoruz...
  • yaklaşık iki yıldır bestair de çalışan biri olarak söylüyorum, bestair bunuda atlatacak, bu güne kadar kimsenin bir kuruş alacağı kalmamıştır bestair de ve kalmayacakta, buna yürekten inanıyorum, iki yıllık tecrübelerime dayanarak söylüyorum.ve inanıyorumki bu krizdende daha da güçlenerek çıkacak,
  • öncelikle bu şirkette çalışıpta bu şirket hakkında kötü düşünüp yazanlara yazıklar olsun 2 ay maaş alamadın diye kötümü oldu ozaman git başka yerde senin mantığında işi iyi giden şirkette işe başla ne oldu orda iş vermedilermi sana bak best sana ne kadardır çalışıyorsun bilmiyorum ama çalıştığından beri maaşını verdi evet 2 aydır alamadık ama almayacağız anlamına gelmez veya vermeyecekleri anlamına gelmez.Bu işte ne kadar tecrüben var bilmiyorum ama bildiğim tek şey sanırım havacılığa burda başladın ki fazla tecrüben yok.Olabilir Yönetimde veya Cockpitte İşini tam Yapamayanlar Bunu zamanı geldiğinde değişeceğini Kişilerin bunu göreceğini bil senin yazmanla insanları aydınlattığınımı sanıyorsun.Ama bunu bilin emin olun bu şirket ayakta kalacak ve Parmak ısırtacak insanlar bu şirkete girmek için can atacakları bir hal alacak,sen şanslısın bu şirkettesin işine bak ve işinin hakkını ver bu şirket işini hakkını verecek insanlara ihtiyacı var sende bu işi biliyorum diyorsan ekmeğini yediğin yeri kötü bile olsa ordaysan halen asla kötüleme sende bir çelme takmaya çalışma dostum her kimsen.

Geçtiğimiz günlerde İnter Havayolları’nın uçuşlarını durduğunu açıklamasının ardından sektörde beklenen depremin ilk adımı diye düşünülürken yeni depremlerin yolda olup olmadığı şimdiden merak konusu haline geldi. İnter Havayolları uçuşlarını durduğunu dair bilgiyi önce pilotlarına açıklamış ve ardından da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne giderek uçuş ruhsatlarının askıya alınmasını talep etmişti.

 

Bu gelişmenin ardından bir başka Türk Şirketi olan Best Havayolları’nın da durumunun kritik olduğu ifade edilmeye başlandı. Best Havayolları’nın sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Bahtışen Tunca önceki gün Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne giderek yardım talebinde bulundu. Bahtışen Tunca’nın “Bana şirketi sat diye baskı yapılıyor. Ama ben asla şirketi satmayacağım ve sonuna kadar direneceğim” dediği ifade ediliyor.

 

Best Havayolları’nda da son dönemde maaş ödemelerinde sıkıntı yaşanıyor. Bir hafta önce de Best Havayolları’na Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün sıkı bir denetim yaptığı belirtiliyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ekonomik sıkıntıda bulunan şirketleri sıkı takibe aldığı ve çalışan personelin haklarını korumak için çalışma başlattığı da belirtiliyor.

 

Faaliyetlerini durdurmak isteyen firmaların da devletin hiçbir kademesine borcu olmaması için gerekirse her türlü mala el konulabileceği de gelen bilgiler arasında.

 

İnter Havayolları’nın uçuş faaliyetlerini geçici süre askıya almasından sonra Best Havayolları’nın ne yapacağı ise merak konusu oldu. Best Havayolları’nın iki uçağının wet-lease sistemi ile uçtuğu belirtildi.


AirportHaber Özel

Bahtışen Best Air için direniyor…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

K.KARAumuz ~ 9 yıl önce
Best air'in yoneticileri hem islerini iyi biliyorlar,hem tecrubeli hemde namuslu serefli kisilige ve is kariyerine sahipler.dostlari sevinsinsin dusmanlari uzulsun BEST AIR batmaz daha guclu,daha saglam emin adimlarla geliserek yola devam.SaygilarYorumunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
best ~ 10 yıl önce
best bu günleri atlaticaktir bizler buna sonuna kadar inanıyoruz kim ne derse desin sonuna kadar güveniyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakikat ~ 10 yıl önce
yaklaşık iki yıldır bestair de çalışan biri olarak söylüyorum, bestair bunuda atlatacak, bu güne kadar kimsenin bir kuruş alacağı kalmamıştır bestair de ve kalmayacakta, buna yürekten inanıyorum, iki yıllık tecrübelerime dayanarak söylüyorum.ve inanıyorumki bu krizdende daha da güçlenerek çıkacak,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
it's me ~ 10 yıl önce
öncelikle bu şirkette çalışıpta bu şirket hakkında kötü düşünüp yazanlara yazıklar olsun 2 ay maaş alamadın diye kötümü oldu ozaman git başka yerde senin mantığında işi iyi giden şirkette işe başla ne oldu orda iş vermedilermi sana bak best sana ne kadardır çalışıyorsun bilmiyorum ama çalıştığından beri maaşını verdi evet 2 aydır alamadık ama almayacağız anlamına gelmez veya vermeyecekleri anlamına gelmez.Bu işte ne kadar tecrüben var bilmiyorum ama bildiğim tek şey sanırım havacılığa burda başladın ki fazla tecrüben yok.Olabilir Yönetimde veya Cockpitte İşini tam Yapamayanlar Bunu zamanı geldiğinde değişeceğini Kişilerin bunu göreceğini bil senin yazmanla insanları aydınlattığınımı sanıyorsun.Ama bunu bilin emin olun bu şirket ayakta kalacak ve Parmak ısırtacak insanlar bu şirkete girmek için can atacakları bir hal alacak,sen şanslısın bu şirkettesin işine bak ve işinin hakkını ver bu şirket işini hakkını verecek insanlara ihtiyacı var sende bu işi biliyorum diyorsan ekmeğini yediğin yeri kötü bile olsa ordaysan halen asla kötüleme sende bir çelme takmaya çalışma dostum her kimsen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000