22 Mayıs 2010, Cumartesi 17:27:01

ARIDURU: "TÜRKİYE, BÖLGENİN LİDERİ"

SHGM Genel Müdürü Dr. Ali Arıduru, Türkiye’nin Eurocontrol başkan yardımcılığı görevine getirileceğini açıkladı. Arıduru ayrıca, bu yıl 400 yabancı uçağa hangar bakımı verileceğini kaydetti.
  • Genel havacılık gelişmeden, küçük uçaklar artmadan, yeterli alt yapı olmadan pompalanmaya çalışılan havacılık sektörümüz bataklığın üzerine inşaa edilen gökdelene benzer. Mutlaka ve mutlaka GENEL HAVACILIK GELISMELI, kucuk ucaklar artmali ve oncelikle alt yapı geliştirilmelidir.
  • SHGM şirketlerde çalışan Kontrol pilotlarını kendi bünyesine çekmeli ki bu pilotlar kontrol görevlerini eksiksiz yapsın. Bakalım durum nasıl olur? He para, kaynak demeyin zaten var.
  • SHGM maaşları arttırmadığı sürece yeterli eleman bulamaz,çalışanlara en azından mesai ücreti verilmeli...
  • ÜLKEMİZDE HAVACILIĞIMIZIN GELİŞMESİ İÇİN DEVLETİN YAPTIĞI SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇMAK OLMUŞTUR. BU DA SADECE SN ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIM’IN BAŞARISIDIR. SN ALİ ARIDURU İSE, HALA MİLLİ MEVZUATLARIMIZI AB BİRLİĞİ HAVACILIK STANDARTLARINA EŞ DEĞER HALE GETİREBİLMİŞ BİLE DEĞİLDİR. HALA İLGİLİ SHGM KANUNLARI, Fİ TARİHİNDEN KALMA BİRÇOK YÖNETMELİK VE GENELGELER ULUSLAR ARASI HAVACILIK STANDARTLARININ ALTINA DÜŞMÜŞTÜR VE ÇELİŞKİ İÇERİSİNDEDİR. BİR ŞEYLER YAPIYOR GÖZÜKMEK YERİNE, SN ALİ ARIDURU ÖNCE BUNLARI DÜZELTSİN. ÇÜNKÜ BİR ÜLKEYİ İLERİYE GÖTÜRECEK OLAN ASIL KENDİ ÇAĞDAŞ MİLLİ MEVZUATLARIDIR. AYRICA KAZALAR ARTMAYA BAŞLADI, SHOW’U VE POLİTİKA YAPMAYI BIRAKALIM, LÜTFEN? ÖNCE KENDİMİZİ DÜZELTELİM. SAYGILAR.

SHGM Genel Müdürü Dr. Ali Arıduru, Türk sivil havacılığının geldiği nokta ile ilgili AirportHaber'e önemli açıklamalar yaptı. Arıduru, Türkiye’nin önümüzdeki günlerde Avrupa Havacılık Güvenliği örgütü Eurocontrol’ün başkan yardımcılığı görevine getirileceğini söyleyerek, “Kararı aldık ama deklarasyonu için biraz daha süreye ihtiyacımız var” dedi.
 
Türk sivil havacılığının ekonomik krize direnç gösterdiğini söyleyen Arıduru, “Avrupa’da yaşanan küresel krizlerden etkilenen ve iflas eden işletmeler var. Sadece Avrupa’da 60’a yakın işletme kapandı. Ama Türkiye’de ekonomik gerekçelerle hiçbir işletme kapanmadı. Filomuzdaki uçak sayısında da inanılmaz bir artış yaşadık. Yolcularımız ve hava trafiğinde müthiş artışlar yaşadık. Son 3 yıllık artışlara baktığımız zaman en fazla artışla Türkiye ön planda” dedi.
 
Arıduru, Eylül ayındaki Ulaştırma Şurası’nda belirlenen hedeflere de değindi. Arıduru şöyle konuştu:
 
“2023 yılı için ortaya koyduğumuz hedefleri yakalayacağımıza inanıyorum. 5’er yıllık periyotlarla yolumuza devam edeceğiz. Türkiye atılımları ile sadece uçak ve yolcu sayısı değil, komşu ülkelerde havacılıkla ilgilenen eğitimlerini de hedefliyor. Türkiye’nin eğitim ve bakım merkezi olması konusunda ortaya koyduğumuz hedefleri de 2009 yılı sonu içinde önemli oranda yakaladık.”
 
Türkiye’nin bakım ve eğitim açısından bölgesinin lideri olacağını da kaydeden Arıduru şöyle devam etti:
 
“2007–2008 yılına kadar kendi uçaklarımızın bakımı dâhil, Türkiye yasal yetki alamadığı için dışarıya ciddi paralar ödüyorduk. 2008 Ocak ayında bu yetkiyi aldık. Gözümüzü komşu ülkelerde bulunan 2.500 uçağın bakımına diktik. 2009’da ise 217 yabancı bayraklı uçağın hangar bakımlarının Türkiye’de yapıldığını görüyoruz. Bu yıl bunu da 400’e çıkaracağımızı düşünüyorum. Türkiye artık bölgesinin sivil havacılıkta da bakımda ve eğitimde de hem merkezi hem bölgesinin lideri.”

Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Ali Arıduru'nun çarpıcı açıklamaları bu akşam saat 20:00'da Airport TV Ana Haber Bülteni'nde... Sakın kaçırmayın!

ARIDURU: "TÜRKİYE, BÖLGENİN LİDERİ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Genel havacılık gelişmeden, küçük uçaklar artmadan, yeterli alt yapı olmadan pompalanmaya çalışılan havacılık sektörümüz bataklığın üzerine inşaa edilen gökdelene benzer. Mutlaka ve mutlaka GENEL HAVACILIK GELISMELI, kucuk ucaklar artmali ve oncelikle alt yapı geliştirilmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SHGM şirketlerde çalışan Kontrol pilotlarını kendi bünyesine çekmeli ki bu pilotlar kontrol görevlerini eksiksiz yapsın. Bakalım durum nasıl olur? He para, kaynak demeyin zaten var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SHGM maaşları arttırmadığı sürece yeterli eleman bulamaz,çalışanlara en azından mesai ücreti verilmeli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ÜLKEMİZDE HAVACILIĞIMIZIN GELİŞMESİ İÇİN DEVLETİN YAPTIĞI SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇMAK OLMUŞTUR. BU DA SADECE SN ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIM’IN BAŞARISIDIR. SN ALİ ARIDURU İSE, HALA MİLLİ MEVZUATLARIMIZI AB BİRLİĞİ HAVACILIK STANDARTLARINA EŞ DEĞER HALE GETİREBİLMİŞ BİLE DEĞİLDİR. HALA İLGİLİ SHGM KANUNLARI, Fİ TARİHİNDEN KALMA BİRÇOK YÖNETMELİK VE GENELGELER ULUSLAR ARASI HAVACILIK STANDARTLARININ ALTINA DÜŞMÜŞTÜR VE ÇELİŞKİ İÇERİSİNDEDİR. BİR ŞEYLER YAPIYOR GÖZÜKMEK YERİNE, SN ALİ ARIDURU ÖNCE BUNLARI DÜZELTSİN. ÇÜNKÜ BİR ÜLKEYİ İLERİYE GÖTÜRECEK OLAN ASIL KENDİ ÇAĞDAŞ MİLLİ MEVZUATLARIDIR. AYRICA KAZALAR ARTMAYA BAŞLADI, SHOW’U VE POLİTİKA YAPMAYI BIRAKALIM, LÜTFEN? ÖNCE KENDİMİZİ DÜZELTELİM. SAYGILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000