27 Ekim 2008, Pazartesi 08:39:04

ANKAIR İPTAL OLDU!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Isparta'da 57 kişinin hayatını kaybettiği kazanın ardından Ankair adını alan şirketin, 'Havacılık İşletme Ruhsatı'nı iptal etti.
  • Degerli ankzede arkadaslar.Aylardır ödenmeyen hak ve alacaklarınızın tahsili icin en kısa zamanda davalarınızı açın.Bu adam borcunu öder diyen boş yardakçıların sözüne kanmayın.Tok açın halinden anlamaz.Unutmayınki dava açanlar bile bunlarla boğusuyorlar.Vakit kaybetmeyin.
  • Bu gün yüzlerce insana iş veren bir kişi olan Yavuz beye sn.demem için yakını olmam şart değil.Bu sizi niye bu kadar kızdırdı anlamadım.Ayrıca MY TECHNIC tede şu an için kimsenin 1 lira maaş alacağı bulunmamaktadır.Yeni bir kuruluş olan MY TECHNIC te (hiçbir yeni kuruluşun anında kar edemeyeceği için)ilk zamanlar bazı geç ödemeler olmuştur ama kimsenin maaş almadığını da söylemek iftiradır.SAYIN gönderen Yavuz ÇİZMECİ ve M.Nazif GÜNAL bugün MY TECHNIC ve MNG yi kapatsalar bu kadar kişi bu sektörde nasıl iş bulur ve nasıl ailesini geçindirebilir.Bu işler burada bol keseden atmakla olmuyor.İnsanlar tabii ki ekmekleri için dilenmiyorlar alın terleri ile kazanıyorlar sonuna kadar da hak ediyorlar ama bu insanlara da alın terlerini akıtacak kazanacak kurumlar gerekli.İŞsiz kalmanı hiç dilemem ama o zaman gurur u görürsün.Ben sadece bildiklerimi açıkladım yorum sizin SAYIN arkadaşlarım.
  • yavuz hırsız ev sahibini bastıramadı
  • bir bilen ok adar haklısın ki Y.Çizmeci WF şirketini alarak kurtarmaya çalıştı ama eski kadro öyle şeyler yapmıştı ki ve buna devam etmek için ellerinden geleni de yaptılar..Olmadı kurtaramadı .belki de böyle olması daha iyi oldu herşeye yeniden başlamak en iyisi..WF deki tüm arkadaşlarımızın en kısa zamanda kendilerine yeni ve iyi yollar çizmesi dileği ile

Geçtiğimiz yıl 30 Kasım tarihinde Isparta'nın Türbetepe mevkiî'nde meydana gelen elim uçak kazasının raporunun hazırlanarak Başbakanlık'a gönderildiği bildirildi.

Isparta'da meydana gelen kazanın ardından  imajı zedelendiği gerekçesiyle "World Focus Airlines" olan adını, küllerinden doğan kuş anlamına gelen anka'dan esinlenerek "AnkAir" olarak değiştirmişti.

30 Kasım'da Isparta'da yaşanan kazadan sonra filosundaki uçak sayısı 2'ye düşen AnkAir'e, SHGM tarafından bir uçak daha alması için süre tanınmıştı. Yaşadığı mali sıkıntı sebebiyle SHGM'nin verdiği ek sürede yeni bir uçak alamayan şirketin, uçuş işletme ruhsatı geçen Temmuzda askıya alınmıştı.

Daha sonraki 3 aylık sürede bir adet Boeing 747 tipi bir kargo uçağı alan ancak şirketin kargo taşımacılığı yapmadığı gerekçesiyle SHGM tarafından filo artışı kabul görmemişti. Bu gelişmenin ardından TC-AKL kuyruk tescilli MD-83 tipi yolcu uçağını da Duabi'de bir şirkete satan AnkAir'ın durumu tam bir belirsizliğe girmişti.

Tüm bu yaşananlardan sonra yeni uçak bulamayan şirketin uçuş işletme ruhsatı iptal edildi. SHGM yetkilileri, Isparta kazasını araştıran uzmanların, yurtiçi ve yurtdışındaki görevleri nedeniyle bir araya gelemediğini ve bu yüzden 'kaza-kırım raporunun' hazırlanmasının geciktiğini açıkladı.

Raporun tamamlanarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderildiğini ifade eden yetkililer, kısa süre sonra raporun Resmî Gazete'de yayımlanacağını bildirdi.

ANKAIR İPTAL OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Tayareci ~ 10 yıl önce
Degerli ankzede arkadaslar.Aylardır ödenmeyen hak ve alacaklarınızın tahsili icin en kısa zamanda davalarınızı açın.Bu adam borcunu öder diyen boş yardakçıların sözüne kanmayın.Tok açın halinden anlamaz.Unutmayınki dava açanlar bile bunlarla boğusuyorlar.Vakit kaybetmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİR BİLEN ~ 10 yıl önce
Bu gün yüzlerce insana iş veren bir kişi olan Yavuz beye sn.demem için yakını olmam şart değil.Bu sizi niye bu kadar kızdırdı anlamadım.Ayrıca MY TECHNIC tede şu an için kimsenin 1 lira maaş alacağı bulunmamaktadır.Yeni bir kuruluş olan MY TECHNIC te (hiçbir yeni kuruluşun anında kar edemeyeceği için)ilk zamanlar bazı geç ödemeler olmuştur ama kimsenin maaş almadığını da söylemek iftiradır.SAYIN gönderen Yavuz ÇİZMECİ ve M.Nazif GÜNAL bugün MY TECHNIC ve MNG yi kapatsalar bu kadar kişi bu sektörde nasıl iş bulur ve nasıl ailesini geçindirebilir.Bu işler burada bol keseden atmakla olmuyor.İnsanlar tabii ki ekmekleri için dilenmiyorlar alın terleri ile kazanıyorlar sonuna kadar da hak ediyorlar ama bu insanlara da alın terlerini akıtacak kazanacak kurumlar gerekli.İŞsiz kalmanı hiç dilemem ama o zaman gurur u görürsün.Ben sadece bildiklerimi açıkladım yorum sizin SAYIN arkadaşlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
b727-200 ~ 10 yıl önce
yavuz hırsız ev sahibini bastıramadı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
reallll ~ 10 yıl önce
bir bilen ok adar haklısın ki Y.Çizmeci WF şirketini alarak kurtarmaya çalıştı ama eski kadro öyle şeyler yapmıştı ki ve buna devam etmek için ellerinden geleni de yaptılar..Olmadı kurtaramadı .belki de böyle olması daha iyi oldu herşeye yeniden başlamak en iyisi..WF deki tüm arkadaşlarımızın en kısa zamanda kendilerine yeni ve iyi yollar çizmesi dileği ile

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000