12 Ekim 2009, Pazartesi 11:54:27

AIRPORT TV'Yİ KİLİTLEYEN TARTIŞMA

Sorun Cevaplasın ve Kara Kutu gibi, sektörün üst düzey yetkililerinin katıldığı programlardan sonra Airport TV'de şimdi de Fikir Fırtınası adlı, haftanın gündemini değerlendiren bir program yayın hayatına başladı ve daha ilk programda telefonlar kilitlendi.
  • Programı arayan tekstilci Paris'te, Londra'da trafik yok zannediyor herhalde. Türkiye'yi geri bırakan zihniyet "yapamayız", "edemeyiz" zihniyetidir. İnsan inanmasa bile TV'ye çıkıp inanmışçasına konuşmalıdır ki halkı doğru yönlendirsin. Uçak yapma konusu ahım şahım bir konu değildir. Mesele yatırıma bakar. Hiçbir uçakta gizli sır, bilgi yoktur. Muharebe uçağı olmadıkça yapılabilir. Maliyeti yüksek olur denmesine katılırım ama Türk mühendislerini aşşağılayanlar ancak eziktirler. Ne yani! Uçak yapmayalım ve bir 100 sene daha uçakları dışarıdan mı alalım? Ülkemize reva gördüğünüz son bu mudur? Bırakın Avrupa hayranlığını... Türkiye'nin niçin araba yapamadığını bilmiyorsanız cahilsinizdir. Bu beceriksizlikten değil, ticari baskılardand
  • Mutlu kardeşim öncelikle tartıştığımız konuya ilgi duyarak yorum yazdığın ve bizi izlediğin için çok teşekkür ederim. Yorumlarının tamamına yürekten katılıyorum, tabiki uçak imalatı çok kolay olmamakla beraber Türk gençlerinin kabiliyetlerini çok aşan bir konuda değil yeterki onlara fırsat verilsin. Bunun en büyük kanıtı da sizssiniz. Eminimki Anadolunun herhangi bir köyünden Almanya'ya gitmiş bir köylünün çocuğusunuz ancak unutmaki Almanya'da milyonlarca alman gencini eleyerek Uçak Mühendisliği okumuşsunuz. Sen merak etme senin ülken Türkiye Uçak imal edebilir. sen ve senin gibi binlerce meslektaşın kendi uçağını gururla ve onurla üretir. kendine ve ülkene güven yeter.
  • 06-24 pistiyle ilgili sorunları oktay bey çok iyi anlattı umarızki DHMİ ilgili ve yetkilileri bu söylenenleri ciddiyetle ele alıp sorunu çözerler. Söylenen her şey çok doğru şeylerdi. merak ettiğim şey DHMİ'nin en son pu pistin lastik izlerini ne zaman temizlediği ve pist temizleme aracının arızalı olup olmadığıdır. Airport haber olarak lütfen bu konuyu araştırıp. yazarmısınız.
  • Havacılık uluslararası kurallar çerçevesinde yürütülür biliyorsunuz,e denetim tamam,lisans uluslar arası,EASA ,ICAO,denetim kontrol hep uluslararası,uçuş,takdim,kurallar,havacılık dili,terminal yönlendirmesinden kıyafetlere,yer işaretinden uçak yazısı bakımı onarımı hep uluslar arası,Hava trafiği,ayırmalar cezalar ücretler hep öyle EEE HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜNÜN MAAŞI NEDEN "ULUSAL" ve sen ey katılımcı buna neden gözünü kapar gık demezsin.

Sorun Cevaplasın ve Kara Kutu gibi, sektörün üst düzey yetkililerinin katıldığı programlardan sonra Airport TV'de şimdi de Fikir Fırtınası adlı, haftanın gündemini değerlendiren bir program yayın hayatına başladı.

İlk program geçtiğimiz cuma günü Airport TV'nin yeni stüdyosunda gerçekleştirildi.

Uzun yıllar Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde hizmet veren Oktay Erdağı, Uçak teknisyenleri Derneği Onursal Başkanı ve Airport TV Yönetim Kurulu Başkanı Sefa İnan, AirportHaber ve Airport TV Genel Koordinatörü Ali Kıdık ve sektörün deneyimli gazetecilerinden ve aynı zamanda Airport TV Haber Müdürü Murat Herdem'in her Cuma günü bir araya gelip haftanın gündemini değerlendirecekleri Fikir Fırtınası'nın ilk bölümü, oldukça hararekli geçmişti.

İşte Fikir Fırtınası programının ekranlardaki ilk programı;

1.BÖLÜM2.BÖLÜM3.BÖLÜM4.BÖLÜM5.BÖLÜM

 

AIRPORT TV'Yİ KİLİTLEYEN TARTIŞMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
Programı arayan tekstilci Paris'te, Londra'da trafik yok zannediyor herhalde. Türkiye'yi geri bırakan zihniyet "yapamayız", "edemeyiz" zihniyetidir. İnsan inanmasa bile TV'ye çıkıp inanmışçasına konuşmalıdır ki halkı doğru yönlendirsin. Uçak yapma konusu ahım şahım bir konu değildir. Mesele yatırıma bakar. Hiçbir uçakta gizli sır, bilgi yoktur. Muharebe uçağı olmadıkça yapılabilir. Maliyeti yüksek olur denmesine katılırım ama Türk mühendislerini aşşağılayanlar ancak eziktirler. Ne yani! Uçak yapmayalım ve bir 100 sene daha uçakları dışarıdan mı alalım? Ülkemize reva gördüğünüz son bu mudur? Bırakın Avrupa hayranlığını... Türkiye'nin niçin araba yapamadığını bilmiyorsanız cahilsinizdir. Bu beceriksizlikten değil, ticari baskılardand

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Mutlu kardeşim öncelikle tartıştığımız konuya ilgi duyarak yorum yazdığın ve bizi izlediğin için çok teşekkür ederim. Yorumlarının tamamına yürekten katılıyorum, tabiki uçak imalatı çok kolay olmamakla beraber Türk gençlerinin kabiliyetlerini çok aşan bir konuda değil yeterki onlara fırsat verilsin. Bunun en büyük kanıtı da sizssiniz. Eminimki Anadolunun herhangi bir köyünden Almanya'ya gitmiş bir köylünün çocuğusunuz ancak unutmaki Almanya'da milyonlarca alman gencini eleyerek Uçak Mühendisliği okumuşsunuz. Sen merak etme senin ülken Türkiye Uçak imal edebilir. sen ve senin gibi binlerce meslektaşın kendi uçağını gururla ve onurla üretir. kendine ve ülkene güven yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
06-24 pistiyle ilgili sorunları oktay bey çok iyi anlattı umarızki DHMİ ilgili ve yetkilileri bu söylenenleri ciddiyetle ele alıp sorunu çözerler. Söylenen her şey çok doğru şeylerdi. merak ettiğim şey DHMİ'nin en son pu pistin lastik izlerini ne zaman temizlediği ve pist temizleme aracının arızalı olup olmadığıdır. Airport haber olarak lütfen bu konuyu araştırıp. yazarmısınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Havacılık uluslararası kurallar çerçevesinde yürütülür biliyorsunuz,e denetim tamam,lisans uluslar arası,EASA ,ICAO,denetim kontrol hep uluslararası,uçuş,takdim,kurallar,havacılık dili,terminal yönlendirmesinden kıyafetlere,yer işaretinden uçak yazısı bakımı onarımı hep uluslar arası,Hava trafiği,ayırmalar cezalar ücretler hep öyle EEE HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜNÜN MAAŞI NEDEN "ULUSAL" ve sen ey katılımcı buna neden gözünü kapar gık demezsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000