17 Şubat 2012, Cuma 12:20:45

SEA BIRD RUHSATI KAPTI

Denize iniş kalkış yapabilen uçaklarla hava taşımacılığı yapmaya hazırlanan Sea Bird Airlines, hava taksi işletme ruhsatını aldı.
  • Kursat hoca senin bu parasut sevdan nezaman bitecek,bosta A-320 var,olur mu?:-)Saygilar HD-
  • Seabird Türkiye de her yere uçabilir.çünkü Türkiye de her yer baraj ve göl.mesela havaalanı olmayan bir yere uçabilir.en azından zarar etmez.zaten uçaklar 20 kişilik.
  • Eski Sindelciler; Ploutos ile tekrar işbaşında. Yine birilerine yazık olacak hayalleri ve emekleri uçup gidecek. Yazık ,çok yazık....
  • Sea Bird'lü arkadaşlara ve tüm Türkiye'ye hayırlı olsun. Havacılık şimdi daha keyifli hale gelecek :)
 
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Hava Taşıma İşletmelerinin taleplerini değerlendiren Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü İnceleme Komisyonu'nun 03 Şubat 2012 tarihli Toplantı Kararları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM'ın onayı ile yürürlüğe girdi.

Bakanlık Makam Oluru ile Seabird-Denizkuşu Havayolu Taşımacılık ve Ticaret A.Ş'ye Hava Taksi Ruhsatı verilmesine karar verilmiştir. Eylül 2011'de Hava Taksi İşletmeciliği yapmak üzere ön izin verilen Seabird Havayolları, asıl ruhsat için gerekli hazırlıklarını tamamlayarak Hava Taksi İşletmeciliği yapmak üzere asıl ruhsatını almaya hak kazanmıştır.

Kıyı şeridimizdeki turistik beldeler arasında 19 kişilik deniz uçaklarıyla taşımacılık yapmak üzere Hava Taksi Ruhsatı alan şirket, denizden denize, denizden-karaya, karadan- karaya hava taşımacılığı yapabilecektir. Verilen bu izin, Deniz-Kara entegre hava yolu taşımacılığının ülkemizde ilk kez hayata geçirilmesi bakımından önem arz etmektedir"

SHGM ayrıca, Ploutos Havayolları ve Havacılık Eğitim Hizmetleri Ltd. Şirketine de, SHY-6B Genel Uçak İşletme Yönetmeliği kapsamında Genel Havacılık İşletme ruhsatı verilmesine karar verdi.
SEA BIRD RUHSATI KAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 6 yıl önce
Kursat hoca senin bu parasut sevdan nezaman bitecek,bosta A-320 var,olur mu?:-)Saygilar HD-

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Seabird Türkiye de her yere uçabilir.çünkü Türkiye de her yer baraj ve göl.mesela havaalanı olmayan bir yere uçabilir.en azından zarar etmez.zaten uçaklar 20 kişilik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Eski Sindelciler; Ploutos ile tekrar işbaşında. Yine birilerine yazık olacak hayalleri ve emekleri uçup gidecek. Yazık ,çok yazık....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sea Bird'lü arkadaşlara ve tüm Türkiye'ye hayırlı olsun. Havacılık şimdi daha keyifli hale gelecek :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000