28 Haziran 2012, Perşembe 13:08:25

İLK TARİFELİ SEFER GERÇEKLEŞTİ

Türkiye’nin denizleri havayoluyla birleştirecek olan havayolu şirketi Seabird Airlines’ın ilk tarifeli seferi Haliç Sütlüce Parkı’nda bulunan uçuş alanından gerçekleştirildi.
  • Maaslari hala odememisler !!! Bu ilk degilmis sonda olmaz bence! Nerede bu SHGM ?
  • Adamlar finansal krizdelermis maas bile odememisler. Birde reklam yapiyorlar. Atip tutmak ne kolay.
  • Bugun baktim da, iskele koc muzesinin yaninda degil. Nereden gerceklestiriyorlar ucuslarini?
  • 1 aydır deniz uçakları shgm nin saçma nedenlerinden dolayı uzamıyor da nasıl oluyor seabird ucabiliyor AirPort haber tarFsiz habercilik misyonun varsa bunu araştır ülkemizdeki diğer deniz uçaklarına permi vermemek için ellerinden gelen bütün direnişi şergileyip te seabird rahat rahat ucabiliyor olmadı bı dayım olmadiiiii

Twin Otter tipi uçaklarla bugün ilk seferini gerçekleştiren Seabird Airlines’ın kurucusu Kürşad Arusan “Küçük adımlarla ufak ufak yürümek istiyoruz. Yolcularımıza şu anda tek uçağımız olduğu için kısıtlı saatler sunuyoruz. Fakat ikinci uçağımızın da gelişiyle daha rahat sefer saatlerine ulaşacağız. Tabi kış döneminde de bazı sürprizlerimiz olacak. Şimdilik ufak tefek eksiklerimiz var. Onları da tamamlamak için çabalıyoruz. Alaçatı’da bulunan merkez terminalimiz bitmek üzere. Birkaç hafta sonunda yolcularımıza daha sağlıklı hizmet sunacağımıza inanıyoruz. Teknik ekip açısından, pilot açısından sorunumuz zaten yok” diye konuştu.

Pilotların uyruklarıyla ilgili soruya ise Arusan, “Dünyada bu tip uçağa ve altyapıya sahip şirketle yaptığımız anlaşma sonucu 10.000 saat uçuş saati bulunan kaptan pilotlarımız şu anda mevcut. Bu uçak tipinde teknik ve donanım açısından çok tecrübeliler. İlerleyen günlerde onlara Türk pilotlarımız da eşlik etmeye başlayacak. Yavaş adımlarla pilotlarımızı yetiştiriyoruz. Alaçatı, Bozcaada ve yeni uçağımızın gelişiyle Ayvalık seferlerimiz olacak. Tabi şartlar el verirse önümüzdeki günlerde Yunan adaları da neden olmasın?” diyerek sefer sayılarının uçaklarının gelişinin ardından yoğunlaşacağını ifade etti.

Güvenlik  ve fiyatlar konusunda ise şirket sahibi Arusan, “Güvenlik açısından çift motorlu ve görerek uçtuğu için arıza sonucu konamayacağı bir yer yok. Tabi bunu yaşamak gerek. Teknik altyapı ve giderler nedeniyle ucuz havayolu olmak yolunda değiliz. Karşılanabilir fiyatlarla insanları daha çabuk sürede gidecekleri yerlere ulaştırıyoruz. Vergiler dahil 147 liralık bir fiyat mevcut. Tabi şu anda bu fiyatlara rağmen bilet satışlarımız çok yoğun. Yaz sonuna kadar 3000-4000 yolcuyu hedefliyoruz” diyerek insanları denizden uçuş tecrübesine çağırdı.

Önümüzdeki kış uçağa monte edilen kızaklar ile farklı bir tecrübeyi daha yaşatacaklarını ifade eden Arusan, büyük bir sürpriz yaratacaklarının da altını çizdi.

Seabird Havayolları’nın ilk seferinin yolcularından Şükrü Göksu, AirportHaber’in sorduğu “İlk sefere yolcu olarak katılıyorsunuz. Heyecan var mı?” sorusuna “Ben zaten uçaktan korkan biriyim. Beni deniz yoluyla Çeşme’ye götüreceklerini söyledikleri için geldim. Uçağa binmek zorunda kaldım” diye konuştu. Peki korku var mı? sorusuna ise “Elbette var. Ama bu uçaklar öğrendiğim kadarıyla diğer uçaklara nazaran şöyle bir özelliğe sahip. Bir arıza halinde iniş yapabileceği deniz göl herhangi bir yer olabiliyormuş. Yani bir havalimanı meydanına ihtiyaç duymuyormuş. Ayrıca çok yükseğe de çıkmıyormuş. Biraz çekinsem de bineceğim” dedi.

İlk seferde 18 yolcu ve 2 pilotla 11:40’da Alaçatı’ya gitmek üzere Haliç’ten havalanan Seabird Airlines’ın Twin Otter uçağı çevre sakinleri tarafından da meraklı gözlerle izlendi.

 

İLK TARİFELİ SEFER GERÇEKLEŞTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

X ~ 6 yıl önce
Maaslari hala odememisler !!! Bu ilk degilmis sonda olmaz bence! Nerede bu SHGM ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pess ~ 6 yıl önce
Adamlar finansal krizdelermis maas bile odememisler. Birde reklam yapiyorlar. Atip tutmak ne kolay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nereden? ~ 6 yıl önce
Bugun baktim da, iskele koc muzesinin yaninda degil. Nereden gerceklestiriyorlar ucuslarini?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dayısına güvenmeden ~ 6 yıl önce
1 aydır deniz uçakları shgm nin saçma nedenlerinden dolayı uzamıyor da nasıl oluyor seabird ucabiliyor AirPort haber tarFsiz habercilik misyonun varsa bunu araştır ülkemizdeki diğer deniz uçaklarına permi vermemek için ellerinden gelen bütün direnişi şergileyip te seabird rahat rahat ucabiliyor olmadı bı dayım olmadiiiii

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000