08 Ağustos 2010, Pazar 08:32:43

Bilet fiyatları belli oldu

İstanbul'u Akdeniz ve Ege'deki tatil beldelerine bağlayacak deniz uçağı seferleri başlıyor. İstanbul'dan Çeşme ve Bodrum'a 16 kişilik uçakla düzenlenecek yaklaşık 2 saat süreli uçuşlar 225 liradan satışa sunulacak.
  • Sende binme arkadaşım zorlamı uçuruyorlar adamı....Ben bir uçak bakım teknisyeni olarak bu girişimi kutluyorum.Umarım başarılı olurlar..Emniyetli uçuşlar olsun..
  • Bölgesel uçuş adına güzel bir başlangıç. Uçmanın zevki asıl bu tip uçaklarla çıkarılır. Fiyatıda gayet normal. İlerleyen zamanlarda Kuşadası seferleride eklenmeli.
  • Bölgesel uçaklar ulaşımın kolaylastıgını gosteriyor 3 tarafı denizlerle cevrılı, birsuru gölu olan bir ulkede bu ucaklara cok ihtiyac var, inssallah frekansı tutar ve artar.
  • Sen nerede çalışıyorsun hahahaha...Aklı başında yorumlar yap da insanlar senin yazdıklarından birşeyler öğrensin. Yazacak bir şeyin yoksa sa sus ve otur yerinde. T.E
Seabird adlı şirket, Türkiye'de ilk defa İstanbul-Çeşme ve Çeşme-Bodrum arasında deniz uçağıyla yolcu taşıyacak. Şirket Genel Müdürü Kürşad Arusan, seferleri iki hafta içinde başlatmayı planladıklarını, uçuşların iki pilot ve 16 yolcuyla gerçekleştirileceğini söyledi. İstanbul Moda'daki Deniz Kulübü'nden kalkacak uçakların, seyir imkânı oluşması için yaklaşık 2 bin 500 metre yükseklikten uçarak tatil bölgelerine ulaşacağını ifade eden Arusan, seferlerin İstanbul'dan perşembe ve cuma, Çeşme ve Bodrum'dan da pazar ve pazartesi günleri gerçekleştirileceğini açıkladı. Günde iki kez düzenlenecek uçuşlardaki bilet fiyatları İstanbul-Çeşme için 225 lira ila 550 lira, Çeşme-Bodrum arasında da 100-150 lira olacak. Arusan, "Uçuşlarımızda 3 tip fiyat olacak. Ancak İstanbul uçuşlarımızda biletler daha çok 350 liradan satışa sunulacak." dedi.

Seabird'ün uçuş listesine ilerleyen tarihlerde Yunan adaları ve Kıbrıs da eklenecek. Şirket, Samsun-Trabzon ve Antalya-KKTC arasında da uçuş düzenlemeyi planlıyor. Seabird'ün uçuşları, dünyada en çok satılan kısa mesafe uçağı Twin Otter ile gerçekleştirilecek. Yüksek kanatlı, basınçsız, çift motor türbini tahrikli bir uçak olan Twin Otter, tüm iklim şartlarında kullanılabiliyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinde, EASA (Avrupa Uçuş Emniyet Ajansı) ve FAA (Amerikan Havacılık Otoritesi) kuralları altında bugüne kadar 800 uçak birçok noktadan güvenle uçuş düzenliyor.

(Zaman)

Bilet fiyatları belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sende binme arkadaşım zorlamı uçuruyorlar adamı....Ben bir uçak bakım teknisyeni olarak bu girişimi kutluyorum.Umarım başarılı olurlar..Emniyetli uçuşlar olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bölgesel uçuş adına güzel bir başlangıç. Uçmanın zevki asıl bu tip uçaklarla çıkarılır. Fiyatıda gayet normal. İlerleyen zamanlarda Kuşadası seferleride eklenmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bölgesel uçaklar ulaşımın kolaylastıgını gosteriyor 3 tarafı denizlerle cevrılı, birsuru gölu olan bir ulkede bu ucaklara cok ihtiyac var, inssallah frekansı tutar ve artar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sen nerede çalışıyorsun hahahaha...Aklı başında yorumlar yap da insanlar senin yazdıklarından birşeyler öğrensin. Yazacak bir şeyin yoksa sa sus ve otur yerinde. T.E

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000