26 Haziran 2014, Perşembe 14:24:21

YILDIRIM'DAN DÜNDAR'A 'SABİHA GÖKÇEN' DAVASI

Gazeteci Uğur Dündar hakkında, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a, köşe yazısında ve sosyal paylaşım sitesi Twitter'da hakeret ettiği iddiasıyla 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
  • ah ah aglarsa anam aglar gerisi yalan aglar ancak gülüp geçeriz yalan düya da
  • Evet içtim. Ucu sanamı dokundu!
  • bakanın oğulları genç yaşta gemicikler alsınlar , ihaleler kapsınlar,işadamları olsunlar onlara bir şey yok gerçekleri söyleyenlere dava var ! memlekette ne adalet ne doğruluk ne dürüstlük ne helal hiçbir şey kalmamış ! aklımızı başımıza alalım doğru olalım olmazsak yüce yaradan bunun acısını bizden fena çıkarır !
  • Zaten ikitane dogru var biri ugur dundar biride sensin.

Alınan bilgiye göre, eski Bakan Binali Yıldırım'ın, avukatı Serkan  Bayram aracılığıyla verdiği şikayet dilekçesinin ardından soruşturmayı tamamlayan  Cumhuriyet Savcısı Sıddık İlgar, iddianameyi hazırladı.

İddanamede, Dündar'ın Sözcü gazetesindeki 5 Nisan 2014 tarihli köşe  yazısında, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ikinci pistin inşasıyla ilgili  iddialarına yer verildi.

Yine Uğur Dündar'ın Twitter adresinden paylaştığı Binali Yıldırım  hakkındaki yazısının yer aldığı iddianamede, Dündar'ın eski Ulaştırma, Haberleşme  ve Denizcilik Bakanı Yıldırım'ın onur, şeref ve saygınlığını zedelediği, şöhret  ve itibarına leke sürmeye çalıştığı, basın yayın yoluyla görevinden dolayı alenen  zincirleme biçimde hakarette bulunduğu öne sürüldü.

Dündar'ın 1 yıl 8 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması  talep edilen iddianame, İstanbul Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesince kabul  edildi.

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, daha önce  köşe yazısında hakkında iftira attığı gerekçesiyle gazeteci Uğur Dündar ve Sözcü gazetesi aleyhine 200 bin liralık tazminat davası açmıştı.

YILDIRIM'DAN DÜNDAR'A 'SABİHA GÖKÇEN' DAVASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

fruk ~ 2 yıl önce
ah ah aglarsa anam aglar gerisi yalan aglar ancak gülüp geçeriz yalan düya da

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hobi'ye ~ 4 yıl önce
Evet içtim. Ucu sanamı dokundu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğru ~ 4 yıl önce
bakanın oğulları genç yaşta gemicikler alsınlar , ihaleler kapsınlar,işadamları olsunlar onlara bir şey yok gerçekleri söyleyenlere dava var ! memlekette ne adalet ne doğruluk ne dürüstlük ne helal hiçbir şey kalmamış ! aklımızı başımıza alalım doğru olalım olmazsak yüce yaradan bunun acısını bizden fena çıkarır !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
okuyucuya ~ 4 yıl önce
Zaten ikitane dogru var biri ugur dundar biride sensin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000