02 Kasım 2011, Çarşamba 12:15:25

YENİ DURAK SABİHA GÖKÇEN

Shell & Turcas’ın katkılarıyla gerçekleştirilen ve kültürlerin görkemli kesişme noktası İstanbul’u anlatan eşsiz fotoğrafların yer aldığı “Bu Şehr-İ İstanbul” sergisi, her gün binlerce yolcuyu ağırlayan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda ziyaretçileri büyüleyecek...
  • ISG Yer Hizmetlerinin müşterisi olmadığından lav edileceği konuşuluyor. 800 personel Ne olacak, bir bilen var mı?
Shell & Turcas’ın katkılarıyla gerçekleştirilen ve kültürlerin görkemli kesişme noktası İstanbul’u anlatan eşsiz fotoğrafların yer aldığı “Bu Şehr-İ İstanbul” sergisi, her gün binlerce yolcuyu ağırlayan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda ziyaretçileri büyüleyecek. “Bu Şehr-i İstanbul” sergisi, yıl sonuna kadar ziyarete açık olacak.
 
Tüketiciye sunduğu üstün ürün ve hizmetlerin yanı sıra, gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel etkinliklerle de değer yaratan Shell & Turcas, birbirinden güzel fotoğraflardan oluşan “Bu Şehr-i İstanbul” sergisini, bu kez Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda ziyarete açtı. Shell & Turcas ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışını, İstanbul Vali Yardımcısı Bekir Ergök, Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem ve İSG CEO’su Gökhan Buğday yaptı. Her gün binlerce yolcu ve ziyaretçinin ağırlandığı, üst üste iki yıl dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndaki sergi, yıl sonuna kadar ziyarete açık olacak.
 
“Shell değer yaratır”
 
Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, Shell’in ortak girişim şirketi olan Shell & Turcas’ın “Bu Şehr-i İstanbul” kitabını geçen yıl kültür dünyasına armağan ettiğini hatırlatarak şunları söyledi:
 
“Shell olarak, Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana Türkiye’nin büyüme ve gelişme yolculuğuna eşlik eden, ülkenin en köklü kuruluşlarından biriyiz. İstikrarlı başarımızın temelinde, müşteri memnuniyetine odaklanan hizmet anlayışımız kadar, sosyal sorumluluklarımızı titizlikle yerine getirmemiz de yer alıyor. Sürdürülebilir gelişme ilkelerini kararlılıkla uygulayan bir şirket olarak, çevre, tarih, kültür ve sosyal alanlardaki etkinliklerimizle değer yaratıyor ve bunu toplumla paylaşıyoruz.
 
Farklı kültürleri buluşturan ve bütün dünyanın hayranlığını kazanan İstanbul’u anlatan bir fotoğraf kitabını yayınlamak, Shell’in sosyal sorumluluk anlayışının güzel bir örneğini oluşturuyor. Türkiye’nin en önemli kapılarından biri olan ve her geçen gün gelişerek büyüyen Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ziyaretçilerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu sayede İstanbul’un güzelliklerini bir kez daha yaşatarak, Türkiye’nin tanıtımına güçlü bir katkı sağlayacağımıza inanıyorum.”
 
Sergiye ev sahipliği yapan, İSG CEO’su Gökhan Buğday ise şunları söyledi; “Bugün İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda Shell & Turcas’ın desteğiyle düzenlenen, değerli fotoğraf sanatçısı Tahsin Aydoğmuş’un ‘Bu Şehr-i İstanbul’ sergisi nedeniyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Seyahatin havalimanından itibaren başladığını hepimiz benzer yolculuklarımızda deneyimliyoruz. İşte bu nedenledir ki; Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, kurulduğu ilk günden bu yana yolcuların havalimanında kaliteli vakit geçirmeleri için aynı zamanda bir yaşam alanı olarak konumlandırıldı. Yeme içme alanlarımız, otelimiz, modern mimarimiz ve zengin alışveriş imkanlarımızla, yolcularımızın burada en iyi şekilde vakit geçirmelerini sağlamak en önemli hedeflerimiz arasında yer almaya devam ediyor. İşte bugün bizi bir araya getiren ve az sonra açılışını yapacağımız sergi de, bu bakış açımızın ve çalışmalarımızın güzel bir örneği. Değerli sanatçımız Tahsin Aydoğmuş’un objektifinden yansıyan eşsiz İstanbul fotoğraflarının yer aldığı “Bu Şehr-i İstanbul” sergisindeki kıymetli eserleri, havalimanına gelen misafirlerimizle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle, Shell & Turcas yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ediyor, tüm yolcularımızı Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki sergiyi ziyaret etmeye davet ediyorum.”
 
Bu Şehr-i İstanbul hakkında:
 
Yıl sonuna kadar ziyaret edilebilecek olan “Bu Şehr-i İstanbul” sergisi,  Tahsin Aydoğmuş’un aynı isimli kitabından yapılan seçkiden oluşuyor. Arşival baskı tekniğiyle basılan 105 siyah-beyaz fotoğraftan oluşan “Bu Şehr-i İstanbul” kitabı, 2010 yılında İngilizce ve Türkçe olarak yayınlandı. Kitap, “Zaman”, “Deniz” ve “İnsan” başlıklı üç bölümden oluşuyor. “Bu Şehr-i İstanbul” sergisi ise, kitaptan seçilen 40 fotoğraftan oluşuyor.
 
“Bu Şehr-i İstanbul” kitabının “Zaman” bölümünde, dünyanın farklı bölgelerinden her sene milyonlarca turistin ziyaret ettiği İstanbul’un tarihi sokaklarında bir yolculuğa çıkılıyor. Anemas Zindanları, Rumeli Hisarı, Kapalıçarşı, Kariye, Surlar, Haydarpaşa, Sultanahmet, Yoros Kalesi gibi İstanbul’un tarihine tanıklık etmiş mekanların fotoğrafları bulunuyor. “Deniz” bölümünde; vapur, balıkçılar, İstanbul Boğazı, deniz kıyısında piknik yapan insanlar, Haliç ve batık tanker fotoğrafları yer alıyor. “İnsan” bölümünde ise İstanbul şehrinin eşsizliğini tamamlayan insan manzaraları, sokak sohbeti yapan insan fotoğrafları bulunuyor.

YENİ DURAK SABİHA GÖKÇEN

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
ISG Yer Hizmetlerinin müşterisi olmadığından lav edileceği konuşuluyor. 800 personel Ne olacak, bir bilen var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000