17 Aralık 2010, Cuma 17:00:47

Wizz Air artık Sabiha Gökçen'de

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, uçuş ağına Doğu Avrupa'nın en ucuz maliyetli havayolu şirketi Wizz Air'ı ekledi.
  • Arkadaşım İstanbul sadece Avrupa yakasımı sen öyle mi sanıyorsun Anadolu yakasında 5-6 milyon İstanbullu var ülkemizde nüfusu bu kadar olan başka bir yer var mı hem birr bak İstanbul il sınırları nereleri kapsıyor dayanağı olmadan böyle yorumlar yapma sadece gülünç duruma düşüyorsun
  • SAW a sıksık giden biri olarak söylüyorum orası Istanbul İL sınırları dışındadır. İnanmayan gitsin baksın veya işin uzmanına sorsun. SAW Istanbul il sınırları içerisinde yer almıyor. 2.si Avrupada da şehir merkezine uzak havalimanları var ama böyle ulasım sorunları yok. Siz Istanbul dısına ineceksiniz ve ordan sıkısık trafıkde köprüden karsıya gececeksiniz. Nasıl bir trafık ve nasıl bir rezillik oldugunu biliyormusunuz ??? Dünyada başka yerde böyle bir rezillik yok ! SAW in adı İstanbul ile değil Kocaeli ile anılmalıdır...
  • Bu havalimanının IST diye geçmesi yolcuları kandırmacadır. Orası IST sınırdır. Hatırlarsanız bir aralar yalova da IST a bağlıydı. Dolayısı ile Adapazarı veya İzmit olarak düzeltilmesi gerekir. Tükeyiciyi yanıltmayın.
  • Arkadaşlar SAW ı begenmeyen arkadaşlar avrupadaki havalimanları şehir merkezine çok mu yakın? SAW çok gerekli bir havalimanıdır. AHL yoğunluğu kaldıracak durumda değil artık. Tamam avrupada havalimanlarının şehir merkezine bağlantısı çok kolay SAW ın en büyük eksiği de o bu vatandaşın değil yetkililerin suçu:) vatandaş neden ucuza uçmasın?

Yolcu sayısında yakaladığı hızlı artışla havayollarının ilgi odağı haline gelen, 2009 ve 2010 yılında dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı ünvanına sahip İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, uçuş ağına Doğu Avrupa'nın en ucuz maliyetli havayolu şirketi Wizz Air’ı ekledi.

Macaristan merkezli, Doğu Avrupa'nın en ucuz maliyetli havayolu şirketi olan Wizz Air; Türk pazarına 2009 ve 2010 yılında dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı ünvanına sahip İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan gireceğini duyurdu. Wizz Air ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında 17 Aralık 2010 tarihinde başlayacak Macaristan-Budapeşte seferleri haftanın 4 günü gerçekleştirilecek.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen basın toplantısında Wizz Air’ın Aralık ayında başlayacağı uçuşlar ile ilgili açıklamalarda bulunan İSG Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın artan yolcu sayısıyla 2009 ve 2010 yılında dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı ünvanına sahip olduğunu dile getirerek, buradaki potansiyeli gören havayollarının ilgisini farklı pazarlama stratejileri ile çektiklerini ifade etti.

Basın toplantısında söz alan ve soruları yanıtlayan, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan başlayacakları seferlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şirketin hedeflerinden bahseden Wizz Air Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı György Abran, Türkiye pazarına; Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan giriş yapmalarında en önemli etkenin operasyonda sağlanan hız olduğunu vurguladı. ‘‘Wizz Air son 12 ayda 8.9 milyon yolcu taşıdı. Doluluk oranının, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan başlayacağımız uçuşlar ile daha da yükseleceğine inanıyoruz. 34 adet, tamamı Airbus A320 uçaklarından oluşan bir filoya sahibiz. Avrupa’da en genç yaş ortalamasına sahip uçaklarla operasyon yapıyoruz. Polonya, Macaristan, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti’ne kadar uzanan geniş bir ağa hizmet veriyoruz. Wizz Air olarak, 2017 yılında 132 uçaklık bir filo hedefliyoruz’’ dedi. Abran, Wizz Air’ın bundan sonra uçacağı noktalardan bir diğerinin de Haziran 2011’de başlayacak, Antalya-Budapeşte hattı olacağını dile getirerek sözlerini noktaladı.

Basın toplantısında ayrıca yolcular; havayolunun biletlerine, kurumsal web sitesi wizzair.com adresinden tek yön herşey dahil olmak üzere 32,49 EURO’dan başlayan fiyatlar ile ulaşabilecekler.Wizz Air artık Sabiha Gökçen'de

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşım İstanbul sadece Avrupa yakasımı sen öyle mi sanıyorsun Anadolu yakasında 5-6 milyon İstanbullu var ülkemizde nüfusu bu kadar olan başka bir yer var mı hem birr bak İstanbul il sınırları nereleri kapsıyor dayanağı olmadan böyle yorumlar yapma sadece gülünç duruma düşüyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
SAW a sıksık giden biri olarak söylüyorum orası Istanbul İL sınırları dışındadır. İnanmayan gitsin baksın veya işin uzmanına sorsun. SAW Istanbul il sınırları içerisinde yer almıyor. 2.si Avrupada da şehir merkezine uzak havalimanları var ama böyle ulasım sorunları yok. Siz Istanbul dısına ineceksiniz ve ordan sıkısık trafıkde köprüden karsıya gececeksiniz. Nasıl bir trafık ve nasıl bir rezillik oldugunu biliyormusunuz ??? Dünyada başka yerde böyle bir rezillik yok ! SAW in adı İstanbul ile değil Kocaeli ile anılmalıdır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu havalimanının IST diye geçmesi yolcuları kandırmacadır. Orası IST sınırdır. Hatırlarsanız bir aralar yalova da IST a bağlıydı. Dolayısı ile Adapazarı veya İzmit olarak düzeltilmesi gerekir. Tükeyiciyi yanıltmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşlar SAW ı begenmeyen arkadaşlar avrupadaki havalimanları şehir merkezine çok mu yakın? SAW çok gerekli bir havalimanıdır. AHL yoğunluğu kaldıracak durumda değil artık. Tamam avrupada havalimanlarının şehir merkezine bağlantısı çok kolay SAW ın en büyük eksiği de o bu vatandaşın değil yetkililerin suçu:) vatandaş neden ucuza uçmasın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000