28 Temmuz 2009, Salı 08:30:38

Üçüncü havalimanının yeri netleşti

2023’te kentin nüfusunun 16 milyona çıkacağı tahminiyle hazırlanan plana göre İstanbul’a 3’üncü havalimanı Silivri Gazitepe’ye yapılacak...
  • SAW artık tamamen kapanır. Kargo uçaklarını da Çorluya verirlerse tam süper olur işte. SAW ı savunan arkadaşlarımız haklı olabilirler ama SAW zaten yapılırken yanlıştı. Yani çocuk ölü doğmuştu.
  • istanbul tma içine yeni havalanı yada mevcutları geliştirmek çözüm değil çünkü yaklaşma ve yol kontrol yine aynı ekip ve techizatla yapılacak yani şuanki ortamda mümkün değil
  • çorlu havaalani en kisa zamanda genişletilmeli , altyapi üstyapi no problem , tas gibi havaalani
  • Arkadaşlar bir SAW diye tutturmuşsunuz.Biliyormusunuz ki Alamanya,Köln,den SAW ,a uçakla 2.45 saat te geliyoruz.SAW dan Florya ya 3.30 saatte varabiliyoruz.İstanbulun trafik sorunu,SAW ın aprondan karşıdan karşıya geçme sorunu çözülmeden SAW ancak Anadolu yakasına hizmet verir.İstanbulunu mevcut hava trfiğini mevcut olan bu 3 havaalanı çözer.4.cü yapılacaksa bu kargo alanı olmalıdır.

İstanbul'un mevcut sorunlarının çözümü ve gelişmesinin sürdürülebilir şekilde sağlanması için hazırlanan 1/100 binlik çevre düzeni planı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın onay ile askıya çıktı. 2023’te kentin nüfusunun 16 milyona çıkacağı tahminiyle hazırlanan plana göre İstanbul’a 3’üncü havalimanı Silivri Gazitepe’ye yapılacak.

Bazı kararlar şöyle:

Harem Otogarı kaldırılacak. TEM Otoyolu üzerinde Silivri, Selimpaşa, Bahçeşehir, Arıcılar, Kavacık, Ataşehir ve Kurtköy’de cep otogarları yapılacak.

Haydarpaşa Limanı kaldırılacak. Ambarlı ve Pendik Limanları mevcut haliyle korunacak. Kentin gelecekteki liman ihtiyacı Tekirdağ-Marmara Ereğilisi’ndeki 4 limandan sağlanacak.

Çorlu ve Sabiha Gökçen havalimanları genişletilecek. Silivri’de de yeni bir havalimanı yapılacak.

Üçüncü havalimanının yeri netleşti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
SAW artık tamamen kapanır. Kargo uçaklarını da Çorluya verirlerse tam süper olur işte. SAW ı savunan arkadaşlarımız haklı olabilirler ama SAW zaten yapılırken yanlıştı. Yani çocuk ölü doğmuştu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
istanbul tma içine yeni havalanı yada mevcutları geliştirmek çözüm değil çünkü yaklaşma ve yol kontrol yine aynı ekip ve techizatla yapılacak yani şuanki ortamda mümkün değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
çorlu havaalani en kisa zamanda genişletilmeli , altyapi üstyapi no problem , tas gibi havaalani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar bir SAW diye tutturmuşsunuz.Biliyormusunuz ki Alamanya,Köln,den SAW ,a uçakla 2.45 saat te geliyoruz.SAW dan Florya ya 3.30 saatte varabiliyoruz.İstanbulun trafik sorunu,SAW ın aprondan karşıdan karşıya geçme sorunu çözülmeden SAW ancak Anadolu yakasına hizmet verir.İstanbulunu mevcut hava trfiğini mevcut olan bu 3 havaalanı çözer.4.cü yapılacaksa bu kargo alanı olmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000