26 Temmuz 2012, Perşembe 08:55:06

TRAFİK ÇİLESİNE ÇÖZÜM...

İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki onarım çalışmaları yüzünden yaklaşık 1 aydır süren trafik çilesi, bütçesi elverenleri ‘havalandırdı’...
  • Antalya dan Muzaffer Kaptan ve tüm Kaan Air çalışanlarına selamlar. Başarılarınızın devamlı olmasını dilerim.
  • Redstar 200 saat nerden ucuyormus! Ufak atsinlarda civcivler yesin...
  • Istanbul uzerinde vizir vizir helikopter taksi ohh ne ala memleket. El edelim bizide aliversin.

Son haftalarda, özellikle işadamı ve turistlerin havalimanı transferleri için helikopter kiralama talebinde iki kata varan artışlar gözleniyor. Başarı Holding’e bağlı Kaan Air’in Genel Müdürü Kemal Suler, şirketlerinde hava taksi kiralama miktarının ayda 910’dan 20’lere çıktığını belirterek, “En çok Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarına gidiş için talep var. Sabiha Gökçen, Levent’ten helikopter ile 10 dakika sürüyor. 5-6 kişilik helikopterde toplam bedel 600 Euro.

Çoğu zengin turist ve zamanı değerli olan işadamları için avantajlı bir yöntem. Kişi başı 100-120 Euro’ya 3 saatlik trafiği 10 dakikada aşıyorlar” dedi. 1 saatlik uçuşun KDV dahil 1.500 Euro olduğunu kaydeden Suler, işadamlarının şehirlerarası uçuş taleplerinde de artış olduğunu söyledi.

‘GENEL HAREKETLİLİK VAR’

Turkeyaviation Yöneticisi Emre Yıldız da havalimanından şehir merkezine transferlerin arttığını belirterek, “Atatürk Havalimanı’ndan uçuşta Çırağan ya da Taksim’deki evlendirme dairesinin otoparkı en çok tercih edilen iniş noktaları. Trafik sorununun yanı sıra İstanbul’a gelen üst düzey misafirlerdeki artış da talebi yükseltiyor” dedi. Helikopter kiralama trafiğinde 1-2 aydır genel bir artış olduğuna dikkat çeken Redstar Havacılık yetkilisi Doruk Bağlan, şu bilgileri verdi: “Hava ambulanslar dahil ayda 200 saatlik kiralama yapıyoruz. 30-35 uçuşun 5-6 tanesi özel kiralama. Bu oran giderek artıyor.”

(Gazete Habertürk)

TRAFİK ÇİLESİNE ÇÖZÜM...

Facebook Yorum

Yorumlar

Evren ~ 6 yıl önce
Antalya dan Muzaffer Kaptan ve tüm Kaan Air çalışanlarına selamlar. Başarılarınızın devamlı olmasını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Insider ~ 6 yıl önce
Redstar 200 saat nerden ucuyormus! Ufak atsinlarda civcivler yesin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taksi? ~ 6 yıl önce
Istanbul uzerinde vizir vizir helikopter taksi ohh ne ala memleket. El edelim bizide aliversin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000