05 Mart 2012, Pazartesi 12:45:14

SIRA SABİHA GÖKÇEN'DE...

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda, 4 Mart tarihinde başlayan 'Open Gate' uygulaması ile yolcular, pasaport kontrolünden hemen sonra konulan 11 adet dedektörlü kapı ve X-Ray’den geçecek...
  • bu uygulama güvenlik komisyonun akılcı uygulaması değil avrupa havaalanlarında uygulanan bir güvenlik uygulaması tabiki faydalı ve pratik bunun bir adım ötesinide gördüm fakat Türkiye'nin güvenlik sebeplerinden ötürü pek uygun olmaz bence.
  • Atatürk Havalimanında da bekliyoruz.. :)
  • Sabiha Gökçen Havalimanında başlatılan bu uygulama güvenliğe ve konfora değer katacaktır. Güvenlik Komisyonunun akılcı çözümünü tebrik ederim. Darısı diğer havalimanlarına... Umarım böyle akılcı çözümler her yerde uygulanır.
Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde güvenlik uygulamaları değişti.

4 Mart tarihinde başlayan ‘Open Gate’ uygulaması ile yolcular, pasaport kontrolünden hemen sonra konulan 11 adet dedektörlü kapı ve X-Ray’den geçecek. 12 Ocak 2012 tarihinde başlayan ‘Open Gate’ çalışmaları, 4 Mart 2012 Pazar günü saat: 06:00’da tamamlanarak, yeni uygulamaya geçildi.
 
Yolcular; yeni uygulamayla birlikte, Dış Hatlar Terminal girişlerinde yer alan dedektörlü kapı ile X-Ray'den geçtikten sonra biniş işlemlerini uçtukları havayolu bankosunda gerçekleştiriyor. Bagajlarını vererek biniş kartını alan yolcular, pasaport bankolarından hemen sonra olan dedektörlü kapıların birinden geçiş yapıyor.

Yolcular, pasaport bankolarının hemen yanındaki dedektörlü kapıların bulunduğu yere konulacak X-Ray’den de bagajlarını geçirebiliyorlar. 
 
İstanbul aktarmalı olarak başka ülkeye uçuş yapacak olan transit yolcular da, gidiş katı arındırılmış salona girmek için dedektörlü kapı ile X-Ray’den geçecek. Yeni uygulamayla birlikte yolcular uçak kalkış anına kadar olan zamanı diledikleri yerde alışveriş yaparak, dinlenerek, yemek yiyerek geçirebilecekler.

Aynı şekilde bu uygulamayla yolcuların daha rahat bir ortamda uçaklarına binmesini sağlamak ve havayolu şirketlerinin ani uçak kapı değişikliğinde yolcuların sorun yaşamasını engellemek amaçlanıyor.SIRA SABİHA GÖKÇEN'DE...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
bu uygulama güvenlik komisyonun akılcı uygulaması değil avrupa havaalanlarında uygulanan bir güvenlik uygulaması tabiki faydalı ve pratik bunun bir adım ötesinide gördüm fakat Türkiye'nin güvenlik sebeplerinden ötürü pek uygun olmaz bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Atatürk Havalimanında da bekliyoruz.. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sabiha Gökçen Havalimanında başlatılan bu uygulama güvenliğe ve konfora değer katacaktır. Güvenlik Komisyonunun akılcı çözümünü tebrik ederim. Darısı diğer havalimanlarına... Umarım böyle akılcı çözümler her yerde uygulanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000