02 Mayıs 2008, Cuma 08:03:35

SAW devredildi, ilk para Dağıstanlı uçaktan

Limak-GMR-MAHB ortak girişim grubunun kurduğu İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş (İSG), İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı dün Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri’nden (HEAŞ) saat 24.00 itibarıyla devraldı...
  • dagestan olmasa sasardim zaten ne gereksiz bi ucak bu, 3 kurus para verir alani satin alir!!!

İşletmesİnİ 20 yıllığına KDV dahil 2 milyar 279 milyon euroya alan Limak-GMR-MAHB ortak girişim grubunun kurduğu İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş (İSG), İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı dün Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri’nden (HEAŞ) saat 24.00 itibarıyla devraldı.

İSG, mevcut terminallerin yanı sıra yer hizmetlerinin işletilmesi, kargo operasyonları ve uçak yakıt ikmal operasyonlarını da 20 yıl süre ile gerçekleştirecek. 2010 yılında devreye alınacak 10 milyon yolcu kapasiteli, toplam 320 bin metrekare kapalı alana sahip yeni dış hatlar terminali ve ekleri asgari 250 milyon euroya mal olacak. Devirle birlikte bini aşkın HEAŞ çalışanı da İSG bünyesine geçti. Devir teslim gerçekleştikten sonra Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na ilk inen uçak Dağıstanlı oldu. Böylece yeni kurulan İGS, ilk parasını bu uçaktan kazanmış oldu.

İSG Uluslararası Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş. CEO’su Yetik Mert, “İstanbul Sabiha Gökçen konforlu, süratli ve yolcu odaklı bir havalimanı. Varolan tesisleri kaliteli ve profesyonel insan kaynakları ile destekleyerek büyütüp geliştireceğiz” dedi.

SAW devredildi, ilk para Dağıstanlı uçaktan

Facebook Yorum

Yorumlar

Rumuz ~ 10 yıl önce
dagestan olmasa sasardim zaten ne gereksiz bi ucak bu, 3 kurus para verir alani satin alir!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000