14 Temmuz 2015, Salı 14:10:43

Sabiha Gökçen'in 6 aylık performansı belli oldu

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı; 2015 yılının ilk 6 ayında yolcu sayısını %17 artırarak 12.6 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı.
  • bu bir başarı değil 25 milyon yocu kapasiteli dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı diye pompalanan liman halen yüzde elli kapasitelerde.uçuşlar low cost olduğu için insanlar tercih ediyor.Yani yönetim olmasada (İSG)insanlar limanı kullanacak.ikinci konu hava tarafı operasyonu berbat körük yanaşma süreleri berbat yolcu bagaj karoselleri bakımsız alt tarafındaki lastikler sökük çalışıyor.mekanizma görünüyor.Çoluk çocuk elini ayağını sıkıştırsa hesabını kim verecek.
  • Arkadaşlar sabiha gökçenin gerçekten kalitesiz ve düşük bi havalimanı olduğunu düşünmekteyim öncelikle küçük 2.olarak pegasus havayolları cidden kendini thy sanmakta ve bazen thyden sadece 100lira daha fazla indirimle bilet satmakta düzenli gibi gözüken fakat bi uçak körüğe geldiğinde eli ayağı tutuşan görevlilere sahip olan bir yer özellikle pegasusun pilotları hariç (kokpite soktukları için beni) diğer tüm çalışanları çok kötü oranın tercih edilmesinin sebebide millet bursadan sakaryadan izmitten ve istanbul çevresi yerlerden en yakın havalimanı olduğu için el mahkum geliyorlar ve ben genellikle kime sorduysam hiç kimsede ordan uçmaktan memnun olmuyor.Atatürke ve 3.havalimanına rakip olamayacak kadar düşük bir havalimanı
  • yıllık 24 milyon yolcu.25 te olabilir çünkü henüz önümüzde olan bayram yoğunluklarıda hesaba katılmalı.çok iyi bir performans 20.yıl hedefine sanırım 10.yılda ulaşılacak. tebrikler. Herkesin dile getirdiği otopark sorunu başta olmak üzere ,her alandaki proje ve işleyişte arge çalışmaları,geliştirme,iyileştirme yapılması şart.
  • Bu Sabiha Gökçen de açıktan açığa bir mücadele var ki sormayın gitsin. Bazı şirketler bu havalimanını babalarının malı görüyor olmalı, kontrolörlere yedirdikçe yediriyor, diğerlerine nefes aldırmamak için var gücü ile çalışıp çabalıyor. THY SAW' a uçak yığıp Pegasus' u zor durumda bırakacak, nefesini kesecek taktik uyguluyor düşüncesine kapılıp inanılmaz bir mücadele yaşanıyor. Bu işten eninde sonunda Hava Trafik Kontrolörlerinin başı çok iyi ağrıyacak. Denilmedi demeyin. Görürsünüz. Ne de olsa atasözüdür. Atlar tepişir arada eşekler ezilirmiş. Tabi bir de hizmetinde olunan milletin parası ile (az veya çok ödediğinin önemi hiç yok) rezil olması var ki, asıl günah bence bu.

Son 5 yıldır kendi kategorisinde Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı seçilen İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı; 2015 yılının ilk 6 ayında yolcu sayısını %17 artırarak 12.6 milyon yolcuya ev sahipliği yaptı.

Elde ettiği yolcu artış oranlarıyla sadece Türkiye’de değil yurtdışında da birçok başarı elde eden İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2015 yılında da aynı başarısını devam ettiriyor. 2014 yılının ilk 6 ayında toplam 10 milyon 845 bin 33 olarak gerçekleşen yolcu sayısı, içinde bulunduğumuz 2015 yılının aynı döneminde yüzde 17’lik bir artışla 12 milyon 646 bin 205 oldu.

Geçen yıl Ocak-Haziran döneminde 6 milyon 950 bin 211 olan iç hat yolcu sayısı ise 2015 yılının Ocak-Haziran döneminde 8 milyon 291 bin 698 olarak gerçekleşti. Buna göre toplam iç hat yolcu artışı yüzde 19 oldu. Aynı şekilde geçen yıl söz konusu dönemde 3 milyon 894 bin 822 olan dış hat yolcu sayısı ise yüzde 12 artışla 4 milyon 354 bin 507 rakamına ulaştı. Bu arada sadece Haziran ayı baz alındığında geçen yıl toplam 2 milyon 185 bin 715 olarak gerçekleşen yolcu sayısı, yüzde 12 oranında artarak 2015 yılının Haziran ayında 2 milyon 453 bin 500 oldu.

Sabiha Gökçen'in 6 aylık performansı belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Başarı değil ~ 3 yıl önce
bu bir başarı değil 25 milyon yocu kapasiteli dünyanın en hızlı büyüyen havalimanı diye pompalanan liman halen yüzde elli kapasitelerde.uçuşlar low cost olduğu için insanlar tercih ediyor.Yani yönetim olmasada (İSG)insanlar limanı kullanacak.ikinci konu hava tarafı operasyonu berbat körük yanaşma süreleri berbat yolcu bagaj karoselleri bakımsız alt tarafındaki lastikler sökük çalışıyor.mekanizma görünüyor.Çoluk çocuk elini ayağını sıkıştırsa hesabını kim verecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ziyaretçi ~ 3 yıl önce
Arkadaşlar sabiha gökçenin gerçekten kalitesiz ve düşük bi havalimanı olduğunu düşünmekteyim öncelikle küçük 2.olarak pegasus havayolları cidden kendini thy sanmakta ve bazen thyden sadece 100lira daha fazla indirimle bilet satmakta düzenli gibi gözüken fakat bi uçak körüğe geldiğinde eli ayağı tutuşan görevlilere sahip olan bir yer özellikle pegasusun pilotları hariç (kokpite soktukları için beni) diğer tüm çalışanları çok kötü oranın tercih edilmesinin sebebide millet bursadan sakaryadan izmitten ve istanbul çevresi yerlerden en yakın havalimanı olduğu için el mahkum geliyorlar ve ben genellikle kime sorduysam hiç kimsede ordan uçmaktan memnun olmuyor.Atatürke ve 3.havalimanına rakip olamayacak kadar düşük bir havalimanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adım adım hedefe ~ 3 yıl önce
yıllık 24 milyon yolcu.25 te olabilir çünkü henüz önümüzde olan bayram yoğunluklarıda hesaba katılmalı.çok iyi bir performans 20.yıl hedefine sanırım 10.yılda ulaşılacak. tebrikler. Herkesin dile getirdiği otopark sorunu başta olmak üzere ,her alandaki proje ve işleyişte arge çalışmaları,geliştirme,iyileştirme yapılması şart.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dam ~ 3 yıl önce
Bu Sabiha Gökçen de açıktan açığa bir mücadele var ki sormayın gitsin. Bazı şirketler bu havalimanını babalarının malı görüyor olmalı, kontrolörlere yedirdikçe yediriyor, diğerlerine nefes aldırmamak için var gücü ile çalışıp çabalıyor. THY SAW' a uçak yığıp Pegasus' u zor durumda bırakacak, nefesini kesecek taktik uyguluyor düşüncesine kapılıp inanılmaz bir mücadele yaşanıyor. Bu işten eninde sonunda Hava Trafik Kontrolörlerinin başı çok iyi ağrıyacak. Denilmedi demeyin. Görürsünüz. Ne de olsa atasözüdür. Atlar tepişir arada eşekler ezilirmiş. Tabi bir de hizmetinde olunan milletin parası ile (az veya çok ödediğinin önemi hiç yok) rezil olması var ki, asıl günah bence bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000