04 Şubat 2016, Perşembe 14:27:50

Sabiha Gökçen’e ‘Kirli’ suçlaması

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki temizlik sorununa ilişkin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
  • Personel kapısı bakanlığın talimatı ile değil, bakanlığın denetlemesi sonucu ISG tarafından kapatıldı. Denetleme sonucuna önlem almak yerine kolaya kaçmayı tercih ettiler. Zaten sonucu da yanlış değerlendirdiler. Bakanlığa tekrar şikayet edilse tekrar sorun yaşayacaklar. Çünkü orada yaya geçidi olması lazım. Yaya geçidi ise sadece çıkışta gerekli olan birşey değil. Girişte de olması gerekmektedir. Ah süper Türk zekası ah.
  • Personel çıkış kapısı, çıktıktan sonra karşıya geçmek için kullanılacak yaya geçidi olmadığı için kapatıldı. Peki girişte, personel karşıdan karşıya geçmek için yaya geçidi kullanmayacak mı? Bir iş yapıyorsunuz fakat bilgisiz ve bilinçsizce. Denetim sonucunu değerlendiren kişileri değerlendirmek lâzım.
  • Sırf Muhalif Partinin Milletvekili bunları dillendirdi diye eleştirenlere yazıklar olsun. Zaten gerçekleri görecek gözünüz yok, o kör gözünüzü açmaya çalışanı da susturmaya çalışıyorsunuz. Kirli kardeşim hem de çöplükten bir çıt daha temiz denecek kadar kirli. Verdiler işletmesini Malezyalılara, temizlik işçilerine para vermiyorlar, adamları azaltmışlar, temizlik malzemeleri en adisinden. Maliyetten kısıyorlar. Yoğunluk rezil ötesi, temizlenecek vakit yok. Halk desen, tuvalette abdest alıyor. Bir çok yerde kokudan geçilmiyor. Hemen hergün görüyoruz bunları. Görevlilerin giriş çıkış yaptığı kapıyı kapatmışlar, tüm çalışanlar da yolcuların kapısından çıkıyor. Havaalanı yönetiminden anladıkları tek şey, işleri kolaylaştırmak değil, olabildiğince sorunlu hale getirmek. Gel de sen bunlardan temizliği doğru düzgün yapmalarını bekle. Size hak bu. Boş yere uğraşmış vekil.
  • Atatürk Havalimanı iç hatlar bölümünün tuvaletini daha görmemişler. İğrenç.. Dışhatlar neyse ama iç hatlar ata da facia... hele ofislerin bulunduğu alanlar...

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki temizlik sorununa ilişkin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

CHP Milletvekili Haluk Pekşen, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 2014 yılında iç ve dış hatlarda toplam 185 bin 410 uçuş yaptığı ve 23 milyon 631 bin 864 yolcuya hizmet verildiğini hatırlattı. 2015 yılında ise iç ve dış hatlarda toplam 218 bin 626 uçuş gerçekleştirerek 28 milyon 285 bin 578 yolcu ağırlandığını vurgulayan Pekşen, havalimanındaki temizlik sorununa dikkat çekti.

Pekşen soru önergesinde şu noktalara dikkat çekti: 

-Uçuş ve kullanım kapasitesi her yıl yüksek oranda artan Sabiha Gökçen Havalimanı’nın kirliliği ile ilgili yolculardan ciddi şikayetler gelmesine rağmen havalimanının temizlik ve hijyen şartlarının iyileştirilmesi için neden bir çalışma yapılmamaktadır?

-Havalimanı temizliği konusu çok yaygın bir kullanıcı rahatsızlığına neden olmasına rağmen bu güne kadar neden önlem alınmamıştır?

-Havalimanına bakımsızlıktan ötürü şikayet gelmesini engellemek ve durumu düzeltmek için acil olarak herhangi bir düzenleme yapılacak mıdır?

Sabiha Gökçen’e ‘Kirli’ suçlaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Personel Kapısı ~ 3 yıl önce
Personel kapısı bakanlığın talimatı ile değil, bakanlığın denetlemesi sonucu ISG tarafından kapatıldı. Denetleme sonucuna önlem almak yerine kolaya kaçmayı tercih ettiler. Zaten sonucu da yanlış değerlendirdiler. Bakanlığa tekrar şikayet edilse tekrar sorun yaşayacaklar. Çünkü orada yaya geçidi olması lazım. Yaya geçidi ise sadece çıkışta gerekli olan birşey değil. Girişte de olması gerekmektedir. Ah süper Türk zekası ah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
El cevap ~ 3 yıl önce
Mevzuattan bir habersiniz yemin ediyorum. Servis katları girişleri ile apron personel girişleri için giriş/çıkış için konulması zorunludur. Saw için bahsedersek arrival ve departure katlarında yolcu giriş bölümlerinin haricinde personel için bir giriş konulması zorunluluğu yoktur. Otopark'a giden 4 yol varken, incileri dökülen insanlar yüzünden tüm havalimanı çalışanları mağdur oldu. Şikayet eden pegasus personeli kimse kına yakabilir şimdi.
SAW ~ 3 yıl önce
Personel çıkış kapısı, çıktıktan sonra karşıya geçmek için kullanılacak yaya geçidi olmadığı için kapatıldı. Peki girişte, personel karşıdan karşıya geçmek için yaya geçidi kullanmayacak mı? Bir iş yapıyorsunuz fakat bilgisiz ve bilinçsizce. Denetim sonucunu değerlendiren kişileri değerlendirmek lâzım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muhalif ~ 3 yıl önce
Sırf Muhalif Partinin Milletvekili bunları dillendirdi diye eleştirenlere yazıklar olsun. Zaten gerçekleri görecek gözünüz yok, o kör gözünüzü açmaya çalışanı da susturmaya çalışıyorsunuz. Kirli kardeşim hem de çöplükten bir çıt daha temiz denecek kadar kirli. Verdiler işletmesini Malezyalılara, temizlik işçilerine para vermiyorlar, adamları azaltmışlar, temizlik malzemeleri en adisinden. Maliyetten kısıyorlar. Yoğunluk rezil ötesi, temizlenecek vakit yok. Halk desen, tuvalette abdest alıyor. Bir çok yerde kokudan geçilmiyor. Hemen hergün görüyoruz bunları. Görevlilerin giriş çıkış yaptığı kapıyı kapatmışlar, tüm çalışanlar da yolcuların kapısından çıkıyor. Havaalanı yönetiminden anladıkları tek şey, işleri kolaylaştırmak değil, olabildiğince sorunlu hale getirmek. Gel de sen bunlardan temizliği doğru düzgün yapmalarını bekle. Size hak bu. Boş yere uğraşmış vekil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel kapisi ~ 3 yıl önce
Personel kapisi pegasus personelinin anlamsiz bir sikayeti yuzunden bakanligin talimati ile kapatildi cok bilmis ulema !
Ulema!!! ~ 3 yıl önce
Aferin size, aklınız herkese yeterde artar bile. Biri şikayet etti diye bakanlığınız marifetini yapsın, siz de tüy dikin zaten böyle. Onca insan gecikmelerden, yönetim sorunlarından da şikayetçi. Meydanı da kapatsınlar. Ulemayı da 11.48.48 Personel Kapısı başlıklı yorum kapaklamış size. Damı görsen mertek sanacaksın. İşin içinde işten haberi yok adamın, bir de cevap yazıyor.
ata'ya gel ~ 3 yıl önce
Atatürk Havalimanı iç hatlar bölümünün tuvaletini daha görmemişler. İğrenç.. Dışhatlar neyse ama iç hatlar ata da facia... hele ofislerin bulunduğu alanlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000