11 Aralık 2016, Pazar 11:50:04

Sabiha Gökçen'de 2. pist 2019'da hazır

DHMİ Çanakkale, Balıkesir, Sinop ve Kahramanmaraş'ta havaalanı yenileme çalışmalarına devam ederken, Sabiha Gökçen'in yeni pistinin 2019’da tamamlanması hedefleniyor.
  • Turkiye gelisince bati daha cok kuduruyor...o yuzden saldiriyorlar! ama bu basarili olmaya engel olamaz! olmaz!
  • Hatay dada pist ve terminal binası genisletilmesini istiyoruz
  • Haberdeki fotoğrafta dikkat ettiyseniz zaten 2. Pist var ama taxi yolu olarak kullanılıyo. İlginç değilmi? Apronu pistin dibine kadar yapıp da uçakları piste çok yakın park ederseniz tabiki pist olarak kullanılamaz taxi yolu olarak kalır. Zamanında terminal ve apronun yerini daha iyi planlayıp , izmir havaalanı gibi yedek piste sahip olabilirmiş.
  • Heaş da işler yürümüyor. İhale meselesi yeni degilki. Kaç senedir devam eden mesele. Bir türlü yapamıyorlar. Heaş yerine dhmi olsa iş coookkkktaaan bitmişti.

DHMİ Çanakkale, Balıkesir, Sinop ve Kahramanmaraş'ta havaalanı yenileme çalışmalarına devam ederken, Sabiha Gökçen'in yeni pistinin 2019’da tamamlanması hedefleniyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)Türkiye’nin dört bir noktasında havaalanlarının altyapı ve kapasitesini geliştirmek için çalışmalar yürütüyor. Akşam'dan Miray Çimen'in haberine göre İstanbul’da 3. Havalimanı’nın inşaatı devam ederken tek pisti olan Sabiha Gökçen Havaalanı’nda ise yeni pist, ilave taksi yolları, hızlı çıkış taksi yolları, garaj binaları, kuvvet santralleri, kule, teknik blok ve üstyapı işleri yapılması için gereken çalışmalar devam ediyor. Havaalanındaki tüm çalışmaların 2019 yılında tamamlanması hedefleniyor.

ÇANAKKALE GENİŞLİYOR

Sinop Havaalanı’nda ise terminal binası için yapım çalışmaları sürüyor. Terminal binası yapımının ocak ayında tamamlanması planlanıyor. DHMİ 200 metrekarelik terminal binası olan  Çanakkale Havaalanı’ndaki kapasiteyi de 10 bin 800 metrekareye çıkarmaya hazırlanıyor. Bu binanın 2017 yılı mart ayında hizmete girmesi öngörülüyor.

Muş Havaalanı için de yeni bir terminal binası planlanıyor.Ayrıca ilave apron, otopark ve ısı güç merkezi yapılması için çalışmalar devam ediyor. DHMİ, Kahramanmaraş’a yapılacak olan 21 bin 520 metrekarelik terminal binası için de 700 günlük bir yapım süreci öngörüyor. Ayrıca Balıkesir Havalimanı için başlatılan yeni terminal binası projesinin de Ekim 2018’de tamamlanması hedefleniyor.

Esenboğa Havalimanı'nda da yaklaşık 129 milyon TL’lik yeni bir paralel taksi yolunun yapılması için çalışmaların sürdürüldüğü kaydedildi. Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından ise  3. pist için çalışmalara hız verilecek.

Sabiha Gökçen'de 2. pist 2019'da hazır

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

.Tr ~ 2 yıl önce
Turkiye gelisince bati daha cok kuduruyor...o yuzden saldiriyorlar! ama bu basarili olmaya engel olamaz! olmaz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gelişmiş ~ 2 yıl önce
Türkiye ‼️
peyzaj bitiyor ~ 1 yıl önce
Herşeye rağmen,hainlikler ve bölücüler bizi bölemez.Bizi dahada büyütür. Hazımsızlara yine soda,yine esmer günler. -Türkiye daha yeni başlıyor- Çok şükür
Hatay ~ 2 yıl önce
Hatay dada pist ve terminal binası genisletilmesini istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevap ~ 2 yıl önce
hatayın terminali yenileneli daha ne kadar oldu? siz bu isi simcity falan zannediyorsunuz heralde
Mobildeki Haber fotoğrafı ~ 2 yıl önce
Haberdeki fotoğrafta dikkat ettiyseniz zaten 2. Pist var ama taxi yolu olarak kullanılıyo. İlginç değilmi? Apronu pistin dibine kadar yapıp da uçakları piste çok yakın park ederseniz tabiki pist olarak kullanılamaz taxi yolu olarak kalır. Zamanında terminal ve apronun yerini daha iyi planlayıp , izmir havaalanı gibi yedek piste sahip olabilirmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2. ~ 2 yıl önce
İlk yapıldığında apron 60 m. gerideydi,sonradan taksi yoluna eklemlendi.Bilinemiyordu ki trafik böyle olacak,artacak.
Saw yonetim ~ 2 yıl önce
Heaş da işler yürümüyor. İhale meselesi yeni degilki. Kaç senedir devam eden mesele. Bir türlü yapamıyorlar. Heaş yerine dhmi olsa iş coookkkktaaan bitmişti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000