16 Eylül 2015, Çarşamba 10:38:47

Sabiha Gökçen taksicileri teröre karşı bir araya geldi

Sabiha Gökçen Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’ne bağlı çalışan onlarca taksici, bayraklarla ve klakson çalarak teröre tepki gösterdi.
  • Sabiha gökçen havalimanı kooperatifine üyeyim ayrıca taksi durağında çalışmaktayım. Münferit olaylar oluyor, özellikle kısa mesafe yolcularından şikayet bir de yolcuyu uzun mesafeden götürme. Her taksının çalışanının sawkoop takside sabıka kaydından tutun tüm kimlik bilgileri belli. Taksiden şikayetiniz mi oldu, plakası belli, ayrıca her taksının durak numarası iç ön camda asılı. İngilizce ve türkçe şikayet edilebilecek telefon ve mail adresleri belli. 7/24 çağrı merkezinde yabancı dil bilen görevli var. Ayrıca hava limanı durakta ve yolcu katlarında taksilerin önünde en az 4 adet görevli var. Yapılan her şikayet sonuna kadar incelenip, disiplin kurulunca incelenip uzaklaştırmaya kadar her türlü ceza veriliyor. Fazla para alınan kişiye parası iade ediliyor. O para şoförden tahsil ediliyor. Bu hizmetler bırakın taksi sektöründe kamu sektörün de verilmiyor. Siz şikayet ettiğiniz hangi resmi ve özel çalışana aynı muameleyi yaptırabilirsiniz. Eleştiri yaparken biraz araştırınız.
  • Devaminda oyle kötü yolcular gelirdi ki 5 liralik yere giderdi sizi arabanjzi hayatınızı satın almış gibi davraniyolar evet bu diğer müşteriye kotu davranacaksın anlamına gelmiyor buda başka bir gerçek. Bir diğer konuya gelelim,kısa mesafe yada yolu uzatma ile alakalı bir problem yaşadığınız zaman kooperatifi arayın ve saat kaçta bindiginizi araca ve aracın plkasini verin emin olun gerekli yaptırım uygulanıyor kooperatif'in işine geliyor bu durum genelde300 lira ceza verilir kooperatif'in cebine girer para aynı durum3 kere tekrarlanirsa adami kovarlar,aklınızda bulunsun. Başka bir konu ise sabıkalı arkadaşlar,orda hırsız dolandirici yüz kızartıcı durumdan sabıkalı olanlar zaten ise alınmaz. Ufak tefek şeyler yani banka borcu yada adamin şirketi yada dükkanı varmış zamanında batmış haciZ gelmiş bunun gibi yani. Kısacası lütfen hakaret ederken bir kere daha düşünün.
  • Simdi bazı vatandaşlar sitem etmis evet soylediklerinin %90 i haklı. Ben 4 sene çalışmış biri olarak söylüyorum,müşteri'yi dolandiranda vardi gezdirende dovende küfür edende ama hepsini ayni kefeye koymayın lütfen. Namusuyla para kazanan çok fazla sabiha gokcende. Simdi bazı taksici arkadaşlar yazmış bizi de darp ettiler diye. Onada açıklama yapayım yalnis hatirlamiyosam 2011 yada 2012 senesi Pendik civarında calisan yani başka durakta çalışan bir taksi geliyor havalimanindan yolcu çalıyor bakin aliyor demiyorum çalıyor. Ve o taksici arkadas çamlıca giseleri gectikten sonra kotu bir kaza yapıyor ve yolcunun çocuğu vefat ediyor. Ama hic kimse bu taksinin Pendik'te bir durakta çalıştığını konuşmuyor çünkü havalimanindan binmiş müşteri ondan sonra biz 2 sene cok çile çektik. Bundan dolayi yasaklandı başka taksicilerin yolcu alması.
  • ben on, oniki yıldır sabiha gökçen havaalanında şöförlük yaptım halen arasırada olsa çalışıyorum. alandan durak harici araçlara 4-5 yıl öncesi kendi araçlarımız yetmediği anlarda dışardan yolcu getiren taksilere yolcu verilirdi, hatta sorulur yolcu kısa mesafe giderse yolcunu bıraktıktan sonra yine gelmesi söylenirdi. fakat bu suistimal edildi. adam örneğin sultanahmete gidiyorsa yabancı yolcuyu aldı pendik vapur iskelesine bıraktı adamın yüz, yüzelli dolarını pendikte indirdi tekrar geldi yolcu aldılar bu yapılan uygunsuz işleri yapan kendini bilmezlerin yüzünden bu işe son verildi. işin aslı budur

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda toplanan Taksiciler Kooperatifi’ne(SAWKOOP) bağlı onlarca taksici, teröre ‘hayır’ dedi. Dün bir araya gelen taksi sürücüleri araçlarının üzerine Türk bayrağı astı.

Sabiha Gökçen Havaalanı Jandarma Koruma Bölük Komutanlığı’nın da destek verdiği eyleme havalimanından başlayarak  Pendik Yenişehir mahallesi güzergahında uzun araç konvoyları  ile devam etti.

Sawkoop yönetimi, teröre karşı birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak tüm şehit ailelerine ve Türk milletine başsağlığı mesajı iletti.Sabiha Gökçen taksicileri teröre karşı bir araya geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

cafer azman ~ 1 yıl önce
Sabiha gökçen havalimanı kooperatifine üyeyim ayrıca taksi durağında çalışmaktayım. Münferit olaylar oluyor, özellikle kısa mesafe yolcularından şikayet bir de yolcuyu uzun mesafeden götürme. Her taksının çalışanının sawkoop takside sabıka kaydından tutun tüm kimlik bilgileri belli. Taksiden şikayetiniz mi oldu, plakası belli, ayrıca her taksının durak numarası iç ön camda asılı. İngilizce ve türkçe şikayet edilebilecek telefon ve mail adresleri belli. 7/24 çağrı merkezinde yabancı dil bilen görevli var. Ayrıca hava limanı durakta ve yolcu katlarında taksilerin önünde en az 4 adet görevli var. Yapılan her şikayet sonuna kadar incelenip, disiplin kurulunca incelenip uzaklaştırmaya kadar her türlü ceza veriliyor. Fazla para alınan kişiye parası iade ediliyor. O para şoförden tahsil ediliyor. Bu hizmetler bırakın taksi sektöründe kamu sektörün de verilmiyor. Siz şikayet ettiğiniz hangi resmi ve özel çalışana aynı muameleyi yaptırabilirsiniz. Eleştiri yaparken biraz araştırınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cagatay ~ 2 yıl önce
Devaminda oyle kötü yolcular gelirdi ki 5 liralik yere giderdi sizi arabanjzi hayatınızı satın almış gibi davraniyolar evet bu diğer müşteriye kotu davranacaksın anlamına gelmiyor buda başka bir gerçek. Bir diğer konuya gelelim,kısa mesafe yada yolu uzatma ile alakalı bir problem yaşadığınız zaman kooperatifi arayın ve saat kaçta bindiginizi araca ve aracın plkasini verin emin olun gerekli yaptırım uygulanıyor kooperatif'in işine geliyor bu durum genelde300 lira ceza verilir kooperatif'in cebine girer para aynı durum3 kere tekrarlanirsa adami kovarlar,aklınızda bulunsun. Başka bir konu ise sabıkalı arkadaşlar,orda hırsız dolandirici yüz kızartıcı durumdan sabıkalı olanlar zaten ise alınmaz. Ufak tefek şeyler yani banka borcu yada adamin şirketi yada dükkanı varmış zamanında batmış haciZ gelmiş bunun gibi yani. Kısacası lütfen hakaret ederken bir kere daha düşünün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cagatay ~ 2 yıl önce
Simdi bazı vatandaşlar sitem etmis evet soylediklerinin %90 i haklı. Ben 4 sene çalışmış biri olarak söylüyorum,müşteri'yi dolandiranda vardi gezdirende dovende küfür edende ama hepsini ayni kefeye koymayın lütfen. Namusuyla para kazanan çok fazla sabiha gokcende. Simdi bazı taksici arkadaşlar yazmış bizi de darp ettiler diye. Onada açıklama yapayım yalnis hatirlamiyosam 2011 yada 2012 senesi Pendik civarında calisan yani başka durakta çalışan bir taksi geliyor havalimanindan yolcu çalıyor bakin aliyor demiyorum çalıyor. Ve o taksici arkadas çamlıca giseleri gectikten sonra kotu bir kaza yapıyor ve yolcunun çocuğu vefat ediyor. Ama hic kimse bu taksinin Pendik'te bir durakta çalıştığını konuşmuyor çünkü havalimanindan binmiş müşteri ondan sonra biz 2 sene cok çile çektik. Bundan dolayi yasaklandı başka taksicilerin yolcu alması.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aydemir küçük ~ 3 yıl önce
ben on, oniki yıldır sabiha gökçen havaalanında şöförlük yaptım halen arasırada olsa çalışıyorum. alandan durak harici araçlara 4-5 yıl öncesi kendi araçlarımız yetmediği anlarda dışardan yolcu getiren taksilere yolcu verilirdi, hatta sorulur yolcu kısa mesafe giderse yolcunu bıraktıktan sonra yine gelmesi söylenirdi. fakat bu suistimal edildi. adam örneğin sultanahmete gidiyorsa yabancı yolcuyu aldı pendik vapur iskelesine bıraktı adamın yüz, yüzelli dolarını pendikte indirdi tekrar geldi yolcu aldılar bu yapılan uygunsuz işleri yapan kendini bilmezlerin yüzünden bu işe son verildi. işin aslı budur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000