22 Mart 2010, Pazartesi 13:53:00

SABİHA GÖKÇEN, SABİHA GÖKÇEN'DE ANILDI

Atatürk’ün manevi kızı ve dünyanın ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen, vefatının 9. Yılında İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen bir törenle anıldı.
  • HEAŞ Sabiha Gökçenin mezarı başındaydı..Yarım akıllı...
  • SAW cumhuriyet bayramını unutuyor ama reklam için olmadık şeyler yapıyor.
  • İSG ev sahibi olmamasına rağmen katılım çoktu Heaş nerdeydi büyük bir organizasyon eksikliği belliki çalışanın bilgisi yok olsa kesin katılım olurdu.Sabiha Gökçen Hanfendiyi şükranla anıyoruz.
  • Büyük bir organizasyon eksikliği vardı her HeAş üst düzeye bilgi verilmediği belli, çalışanının bilgisi yoktu sonradan duyup şaşıranlar vardı.Organizasyonu yapan kimse onun eksikliği tahmin ediyorumki HeAş çalışanın bilgisi olsa mutlaka katılırdı.

Konferans Salonu’nda düzenlenen törene havalimanı protokolünün yanısıra Türk Kadınlar Birliği Pendik Şubesi’nin yönetici ve  üyeleri de katıldı.

Törenin başlangıcında gerçekleşen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmalarına geçildi. Havalimanı meydan otoritesi HEAŞ adına Sözleşmeler Müdürü Derya Özbek, işletmeci firma İSG adına Genel Müdür Gökhan Buğday ve Türk Kadınlar Birliği Pendik Şubesi Başkanı Özen Öztanyel yaptıkları konuşmalarda Sabiha Gökçen’in hayatından kesitler sundular.

Konuşmacılar Sabiha Gökçen’in Türk kadını için bir sembol olduğunun altını çizerek, hayatı boyunca hep ilk’lere imza attığını vurguladılar. Konuşmaların ardından Türk Kadınlar Birliği Pendik Şube Başkanı Özen Öztanyel, İSG Genel Müdürü Gökhan Buğday’a bir plaket sundu.

Törenin son bölümünde konuklar Sabiha Gökçen’in hayatının anlatıldığı Mavi Tango isimli belgeseli izledi.

Sabiha Gökçen

SABİHA GÖKÇEN, SABİHA GÖKÇEN'DE ANILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
HEAŞ Sabiha Gökçenin mezarı başındaydı..Yarım akıllı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SAW cumhuriyet bayramını unutuyor ama reklam için olmadık şeyler yapıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İSG ev sahibi olmamasına rağmen katılım çoktu Heaş nerdeydi büyük bir organizasyon eksikliği belliki çalışanın bilgisi yok olsa kesin katılım olurdu.Sabiha Gökçen Hanfendiyi şükranla anıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Büyük bir organizasyon eksikliği vardı her HeAş üst düzeye bilgi verilmediği belli, çalışanının bilgisi yoktu sonradan duyup şaşıranlar vardı.Organizasyonu yapan kimse onun eksikliği tahmin ediyorumki HeAş çalışanın bilgisi olsa mutlaka katılırdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000