14 Ekim 2010, Perşembe 09:00:32

"SABİHA GÖKÇEN KARGO LİMANI OLSUN"

İlos Travel ve Uslan Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Serhad Uslan, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kargo limanı olması önerisinde bulundu.
  • Hala SAW için uzak yorumu yapan arkadaşlar, Istanbul'da 12 Milyon insan var ve neredeyse yarısı Anadolu yakasında oturuyor.Size uzak olan başkalarına yakın olabilir.Kaldı ki özellikle Levent ve Civarında oturanlar için Saw AHL'ye göre daha yakındır.Ayrıca normal koşullar ve hız limitlerinde Saw taksim arası 1 saat AHL Taksim arası 40 dakika civarındadır.Trafik durumuna göre bu süreler çok değişken olabilir.Ayrıca iki meydan birbirinin rakibi değildir.İstanbul için ikisi de olmazsa olmazdır.
  • Gerçek şu ki; SAW ISTa çok uzak. Evet adı IST diye geçiyor ama SAW dan Taksime gemeye kalksanız en az 3 saat harcıyorsunuz. Dolayısı ile de buranın kargo terminali olması ve avrupa yakasında uygun bir yerde (TEQ) da olabilir yeni yolcu terminali yapılması fikri herkesi memnun edecektir.
  • O zaman yolcular Tekirdağ-Çorlu Havalimanına kaysın? Yolcuları Avrupa'dan Asya'ya geçirmek Çorlu'ya getirmekten daha zor.
  • Harika bir fikir. IST diye geçen meydan aslında İzmit yakınlarında bulunuyor. Turistler için de zor. Oraya uçan havayolları içinde zor. Yolcu bulmakta zorlanıyorlardır.

Serhad Uslan taşıma olmadan turizmin olmayacağını belirterek “Bu, yolcu taşımacılığı olsun, kargo taşımacılığı olsun sonuçta bir şekilde turizmi yaratır” dedi.

Serhad Uslan Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kargo taşımacılığında kullanılması için şunları söyledi:

“Atatürk Havalimanı, Türkiye turizminin önemli damarlarının en başında gelir. Bağlantılı, charter ve tarifeli bir kısım uçaklar bu meydana iner ve şehre çok kısa sürede trafiksiz varır. Kapasitesi ise son zamanlarda artan trafiğe cevap vermemeye başlamıştır.

Sabiha Gökçen Havaalanı ise yapılışından bugüne kadar ille de yolcu uçaklarını çekmeye çalışmış ancak hala bunu başarabilmiş değildir. Çünkü bulunduğu konum açısından ne İstanbul'a ne İzmit'e ve ne de diğer yerleşim birimlerine faydalı olamamıştır. Low-cost uçaklar dahi bu meydana inecek yolcularına ucuz uçuş alternatifi sunamamaktadır. Bilet fiyatı her ne kadar ucuz olsa bile meydandan şehir merkezine veya oteline olan mesafe bir hayli uzun ve bir o kadar da masraflıdır. Memnuniyetsizlik yaratmaktadır.

Madem Sabiha Gökçen yapıldı, o kadar masraf yapıldı ve şu an bu meydana uçan da konan da memnun değil, o zaman diğer ve altın gibi bir fırsatı değerlendirmekte fayda var.

Tüm yolcu trafiği Atatürk Havaalanı'na, tüm kargo uçuşları ve dağıtım Sabiha Gökçen'e yönlendirilebilir. Sabiha Gökçen, hem konum itibarı ve hem de çevre etkisi göz önüne alınırsa, hem Anadolu'ya ve hem de Trakya'ya bağlantı yollarının üzerinde, ulaşımı ve dağıtım organizasyonu da rahattır. Kargo taşımacılığı için bağlantı yolları çok önemlidir ki bu Sabiha Gökçen de fazlasıyla vardır. Bu durumda tüm dünya kargo şirketlerini davet etme şansını da yakalarsınız. Anadolu yakasını kargo üssü haline getirirsiniz. Tüm Ortadoğu ve hatta uzak doğuya hitap edersiniz. İstanbul önemli bir depolama ve aktarma merkezi haline gelir. Gelirler artar, meydan kar etmeye başlar. Akabinde tüm teknik bakım ve onarımların yapıldığı bir üs haline gelmeye başlar. Atatürk Havalimanı'nda yapılacak değişiklerle yolcu terminal sayıları arttırılır. Yolcu trafiği sorunu ortadan kalkar, izin sorunu olmaz ve yakın bir gelecekte yerli havayolu taşıyıcılarına özel terminal şansı bile yakalanır. Bu da yolcu sayısında önemli bir artış ve hizmet kalitesini de yükseltme şansını yakalar.” (TürkiyeTurizm)

"SABİHA GÖKÇEN KARGO LİMANI OLSUN"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 8 yıl önce
Hala SAW için uzak yorumu yapan arkadaşlar, Istanbul'da 12 Milyon insan var ve neredeyse yarısı Anadolu yakasında oturuyor.Size uzak olan başkalarına yakın olabilir.Kaldı ki özellikle Levent ve Civarında oturanlar için Saw AHL'ye göre daha yakındır.Ayrıca normal koşullar ve hız limitlerinde Saw taksim arası 1 saat AHL Taksim arası 40 dakika civarındadır.Trafik durumuna göre bu süreler çok değişken olabilir.Ayrıca iki meydan birbirinin rakibi değildir.İstanbul için ikisi de olmazsa olmazdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gerçek şu ki; SAW ISTa çok uzak. Evet adı IST diye geçiyor ama SAW dan Taksime gemeye kalksanız en az 3 saat harcıyorsunuz. Dolayısı ile de buranın kargo terminali olması ve avrupa yakasında uygun bir yerde (TEQ) da olabilir yeni yolcu terminali yapılması fikri herkesi memnun edecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
O zaman yolcular Tekirdağ-Çorlu Havalimanına kaysın? Yolcuları Avrupa'dan Asya'ya geçirmek Çorlu'ya getirmekten daha zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Harika bir fikir. IST diye geçen meydan aslında İzmit yakınlarında bulunuyor. Turistler için de zor. Oraya uçan havayolları içinde zor. Yolcu bulmakta zorlanıyorlardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000