08 Şubat 2010, Pazartesi 09:24:47

SABİHA GÖKÇEN KANATLANDI

2009'da yolcu trafiği 2.1 milyon kişi artan Sabiha Gökçen'de bu yıl da bu miktarda artış hedefleniyor...
  • SN Nihat özdemir, İSG Terminal Müdürlerinizin DÖRDÜDE görevini doğru düzgün yapmıyor. sorun olunca ilgilenmiyorlar kaçıyorlar bunlar oturduğu yerde para kazanıyorlar bu nasıl iştir.ilgilenip takibe almanızı öneririz.
  • HAVAİŞ sendikası sizde iyi bilirsiniz işçilerin çoğu Yıldız Pakalından şikayetçi ydi o başlattı devamı geldi ..neyse işten atıldı yer hizmetleri personeli rahatladı
  • SEVGILI OKURLAR BURDAN HERKESE DUYURMAK ISTEDIGIMIZ BIR KONU HAKKINDA DIKKATINIZI CEKMEK ISTIYORUZ.08/09/09 TARIHINDE SABIHA GOKCEN HAVALIMANINDA SADECE SENDIKALI OLDUKLARI ICIN HAKSIZ YERE ISTEN CIKARILAN 230 KISININ ACMIS OLDUGU IŞE IADE DAVASI 26 SUBAT CUMA GUNU KARTAL İŞ MAHKEMESI TARAFINDAN ISE IADESINE KARAR VERILMIS OLUP HAKSIZ YERE ATILAN ISCILERIN MAHKEME TARAFINDAN GERCEKTEN HAKSIZ YERE ISTEN CIKARILDIKLARI DURUSMADA HAKIMLER TARAFINDAN ONAYLANMISTIR.TUM AIRPORT HABER AILESI VE OKUYUCULARININ DIKKATINE...YASASIN HAVA-IS SENDIKASI...YASASIN ISCI HAKLARI VE ORGUTLU MUCADELEMIZ..SAYGILARIMIZLA...
  • DAVAMIZI KAZANDIK HERKESE HAYIRLI UGURLU OLSUN BAŞTA GÖKHAN VE EFE'YE BIZ DISARDAYDIK SIMDI SIZ CIKIYOSUNUZ BIZ GELIYORUZ...

İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) Havalimanı’nı, ortakları Hint GMR ve Malezyalı Malaysia Airports ile birlikte 25 milyon yolcu kapasiteli bir havacılık üssüne dönüştüren Limak Holding, bu yatırımdan tatmin edici sonuçlar alıyor. Posta Gazetesi'ne konuşan Limak Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, yeni terminalin 31 Ekim’de faaliyete geçtiğini hatırlatarak, “2008’de 4.5 milyon olan yıllık yolcu trafiği 2009’da yüzde 52.5 artıp 6.6 milyonu aştı. Bu yıl hedefimiz 8.5 milyon kişi. Ama bu rakamı yukarı revize edebiliriz” dedi.

BİR YIL ERKEN BİTTİ

Üçlü konsorsiyum İSG’nin işletmesini Mayıs 2008’de devraldığında, yeni terminalin 30 ayda 350 milyon euro’ya inşa edilmesi planlanıyordu. Ancak inşaat, 18 ayda 500 milyon euro yatırımla tamamlandı. Ebru Özdemir, bu bir yıllık ‘aceleyi’ şöyle açıkladı: “Geçen yıl işler büyüyünce, 3 milyon yolcu kapasiteli eski terminal iyice yetersiz hale geldi. Hatta yeni terminalin inşası sürerken, eskisini 10 milyon dolar harcayıp genişlettik. Müşteri memnuniyeti önemli, bekleyemezdik. Artık her dakika önemliydi.”

İKİNCİ PİST PLANLANIYOR

Ebru Özdemir, İSG’yi devraldıklarında 15 yurtiçi, 34 yurtdışı noktaya uçuş olduğunu vurgulayarak, “Şu anda 36 havayolu firması 21 iç, 52 dış noktaya uçuyor. Uçuş sıklığı ve uçakların doluluk oranı da çok yükseldi” dedi. Yeni terminali yaparken, 25 milyon yolcu kapasitesinin 2020’de dolacağını düşündüklerini belirten Ebru Özdemir şöyle dedi: “Ama bu kapasite çok daha öncesinde dolacak gibi. Şimdiden ikinci pisti yatırım programımıza aldık. Bu terminali de yanlardan büyütülebilecek şekilde tasarladık.

HENÜZ MADDİ ZEVK ALMADIK

Sabiha Gökçen’in inşaatından ve işletmesinden manevi olarak büyük zevk aldık” diyen Ebru Özdemir, Limak’ın havalimanlarını ana iş alanlarından biri haline getireceğini söyledi. Özdemir, eklemeden de yapamadı: “Henüz maddi bir zevk yok gerçi. O da zamanla...” Limak ve iki ortağı, Sabiha Gökçen’e 20 yıl için 1 milyar 932 milyon euro ödedi, 500 milyon euro da ek yatırım yaptı. Ebru Özdemir, Limak’ın şu anda Priştine, Mısır, Medine ve Suriye havalimanlarının ihaleleriyle ilgilendiğini bildirdi.

Ebru ÖzdemirKRİZ HAVADAN TEĞET GEÇTİ

Dünyada havayollarına büyük zarar veren kriz, geçen yıl Türkiye’de havacılığa uğramadı. Hatta uçak yolculuğu 5 milyon kişi artıp 85 milyonu aştı, 250’ye yakın yeni uçak siparişi verildi. Ebru Özdemir, ‘krizi havadan teğet geçiren’ gelişmeyi şöyle anlattı: “Daha ucuza uçma imkanı, pazarı büyüttü. Mesela kuaföre gidiyorum. Manikürcü, Mardin’e askerdeki nişanlısını ziyarete gideceğini söylüyor. ‘Nasıl gideceksin?’ diyorum. ‘29 liraya uçak bileti aldım’ diyor. Eskiden gözünüzde büyüyen mesafeler, şimdi her kese için kısalıyor.

“İstanbul çok büyüyor. Kentin hem nüfusu hem de uluslararası düzeyde kültürel, ekonomik önemi artıyor. Asya’dan Avrupa ve Amerika’ya geçişte transit kent olarak da konumlanıyor. THY’nin Star Alliance üyesi olması da transit geçişleri büyüttü. Öte yandan Türkiye’de kişi başına uçuş sayısı hâlâ çok düşük. Avrupa’da kişi başına yılda 5, bizde 1.2 uçuş düşüyor. Yani pazarda potansiyel yüksek. Bunu gören de yatırım yapıyor. İstanbul’a ileride üçüncü bir havalimanı gerekecek. Ama önce İSG büyüyecek, ikinci pisti, ek terminali olacak.”

KIRMIZI IŞIKSIZ UÇURUR!

Ebru Özdemir, Sabiha Gökçen’i farklı kılan özellikleri sıralarken, havalimanına, trafiği de çok rahat olan TEM otoyolundan gelindiğini hatırlatarak, “En büyük özelliğimiz kırmızı ışıksız uçuş keyfimiz” dedi. Ebru Özdemir yeni terminaliyle İSG’de, araba park etmekten kapı girişlerine ve bavul alımına, her işlemin rahat ve hızlı yapıldığını belirtti.

SABİHA GÖKÇEN KANATLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

Misafir ~ 8 yıl önce
SN Nihat özdemir, İSG Terminal Müdürlerinizin DÖRDÜDE görevini doğru düzgün yapmıyor. sorun olunca ilgilenmiyorlar kaçıyorlar bunlar oturduğu yerde para kazanıyorlar bu nasıl iştir.ilgilenip takibe almanızı öneririz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
HAVAİŞ sendikası sizde iyi bilirsiniz işçilerin çoğu Yıldız Pakalından şikayetçi ydi o başlattı devamı geldi ..neyse işten atıldı yer hizmetleri personeli rahatladı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SEVGILI OKURLAR BURDAN HERKESE DUYURMAK ISTEDIGIMIZ BIR KONU HAKKINDA DIKKATINIZI CEKMEK ISTIYORUZ.08/09/09 TARIHINDE SABIHA GOKCEN HAVALIMANINDA SADECE SENDIKALI OLDUKLARI ICIN HAKSIZ YERE ISTEN CIKARILAN 230 KISININ ACMIS OLDUGU IŞE IADE DAVASI 26 SUBAT CUMA GUNU KARTAL İŞ MAHKEMESI TARAFINDAN ISE IADESINE KARAR VERILMIS OLUP HAKSIZ YERE ATILAN ISCILERIN MAHKEME TARAFINDAN GERCEKTEN HAKSIZ YERE ISTEN CIKARILDIKLARI DURUSMADA HAKIMLER TARAFINDAN ONAYLANMISTIR.TUM AIRPORT HABER AILESI VE OKUYUCULARININ DIKKATINE...YASASIN HAVA-IS SENDIKASI...YASASIN ISCI HAKLARI VE ORGUTLU MUCADELEMIZ..SAYGILARIMIZLA...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
DAVAMIZI KAZANDIK HERKESE HAYIRLI UGURLU OLSUN BAŞTA GÖKHAN VE EFE'YE BIZ DISARDAYDIK SIMDI SIZ CIKIYOSUNUZ BIZ GELIYORUZ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000