25 Aralık 2010, Cumartesi 10:03:21

"SABİHA GÖKÇEN İSMİ DEĞİŞTİRİLMELİ"

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Sabiha Gökçen’in Dersim Katliamında sivilleri bombalamakla görevli olduğunu belirterek Sabiha Gökçen Havaalanı’nın isminin değiştirilmesini istedi.
  • AYIP YA AYIP!! BURADA DOĞRUYU TAM BİLMEYEN KONUŞMASIN,KİMSEDE ALEVİLERİN AVUKATLIĞINI YAPMASIN; EN İYİ MİLLİYETÇİYİM DİYENDEN,EN İYİ KÜRTÇÜYÜM DİYENDEN DAHA ÇOK ALEVİLER İNSILCILDIR!!! ONDAN DOLAYI NE SAKIK NEDE MHP LİLER BUNDAN RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞMASINLAR!! BİZ NE MİLLİYETÇİLER GÖRDÜK OKUL YAKAN KARAKOL YAKAN, BİZ NE KÜRTÇÜGÖRDÜK KÜRT EVLERİ BASIPTA BEBELERİ KATLEDEN... ONDAN DOLAYI KİMSE AHKAM KESMESİN BURADA....
  • Nedenine gelince ise: Ermeni Tehciri sırasında da bazı Dersimli Alevi Kürt aşiretler Dersim Ermenilerini Osmanlı hükümetine teslim etmeyi reddetmişler ve Ermeni kaynaklarına göre 20.000 ile 36.000 arası Ermeni'nin güvenli olarak kaçmasını sağlamışlardır... 1920 ile 1937 yılları arasında Tuncelide sık sık isyanlar çıkmıştır. Tunceli yanı o günkü adıyla Dersim hiç bir zaman Türkiye Cumhuriyeti devletini tanımak istememiş ve sık sık isyan çıkartmıştır ! Yıllar süren isyanları sonucuda 3 defa kara harekatı ve son olarak hava harekatı ile isyancı aşiretlerin bombalanması ve devlet otorite kurulması sağlanmıştır. Hava harekatında zehırlı gazda kullanılmıştır.
  • o sivil hainlerin üzerine bomba atanların eline koluna sağlık. az bile yapmışlar. inşallah günün birinde onların yarım bıraktıklarını tamamlayacak babayiğitler çıkarda ülke hainlerden tamamen temizlenir
  • Gün gelicek bu ülke sizin gibi vatan hainleri aramızdan ayıklıycak . Dünyanın ilk kadın savaş pilotu SABİHA GÖKÇEN Hanımefendiyi saygıyla anıyoruz.

Sakık, Meclis Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, TSK’da 65 bin askerin hizmetçilik yaptığını, ordudaki yasa dışı ilişkiler nedeniyle hesap sorulması gerektiğini söyledi.

ÜNİFORMAYLA KÖY YAKTILAR

“Askerlerin üzerindeki üniforma ile halka karşı nasıl suçlar işlediğini biz biliyoruz” diyen Sakık, Kayseri Tugay Birliklerinin bölgede görev yaparken köyleri yaktığını  ifade etti. Sakık, “O dönemin generalleri ellerini kollarını sallayarak gezerken, Arjantin askeri general yargılandı” diye konuştu. Sabiha Gökçen Havaalanı’nın, Muğlalı ve Evren Kışlalarının adının değiştirilmesini isteyen Sakık, Sabiha Gökçen’in ihtisas alanının Dersim olduğunu, oraya bombalar yağdırdığını, buna rağmen İstanbul’da bir havaalanına adının verildiğini söyledi. (Star)

"SABİHA GÖKÇEN İSMİ DEĞİŞTİRİLMELİ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (108)

Misafir ~ 7 yıl önce
AYIP YA AYIP!! BURADA DOĞRUYU TAM BİLMEYEN KONUŞMASIN,KİMSEDE ALEVİLERİN AVUKATLIĞINI YAPMASIN; EN İYİ MİLLİYETÇİYİM DİYENDEN,EN İYİ KÜRTÇÜYÜM DİYENDEN DAHA ÇOK ALEVİLER İNSILCILDIR!!! ONDAN DOLAYI NE SAKIK NEDE MHP LİLER BUNDAN RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞMASINLAR!! BİZ NE MİLLİYETÇİLER GÖRDÜK OKUL YAKAN KARAKOL YAKAN, BİZ NE KÜRTÇÜGÖRDÜK KÜRT EVLERİ BASIPTA BEBELERİ KATLEDEN... ONDAN DOLAYI KİMSE AHKAM KESMESİN BURADA....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Nedenine gelince ise: Ermeni Tehciri sırasında da bazı Dersimli Alevi Kürt aşiretler Dersim Ermenilerini Osmanlı hükümetine teslim etmeyi reddetmişler ve Ermeni kaynaklarına göre 20.000 ile 36.000 arası Ermeni'nin güvenli olarak kaçmasını sağlamışlardır... 1920 ile 1937 yılları arasında Tuncelide sık sık isyanlar çıkmıştır. Tunceli yanı o günkü adıyla Dersim hiç bir zaman Türkiye Cumhuriyeti devletini tanımak istememiş ve sık sık isyan çıkartmıştır ! Yıllar süren isyanları sonucuda 3 defa kara harekatı ve son olarak hava harekatı ile isyancı aşiretlerin bombalanması ve devlet otorite kurulması sağlanmıştır. Hava harekatında zehırlı gazda kullanılmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
o sivil hainlerin üzerine bomba atanların eline koluna sağlık. az bile yapmışlar. inşallah günün birinde onların yarım bıraktıklarını tamamlayacak babayiğitler çıkarda ülke hainlerden tamamen temizlenir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Gün gelicek bu ülke sizin gibi vatan hainleri aramızdan ayıklıycak . Dünyanın ilk kadın savaş pilotu SABİHA GÖKÇEN Hanımefendiyi saygıyla anıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000