13 Eylül 2014, Cumartesi 10:17:59

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NIN GENİŞLEME PROJESİ HAZIR

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda inşa edilecek ikinci pisti de kapsayan genişleme projesi ortaya çıktı. İşte yeni Sabiha Gökçen Havalimanı...
  • 2017 olmasına rağmen henüz gözle görülür bir değişiklik yok. Kurtköy bağlantı yolunda yapılan çalışmalar. Bu işin 1 yıl dan fazla süreceğini gösteriyor. Tıp ki gebze Haydarpaşa banliyö hattı hikayesini anımsatıyor. Tamamlandığında finansal yönden iyi gelir bırakacak.
  • 2 yıl oldu ama ilerleme 1 aylık ...
  • ya lütfen yapmayın çalıştığım ekmek yediğim (pegasus) şirketi kotulemeyin :(
  • 2.pist yapıldığında. Kurtkoy Ata şehir gibi olacak. Kurtkoy pendikten ayrılıp ilçe olur inşallah

2001’de açıldığında yılda sadece 47 bin yolcu ağırlayan Sabiha Gökçen Havalimanı, artan talep sonrası ikinci pist ve terminal için kolları sıvadı.

DHMİ tarafından ihalesi yapılacak ve 29 Ekim’de temeli atılacak ikinci pisti de kapsayan büyüme projesi ortaya çıktı. AirportHaber’e ulaşan yeni projede, bir pistin yanı sıra bir de terminal göze çarptı.

Yeni terminal, pist ve park alanları ile birlikte kapasitesini iki katına çıkaracak olan Sabiha Gökçen Havalimanı için 2 yılda proje tamamlanacak. Yapılacak terminalin büyüklüğüne ilişkin bilgi edinilemezken yeni pist 60 metre genişliğinde ve 3 bin 500 metre uzunluğunda olacak.

Yaklaşık 30 milyon metreküplük dolgu yapılarak hazırlanacak pist tamamlandığında dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus 380 rahatlıkla bu piste iniş kalkış yapabilecek. Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından finanse edilecek projenin tamamlanması ise 2 yıl sürecek.©AirportHaber.com

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NIN GENİŞLEME PROJESİ HAZIR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Yazıcı ~ 2 ay önce
2017 olmasına rağmen henüz gözle görülür bir değişiklik yok. Kurtköy bağlantı yolunda yapılan çalışmalar. Bu işin 1 yıl dan fazla süreceğini gösteriyor. Tıp ki gebze Haydarpaşa banliyö hattı hikayesini anımsatıyor. Tamamlandığında finansal yönden iyi gelir bırakacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
engineer ~ 12 ay önce
2 yıl oldu ama ilerleme 1 aylık ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işçi sofor ~ 2 yıl önce
ya lütfen yapmayın çalıştığım ekmek yediğim (pegasus) şirketi kotulemeyin :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Resit has ~ 3 yıl önce
2.pist yapıldığında. Kurtkoy Ata şehir gibi olacak. Kurtkoy pendikten ayrılıp ilçe olur inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000